آزمایش کووید ، زمانهای چرخش هنوز تا زمان شیوع بیماری نابرابر است


در یکی از هفته های اخیر ، یک نیویورکی آزمایشی رایگان برای کووید -19 دریافت کرد که نتیجه آن روز بعد بود ، در حالی که یک کلرادانی مجبور شد 50 دلار برای یک آزمایش در دو شهر از شهر خود پس از دور زدن پرشور داروخانه ها هزینه کند. یک مونتانان هر ساعت یک ساعت رانندگی می کرد تا آزمایش بدهد و می پرسید آیا این بار باز هم پنج روز طول می کشد تا به نتیجه برسیم.

در حالی که انجام آزمایش کووید بسیار راحت تر از آنچه بود انجام می شد در اوایل همه گیری، توانایی گرفتن آزمایش – و نتایج به موقع – می تواند در سراسر کشور بسیار متفاوت باشد. یک سیستم تست تکه تکه ، تدارکات پیچیده ، فرسودگی فنی و افزایش تقاضای سنجابی در این حرکت پرتنش نقش دارند.

ربکا استانفل ، زن مونتانایی که ماه گذشته پس از قرار گرفتن در معرض ویروس کرونا مجبور شد پنج روز منتظر نتایج آزمایش بماند ، گفت: “ما هنوز همان جایی هستیم که 18 ماه قبل بودیم.”

انتظارات غیرقابل پیش بینی می تواند برای کسانی که قصد سفر دارند ، از قرنطینه به مدرسه باز می گردند – یا حتی در صورت ابتلا به کووید ، درمان آنتی بادی مونوکلونال نجات بخش را در پنجره مطلوب انجام دهند ، مشکل ساز شود.

کاخ سفید در اوایل اکتبر اعلام کرد که قصد خرید دارد 1 میلیارد دلار آزمایش سریع آنتی ژن برای کمک به بهبود دسترسی به کیت های بدون نسخه که به سختی پیدا می شوند. اما مردم در آزمایش آزمایش مولکولی ، از جمله آزمایشات PCR استاندارد طلا ، با مشکلاتی روبرو هستند.

READ  L'Oreal True Match Nude Plumping Tinted Serum

آزمایشگاه های بهداشت عمومی دیگر با تنگناهای تأمین اجزای آزمون فردی مانند سواب کلی وروبلوسکی ، مدیر برنامه های بیماری های عفونی در این مورد گفت انجمن آزمایشگاه های بهداشت عمومیبه اما آنها هنوز بار آزمایشی زیادی را تحمل می کنند ، که او انتظار داشت تا به حال بیشتر به آزمایشگاه های تجاری یا بیمارستان منتقل شود.

گفت: آزمایشگاه های آزمایش همه نوارها نیز مانند رستوران ها با کمبود کارگر روبرو هستند مارا آسپینال، بنیانگذار برنامه تشخیص پزشکی پزشکی دانشگاه ایالتی آریزونا ، که همچنین می نویسد یک خبرنامه هفتگی نظارت بر ظرفیت آزمایش ملی و در هیئت مدیره یک شرکت آزمایش سریع.

او گفت: “کمبود نیرو بسیار واقعی است و مردم را از افزایش ظرفیت باز می دارد.”

چیزی که به سادگی مجاورت است همچنان تعیین می کند که آزمون دهندگان به چه سرعتی به نتیجه می رسند.

آسپینال گفت: “شمال مین مثال خوبی است.” “هر کاری که با PCR انجام دهید یک روز بیشتر طول می کشد زیرا باید با هواپیما پرواز کنید یا از راه های دیگر رانندگی کنید.”

حتی در مکانی مانند لانگ مونت ، کلرادو ، در نزدیکی بسیاری از آزمایشگاه ها و بیمارستان ها ، نمونه های PCR از محل آزمایش انبوه محلی هر شب از طریق هوا به آزمایشگاهی در کارولینای شمالی ارسال می شود.

آن عملیات آزمایش جمعی اخیراً عقب رفت پس از گذراندن تابستان در پارکینگ کلیسای کوچک ، به محل اصلی خود در محوطه نمایشگاه شهرستان رسید. تقاضا برای انجام آزمایشات PCR در این استان از 600 آزمایش هفتگی در ماه جولای به 2500 هفته در ماه سپتامبر چهار برابر شد. کریس کمپبل ، مدیر اورژانس بهداشت عمومی شهرستان بولدر ، ترافیک سنگین در بازگشایی مدارس ، افزایش عفونت ها و دشواری در دستیابی به آزمایشات سریع بدون نسخه را نسبت می دهد.

عملیات آزمایش گسترده کووید -19 در لانگ مونت ، کلرادو ، اخیراً پس از گذراندن تابستان در پارکینگ کلیسای کوچک ، به محل اولیه خود در محوطه نمایشگاه شهر بولدر بازگشت. (Rae Ellen Bichell / KHN)

تقاضا برای آزمایشات PCR کووید -19 در شهرستان بولدر ، کلرادو ، از 600 آزمایش در هفته در جولای به 2500 در هفته در سپتامبر چهار برابر شد. (Rae Ellen Bichell / KHN)

کمپبل گفت که گاهی اوقات چهار یا پنج روز طول می کشد تا نتایج PCR خود را بدست آورند ، اگرچه این میزان به دو روز کاهش می یابد زیرا پیمانکاری که با آنها کار می کنند ، Mako Medical ، ظرفیت آزمایشگاه خود را افزایش داده است.

“بسیار دور از انتظار است که زمان برگشت به این طولانی وجود داشته باشد. کمپبل گفت ، این واقعاً بر توانایی ما در توقف انتقال واقعاً تأثیر می گذارد. “و همچنین ، این تأثیر اقتصادی بر مشاغل ، مدارس ، و امکانات اولیه کودکی دارد.”

طبق بیانیه جاش آرانت ، افسر ارشد عملیات ، آزمایشگاه ماکو 24 ساعته و 7 روزه کار می کند و این شرکت از هواپیماهای خصوصی برای سرعت بخشیدن به حمل و نقل استفاده می کند. در حالی که زمان بازگشت هفتگی ماکو در ماه گذشته هرگز از 72 ساعت تجاوز نمی کرد ، در این بیانیه آمده است ، در هفته های اخیر نتایج به طور متوسط ​​46 ساعت پس از جمع آوری نمونه به ساکنان منطقه بازگردانده شده است.

در حال حاضر دستگاه های قابل حمل وجود دارد که می تواند نیاز به ارسال نمونه را از بین ببرد. آنها می توانند تجزیه و تحلیل مولکولی ، از جمله PCR را در کمتر از یک ساعت انجام دهند – فرایندی که معمولاً حداقل چهار تا پنج ساعت در آزمایشگاه به طول می انجامد. یک کامیون تست واشنگتن دی سی دارای سه کامیون است ماشین های سفیدی روی صفحه ، هر کدام به اندازه چاپگر. در مجموع ، آنها می توانند به ده ها نفر نتایج PCR را در کمتر از یک ساعت و بدون هیچ هزینه ای برای شرکت کنندگان در آزمایش بدهند.

داگ شارپ ، نایب رئیس فروش سرمایه آزمایشگاهی با صنایع مدلاین، که اجزای آزمایش کووید را به آزمایشگاه های سراسر کشور عرضه می کند. وی افزود: “فکر نمی کنم کسی فکر کرد ما اینجا نشسته ایم.” ما بیش از آنچه در اوج سال 2020 انجام می دهیم سنجش می فروشیم. “

جیجی کوئیک گرونوال، ایمونولوژیست مرکز ایمنی بهداشت جانز هاپکینز که مرکز این مرکز را رهبری می کند پیگیری آزمایش کووید، پیشنهاد کرد که تنوع در مدت زمان لازم برای دستیابی به نتایج ، باعث ایجاد بازار فروش می شود در صورتی که شرکت ها بتوانند نتایج را در یک زمان خاص ارائه دهند. او گفت: “مردم برای این نوع ضمانت پرداخت خواهند کرد.” “مطمئناً این احتمال وجود دارد که مردم فرار کنند.”

MedRite نتایج PCR را در سه ساعت در نیویورک و فلوریدا برای افرادی که مایل به پرداخت بیش از 200 دلار در هر پاپ هستند تجزیه و تحلیل می کند. این شرکت آزمایش های دیگر مانند آزمایش های آنتی ژن و آزمایش های PCR کندتر آزمایشگاهی را بدون هیچ هزینه ای از جیب خود ارائه می دهد.

سلست دی ایوریو پس از یک روز رانندگی از داروخانه به داروخانه در فورت کالینز ، کلرادو ، در جستجوی آزمایشی که در کمتر از سه روز جواب می دهد ، احساس فرار کرد. او به عنوان یک نوازنده به خارج از ایالت سفر می کرد و می خواست بداند که آیا ممکن است قبل از شرکت در مراسم یادبود یکی از بستگانش که بر اثر کووید فوت کرده است ، شرکت کند یا خیر. او و شریکش سرانجام آزمایشات سریع آنتی ژن را در داروخانه ای در دو شهر پیدا کردند.

او گفت: “ما فقط 50 دلار برای این آزمایش ها پرداختیم ، که من را عصبانی می کند.” “زیرا می دانید ، همه ما یک سال و نیم است که بیکار هستیم و این دولت پول دارد.”

یک علامت به مشتریان در داروخانه والگرینز در هلنا ، مونتانا ، در 5 اکتبر 2021 می گوید که فروش آزمایشات کووید -19 در خانه در حال توزیع است. (مت ولز / KHN)

در هلنا ، مونتانا ، استانفل ماه ها هر هفته آزمایش PCR انجام داده است زیرا از داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی برای بیماری نادری به نام سارکوئیدوز استفاده می کند. پزشکان به او گفتند که به طور مرتب آزمایشات را انجام دهد زیرا ، با وجود اینکه وی کاملاً واکسینه شده است – و یک دوز “تقویت کننده” اضافی دریافت کرده است – در صورت ابتلا به کووید برای جلوگیری از عفونت زودهنگام ، احتمالاً در اسرع وقت به درمان آنتی بادی های مونوکلونال نیاز دارد. “تبدیل شدن به چیزی واقعاً بد”

هنگامی که استنفل متوجه شد دوستی که وی ملاقات کرده بود بعداً مبتلا به کووید مثبت شد ، بلافاصله در مطب پزشک آزمایش داد. پنج روز طول کشید تا بفهمیم آزمایش او منفی بوده است.

آزمایشگاه بهداشت عمومی مونتانا در شهر استانفل است ، اما جان ایبلت ، سخنگوی وزارت بهداشت ایالت گفت که حجم آزمایشات از اوایل ماه اوت به طور مرتب از ظرفیت آزمایشگاه فراتر رفته است. به این ترتیب ، آنها مجبور شدند آزمایشات افراد بستری یا علامت دار را در اولویت قرار دهند و نمونه های دیگر را به آزمایشگاه های خصوصی ارسال کنند ، فرآیندی که می تواند زمان انتظار نتایج را تا هفت روز افزایش دهد.

در شهر نیویورک ، جایی که ون های تست موبایل در هر ناحیه ای پارک شده اند و آزمایش خانگی در منزل ارائه می شود ، ساکنان از روند سریع آزمایشات مولکولی خبر می دهند ، زیرا آزمایشگاه های تجزیه و تحلیل نمونه های آنها نزدیک هستند.

به عنوان مثال ، در منهتن ، جاستین پک سه شنبه شب از یک سفر جاده ای به کانادا بازگشت ، چهارشنبه حدود پنج دقیقه پیاده تا یک ون تست موبایل رفت و تا پنجشنبه صبح نتایج PCR داشت و او را به موقع برای رفتن آزاد کرد. برای اولین بار در 18 ماه به عنوان رقاص در “شبح اپرا” در برادوی کار کرد.

آسپینال گفت فصل آنفلوآنزا به احتمال زیاد منجر به افزایش تقاضا برای آزمایش کووید می شود زیرا افرادی که علائم شبه کووید دارند به دنبال پاسخ در مورد علت بیماری خود هستند و مسائل مربوط به پرسنل موجود را تشدید می کند. او گفت: “ما در یک نقطه بسیار نامطمئن هستیم.” “اگر حجم آزمایش آنطور که انتظار دارم ادامه یابد ، پیشروی کافی نیست.”

این داستان توسط تهیه کننده تهیه شده است KHN (Kaiser Health News) ، یک اتاق خبر ملی که روزنامه نگاری عمیقی در مورد مسائل بهداشتی تولید می کند. همراه با تجزیه و تحلیل سیاست و نظرسنجی ، KHN یکی از سه برنامه اصلی عملیاتی است KFF (بنیاد خانواده قیصر). KFF یک سازمان غیر انتفاعی است که اطلاعات مربوط به مسائل بهداشتی را به ملت ارائه می دهد.