آبله میمون چیست و چقدر باید نگران باشیم؟

آخرین اخبار بیماری های عفونی

توسط دنیس مان گزارشگر روز سلامت

دوشنبه، 23 مه 2022

شیوع جهانی نگران کننده آبله میمون، پسرعموی کمتر مضر ویروس آبله، اکنون به ایالات متحده و کانادا رسیده است. بر اساس این گزارش، تا روز شنبه، 92 مورد تایید شده بیماری و 28 مورد مشکوک دیگر در 12 کشور گزارش شده است. سازمان بهداشت جهانی.

سازمان جهانی بهداشت گفت که در حال حاضر بین 1 تا 5 مورد تایید شده در ایالات متحده تحت بررسی است.

آبله میمون اولین بار در انگلستان، پرتغال، اسپانیا و سایر نقاط اروپا در اوایل ماه مه دیده شد. روز جمعه، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده شش نفر را در ایالات متحده برای ابتلای احتمالی تحت نظر داشت. آنها در اوایل ماه مه در پروازی از نیجریه به بریتانیا در نزدیکی یک مسافر آلوده نشستند.

مقامات CDC همچنین در حال بررسی یک مورد تایید شده آبله میمون در مردی از ماساچوست هستند که اخیراً به کانادا سفر کرده است. CNN. و اداره بهداشت شهر نیویورک در حال بررسی عفونت احتمالی در یک بیمار در بیمارستان Bellevue است.

علیرغم همه این عفونت‌های اخیر در مناطقی که ویروس غیرمعمول است، و نگرانی‌های تازه کشف‌شده در آن وجود دارد این بیماری ممکن است از طریق تماس جنسی گسترش یابد، کارشناسان بهداشت نسبت به واکنش بیش از حد هشدار می دهند. برخلاف بیماری‌های تازه در حال ظهور مانند COVID-19، آبله میمون به خوبی شناخته شده است و درمان‌های موثری در دسترس است.

آن ریموین، رئیس بیماری های عفونی و بهداشت عمومی در دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس، گفت: «هیچ کس نباید وحشت زده شود. آبله میمون یک ویروس شناخته شده است که در حال معرفی به جمعیت جدیدی است.

این بیماری با تب، تورم غدد لنفاوی و سایر علائم شبیه آنفولانزا شروع می‌شود و به دنبال آن یک بثورات آشکار بر روی صورت که به نواحی دیگر از جمله اندام تناسلی، دست‌ها و پاها گسترش می‌یابد.

امکان انتقال جنسی

ریموین گفت که علائم مشابه علائم آبله است اما خفیف تر است.

او گفت: “این می تواند چندین هفته طول بکشد و مردم نسبتاً احساس بیماری کنند.” با این حال، درمان های موثر در دسترس هستند.

READ  "یک بازو و یک پا": با وکیل می سی سی پی آشنا شوید که به شروع مبارزه برای امور خیریه کمک کرد

آبله میمون عمدتا از حیوانات به انسان هانا نیومن، مدیر اپیدمیولوژی در بیمارستان لنوکس هیل در شهر نیویورک افزود: – و کمتر از فردی به فرد دیگر، زیرا تماس نزدیک با مایعات بدن مورد نیاز است.

“هر کسی که یک راش یا ضایعه غیرمعمول را تجربه می کند و دارای عوامل خطر است [or had sexual encounters with someone who has] باید فوراً به دنبال مراقبت باشند.»

بسیاری از موارد جدیدتر در سراسر جهان در میان مردان همجنس گرا و دوجنس گرا رخ داده است.

روز دوشنبه انریکه رویز اسکودرو، مقام ارشد بهداشتی در مادرید، پایتخت اسپانیا، گفت که این شهر تاکنون 30 مورد تایید شده آبله میمون را ثبت کرده است. او گفت که مقامات در حال بررسی ارتباط بالقوه بین رویداد اخیر گی پراید در جزایر قناری، که حدود 80000 نفر را به خود جلب کرد، و مواردی در سونای مادرید هستند.

به گفته نیومن، “به نظر می رسد که ممکن است یک عامل انتقال جنسی در شیوع فعلی وجود داشته باشد، که ما در شیوع های قبلی ندیده ایم.” او خاطرنشان کرد که مردان همجنس‌گرا یا دوجنس‌گرا ممکن است در طول شیوع فعلی در معرض خطر ویژه‌ای قرار بگیرند.

با این حال، “من احساس می کنم این ویروسی است که ما درک می کنیم، ما علیه آن واکسن داریم، درمان هایی علیه آن داریم، و بسیار متفاوت از SARS-CoV-2 (ویروسی که باعث کووید-19 می شود) منتشر شده است.” Jha، هماهنگ کننده پاسخ به کووید-19 کاخ سفید، به این موضوع گفت ای بی سی نیوز روز یکشنبه

جاها گفت: “این به اندازه کووید مسری نیست. بنابراین من مطمئن هستم که می توانیم دست هایمان را در اطراف آن نگه داریم.” اما ما آن را بسیار دقیق دنبال خواهیم کرد و از ابزارهایی که در اختیار داریم استفاده خواهیم کرد تا مطمئن شویم که می‌توانیم همچنان از شیوع بیشتر جلوگیری کنیم و از افرادی که آلوده می‌شوند مراقبت کنیم.»
نمایش اسلاید


عفونت های باکتریایی 101: انواع، علائم و درمان
به نمایش اسلاید مراجعه کنید

READ  لیزا الدریج براق و رنگ های لوکس و شاد لب

سوالات جدید

نیومن گفت که عوامل خطر شیوع بیماری های گذشته شامل تماس با حیوانات زنده یا مرده و مصرف گوشت شکار وحشی یا گوشت بوته از حیوانات وحشی است.

هنگامی که ویروس از حیوان به انسان می پرد، انتقال انسان به انسان می تواند از طریق تماس مستقیم با قطرات تنفسی، مایعات بدن یا ضایعات پوستی رخ دهد.

در آفریقا، بین 1 تا 15 درصد افراد مبتلا به آبله میمون در اثر این ویروس جان خود را از دست می دهند. “بیماری شدید و [death] نیومن گفت، در میان کودکان، بزرگسالان جوان و افراد دارای نقص ایمنی بیشتر است.

این ویروس برای اولین بار در سال 1958 زمانی که دو شیوع بیماری شبیه آبله در میمون ها رخ داد، کشف شد. به گفته CDC، اولین مورد انسانی شناخته شده در سال 1970 در جمهوری دموکراتیک کنگو رخ داد و از آن زمان در سایر کشورهای آفریقای مرکزی و غربی در انسان گزارش شده است.

در حالی که این بیماری به طور طبیعی در ایالات متحده رخ نمی دهد، این اولین باری نیست که آبله میمون در این کشور مشاهده می شود. شیوع سال 2003 با سگ های دشتی آلوده وارد شده به عنوان حیوان خانگی مرتبط بود.

سوالات زیادی در مورد شیوع جدید باقی مانده است.

ریموین گفت: «ما باید آن را نظارت کنیم و بفهمیم که چگونه رفتار می کند و چگونه به جمعیت جدید معرفی شده است.

به نظر می رسد این شیوع با گونه آبله میمون در غرب آفریقا مرتبط باشد، که ریموین گفت این بیماری کمتر قابل انتقال است و نسبت به سویه آفریقای مرکزی علائم خفیف تری ایجاد می کند.

او گفت: «هنگامی که این جزئیات در دسترس قرار گیرد، ما چیزهای بیشتری خواهیم دانست.

او افزود که شیوع این بیماری اصلاً تعجب آور نیست. در سال های اخیر مواردی از آبله یکبار ریشه کن شده ویروس نیز ظاهر شده است.

ریموین گفت: «جای تعجب نیست که ما شاهد ابتلا به ویروس‌های آبله دیگر در دنیا هستیم.

واکسن ها در حال حاضر اینجا هستند

READ  ماسک پاک کننده عمیق مو و پوست سر

خوشبختانه واکسن آبله می تواند از مردم در برابر آبله میمون محافظت کند.

در واقع، دولت ایالات متحده قبلاً یک سفارش 119 میلیون دلاری برای واکسن با گزینه ای برای بیشتر ارسال کرده است. مقامات بهداشتی بریتانیا واکسن آبله را به برخی از کارکنان مراقبت های بهداشتی و برخی دیگر که ممکن است در معرض آبله میمون قرار داشته باشند، ارائه می دهند.

نیومن گفت، خبر خوب این است که شیوع آبله میمون نادر است و معمولاً کوتاه مدت است.

به عنوان مثال، شیوع سال 2003 ایالات متحده، به سرعت از طریق آزمایش های گسترده، استقرار واکسن و درمان های آبله، و راهنمایی برای بیماران، ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی، دامپزشکان و سایر حامیان حیوانات مهار شد.

وی گفت: “همه 47 نفر بهبود یافتند و هیچ یک از 47 مورد بیماری را به فرد دیگری منتقل نکرد.”

موارد آبله میمون قبلاً فقط در میان افرادی که به مرکز و غرب آفریقا مرتبط بودند دیده شده بود آسوشیتدپرس. اما در هفته گذشته، ایالات متحده در میان هفت کشوری بود که عفونت را گزارش کردند، که بیشتر در مردان جوانی بود که قبلاً به آفریقا سفر نکرده بودند.

فرانسه، آلمان، بلژیک و استرالیا اولین موارد خود را در روز جمعه تایید کردند AP گزارش شده است.

اویواله توموری، ویروس شناس، که در چندین هیئت مشورتی سازمان بهداشت جهانی حضور دارد، گفت: “من از این حیرت زده ام. هر روز که از خواب بیدار می شوم و کشورهای بیشتری آلوده می شوند.”

او گفت: “این نوع گسترش ما در غرب آفریقا نیست، بنابراین ممکن است اتفاق جدیدی در غرب رخ دهد.” AP.

اطلاعات بیشتر

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده موارد بیشتری را ارائه کرده است آبله میمون.

منابع: هانا نیومن، MPH، مدیر، پیشگیری از عفونت، بیمارستان لنوکس هیل، شهر نیویورک؛ آن ریموین، دکترا، MPH، استاد، اپیدمیولوژی، و مدیر مرکز سلامت جهانی و مهاجران، دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس. آسوشیتدپرس20 مه 2022; CNN، 20 مه 2022

اخبار پزشکی
حق چاپ © 2021 HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.


از جانب لوگوی WebMD

منابع بیماری های عفونی
راه حل های سلامت از طرف حامیان ما