آمریکایی ها در مورد سفر به 3 مقصد دیگر به دلیل خطر ابتلا به کووید هشدار دادند

را مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) هشدار سفر برای آمریکایی ها را با افزودن سه مقصد به لیست “پرخطر” خود تشدید کرده است زیرا موارد ابتلا به کووید در این مکان ها در بحبوحه شیوع ویروس افزایش می یابد. نوع BA.5.

در روز دوشنبه، رومانی، مولداوی، و سنت پیر و میکلون به بالاترین سطح خطر برای سفر ارتقا یافتند زیرا موارد COVID به بیش از 100 مورد در هر 100000 ساکن گزارش شده در 28 روز گذشته رسیده است.

اکنون این سه مکان در رده “بالا” سطح 3 فهرست شده اند و به نزدیک به 125 مکان می پیوندند که از اول اوت در لیست هشدار قرار گرفته اند. CDC در حال حاضر حدود 235 مکان را برای خطرات کووید زیر نظر دارد.

سطح 3 بالاترین رده خطر از CDC است از زمانی که دسته های هشدار سفر خود را اصلاح کرده است. سطح 4 که قبلاً بالاترین رده خطر بود، اکنون برای افراط در نظر گرفته شده است موارد کووید، ظهور یک نوع جدید یا فروپاشی سیستم مراقبت های بهداشتی یک کشور. در حال حاضر هیچ مقصدی در سطح 4 فهرست نشده است.

همچنین در سطح 3 رده “پرخطر” بیشتر کشورهای اروپا، کارائیب، کانادا، مکزیک، برزیل و استرالیا قرار دارند.

CDC به مسافران آمریکایی توصیه می کند قبل از سفر به مکان سطح 3 با واکسن های کووید-19 خود به روز باشند، اما هشدار می دهد که “حتی اگر با واکسن های کووید-19 خود به روز باشید، ممکن است همچنان در معرض خطر ابتلا به واکسن کووید-19 باشید. انتشار COVID-19

READ  بشنوید: قانون جدید "بدون غافلگیری" چگونه با صورتحساب های پزشکی غیرمنتظره مقابله می کند

همچنین شاهد تغییرات دسته بندی در روز دوشنبه بودیم اندونزی و نپال، که با بدتر شدن وضعیت COVID آنها در روزهای اخیر، یک پله به رده خطر “متوسط” سطح 2 از سطح 1 “کم خطر” ارتقا یافت.

یک کشور سطح 2 بین 50 تا 100 مورد ابتلا به کووید در هر 100000 ساکن در 28 روز گذشته گزارش شده است.

حدود 20 مکان در رده سطح 2 فهرست شده است، از جمله نقاط برجسته مانند هند، فیلیپین، آفریقای جنوبی، عربستان سعودی و زامبیا.

در این هفته هیچ به‌روزرسانی جدیدی برای طبقه‌بندی «کم» سطح 1 CDC انجام نشد، که مقصدی را در 28 روز گذشته 49 مورد یا کمتر از هر 100000 نفر از ساکنان کووید را مشاهده می‌کند.

سطح 1 در حال حاضر حدود 30 مکان در این دسته بندی فهرست شده است، از جمله کوبا، مصر، چین، نیجریه، پاکستان و اوگاندا.

در نهایت، یک کشور به رده خطر نامطلوب “ناشناخته” CDC با اضافه شدن ویتنام. دسته «ناشناخته» برای مکان‌هایی محفوظ است که به دلیل دور بودن، جنگ مداوم یا ناآرامی‌شان اطلاعات غیر قابل اعتمادی درباره وضعیت COVID خود دارند. CDC توصیه می کند مسافران آمریکایی برای جلوگیری از بازدید از یک مقصد فهرست شده در دسته “ناشناخته” زیرا خطرات ابتلا به COVID-19 به سادگی ناشناخته است.

ویتنام قبلاً به عنوان یک کشور “پرخطر” سطح 3 ذکر شده بود.

حدود 65 مکان با وضعیت “ناشناخته” توسط CDC وجود دارد.