آنچه بیماران ADHD باید بدانند

بیماران ADHD ممکن است کمبود داروی Adderall را تجربه کنند زیرا برخی از داروخانه ها در سراسر ایالات متحده به دلیل مشکلات زنجیره تامین در تامین داروی تجویزی با مشکل مواجه هستند.

آدرال یک داروی رایج برای درمان اختلال نقص توجه/بیش فعالی (ADHD) است. بر اساس گزارشی از CVS Health و Walgreens مجبور شده‌اند به بیماران بگویند که Adderall با زمان انتظار بیش از یک هفته تمام شده است. بلومبرگ.

Walgreens اختلال عرضه Adderall را تایید کرد و سخنگوی شرکت Rebekah Pajak به خبرگزاری گفت: “چالش‌های زنجیره تامین با این دارو وجود دارد. این مشکلات بر روی آدرال عرضه فوری و انتشار طولانی مدت تاثیر می‌گذارد.”

متیو بلانشت، سخنگوی CVS نیز گفت، “در بیشتر موارد” می تواند نسخه های Adderall را پر کند.

بر اساس این گزارش، مشکلات زنجیره تامین Adderall توسط داروسازان Teva Pharmaceutical، Amneal Pharmaceuticals، Rhodes Pharmaceuticals و Novartis دیده می شود که دارو را به صورت سفارشی دریافت کرده اند.

نیاز به Adderall در طول همه‌گیری کووید افزایش یافته است زیرا بیماران بیشتری این دارو را دریافت می‌کنند که به دلیل قرار ملاقات‌های بهداشتی از راه دور بیشتر تجویز می‌شد. بلومبرگ گفت در حالی که بیماران بیشتری Adderall را برای تشخیص ADHD دریافت کرده اند، خود دارو بر روی “روش های تجویز تهاجمی” مورد بررسی قرار گرفته است.

علیرغم گزارش‌هایی مبنی بر کمبود آدرال، سازمان غذا و دارو (FDA) آن را به فهرست رسمی کمبود دارو اضافه نکرده است. سایت اینترنتی زمانی که “تأیید کرد که تقاضای کلی بازار توسط تولیدکنندگان محصول تامین نمی شود” کمبود را گزارش می کند.

READ  یکی از دانشگاه‌های کالیفرنیا شهر و لباسی را برای مبارزه با کووید متحد کرده است. چرا دیگران ندارند؟

چری دووال جونز، سخنگوی آژانس، در این گزارش گفت که FDA به بیماران پیشنهاد می‌کند که به تماشای وب‌سایت خود برای به‌روزرسانی‌ها ادامه دهند یا برای اطلاعات بیشتر مستقیماً با تولیدکنندگان دارو تماس بگیرند.

از آنجایی که آدرال یک ماده کنترل‌شده بر اساس برنامه دوم است، بیماران از دریافت بیش از یک ماه در یک زمان به دلیل پتانسیل سوء مصرف آن جلوگیری می‌کنند. برخی از بیماران به بلومبرگ گفتند که باید با چندین داروخانه تماس بگیرند تا داروخانه‌ای را پیدا کنند که آدرال موجود است و برخی نیز خرید غیرقانونی دارو را در نظر گرفته‌اند.

نظرسنجی از انجمن ملی داروسازان جامعه گفت که 64 درصد از داروخانه ها برای تامین عرضه آدرال با مشکل مواجه هستند.