آنچه در مورد واکسن آنفولانزا و نحوه پیشگیری از بیماری آنفولانزا باید بدانید

انتظار می رود فصل آنفولانزای 2022-2023 در ایالات متحده بدتر از سال های گذشته باشد، با افزایش پیش بینی شده تعداد موارد. کارشناسان راه های مختلفی را برای جلوگیری از ابتلا به آنفولانزا توصیه می کنند.

یکی از راه های کلیدی برای پیشگیری از بیماری، تزریق واکسن آنفولانزا است. این عکس ها توسط مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری تا پایان مهرماه اجرا می شود.

فصل آنفولانزا در نیمکره شمالی معمولاً افزایش موارد را در ماه اکتبر نشان می دهد، از دسامبر تا فوریه به اوج خود می رسد و می تواند تا ماه مه ادامه یابد. CDC.

CDC توصیه می کند واکسن آنفولانزا را برای سنین 6 ماه و بالاتر توصیه می کند: “بهترین راه برای کاهش خطر ابتلا به آنفولانزای فصلی و عوارض بالقوه جدی آن، واکسینه شدن هر ساله است.”

واکسیناسیون آنفولانزا نه تنها می تواند از بیمار شدن و رنج بردن فرد از علائم جلوگیری کند، بلکه می تواند شدت بیماری و همچنین خطر بستری شدن در بیمارستان مربوط به ویروس آنفولانزا را کاهش دهد.

واکسن آنفولانزای این فصل برای محافظت در برابر چهار سویه اصلی آنفولانزا که تحقیقات نشان داده رایج‌ترین آنها در ایالات متحده خواهد بود، دوباره فرموله شده است. نیمکره جنوبی در حال حاضر یکی از بدترین فصول آنفولانزای خود را در تاریخ اخیر تجربه می‌کند.

طبق CDC، فقط نیمی از آمریکایی ها سالانه واکسن آنفولانزا دریافت کنید، میلیون‌ها نفر بیمار می‌شوند، صدها هزار نفر نیاز به بستری شدن در بیمارستان دارند و ده‌ها هزار نفر بر اثر این ویروس جان خود را از دست می‌دهند.

READ  Bobbi Brown Long Wear Cream Shadow Sticks Style New

در حالی که واکسن آنفولانزا به عنوان اولین خط دفاعی در برابر ویروس آنفولانزا توصیه می شود، آژانس همچنین توصیه های دیگری برای جلوگیری از بیمار شدن دارد.

توصیه می شود از تماس نزدیک با افراد مبتلا به آنفولانزا خودداری کنید و همچنین با پوشاندن دستمال بر روی سرفه و عطسه از انتشار ویروس جلوگیری کنید. شستن مرتب دست ها با آب و صابون نیز توصیه می شود و همچنین از دست زدن به چشم ها، بینی و دهان خودداری کنید.

اگر فردی به آنفولانزا مبتلا شود، CDC می گوید که باید حداقل 24 ساعت پس از رفع تب در خانه بماند بدون اینکه نیازی به استفاده از داروهای کاهش دهنده تب باشد.

علائم آنفولانزا می تواند شامل تب، سرفه، گلودرد، آبریزش یا گرفتگی بینی، بدن درد، سردرد، لرز و خستگی باشد و برخی افراد استفراغ و اسهال یا علائم تنفسی بدون تب را تجربه می کنند.

درمان هایی برای بیماری های آنفولانزا از جمله داروهای ضد ویروسی وجود دارد که باید توسط یک متخصص تجویز شود. CDC گفت: این داروها برای کاهش بیماری های آنفولانزا و جلوگیری از عوارض آنفولانزا طراحی شده اند.

“مطالعات نشان می دهد که داروهای ضد ویروسی آنفولانزا زمانی برای درمان بهتر عمل می کنند که در عرض 2 روز پس از بیمار شدن شروع شوند، اما شروع دیرتر آنها همچنان می تواند مفید باشد، به خصوص اگر فرد بیمار فاکتور خطر بالاتری داشته باشد یا بسیار بیمار از آنفولانزا باشد.” آژانس در وب سایت خود اعلام کرد.

CDC افزود: “اگر در معرض خطر بیشتری از آنفولانزا هستید و علائم آنفولانزا دارید، زودتر با پزشک خود تماس بگیرید تا در صورت نیاز بتوانید با داروهای ضد ویروسی آنفولانزا درمان شوید. دستورالعمل های پزشک خود را برای مصرف این دارو دنبال کنید.”

READ  «سلامتی چیست؟» از KHN: خبری که ممکن است از دست داده باشید