آیا آب گازدار واقعا برای سلامتی مفید است؟ در اینجا آنچه کارشناسان فکر می کنند

آب گازدار، جایگزینی با طراوت برای نوشابه استاندارد، در سال های اخیر به لطف مجموعه ای جذاب از طعم های میوه ای، محبوبیت زیادی به دست آورده است.

این آب گازدار حاوی گاز دی اکسید کربن محلول است. برای کسانی که به دنبال جایگزینی برای نوشیدنی‌های شیرین هستند، این یک انتخاب مناسب است. و بهترین قسمت این است که حتی می توان این نوشیدنی حبابدار را در خانه تهیه کرد.

آیا نگران هستید که تغییر از نوشابه به آب گازدار فقط یک انتخاب مشکوک دیگر باشد؟ خوب، به نظر می رسد که خطرات مشابهی ندارد.

در واقع، کارشناسان می گویند که شما با انتخاب آن سوئیچ، انتخاب سالم تری دارید. بر اساس مطالعه اخیر منتشر شده در WebMDترکیب آب گازدار در روتین هیدراتاسیون شما می تواند طیف وسیعی از مزایای سلامتی، از جمله حمایت از مدیریت وزن و به طور بالقوه بهبود هضم را باز کند.

جاکلین لندن، مشاور تغذیه، گفت: «من اینجا هستم برای آب گازدار در ساده‌ترین شکل آن، که بدون شکر اضافه شده یا شیرین‌کننده‌های مصنوعی است، یا به عنوان یک نوشابه‌ی سالم ظاهر می‌شود.» خانه داری خوب

دکتر یزاز غوری، متخصص گوارش وابسته به سیستم مراقبت های بهداشتی دانشگاه میسوری، گفت که یک ویژگی مشترک در بین انواع آب گازدار، تزریق دی اکسید کربن (CO2) به آب تحت فشار بالا است. با این حال، تغییرات آنها با عواملی مانند روش کربناته کردن، منابع آب و به ویژه گنجاندن مواد اضافی مشخص می شود.

در اینجا برخی از فواید آب گازدار آورده شده است:

به گفته استفانی ساسوس، متخصص تغذیه، اشتباه گرفتن تشنگی با گرسنگی و در نتیجه افزایش وزن غیرضروری، رایج است. آب گازدار، با محتوای صفر کالری خود، می تواند هیدراتاسیون کافی برای حمایت از عملکرد سلولی مناسب و جلوگیری از خوردن غیر ضروری را فراهم کند.

READ  Crosskeys Avenue Langkawi شمع | وبلاگ نویس زیبایی انگلیس

آب گازدار به حرکت روان غذا و فیبر رژیمی از طریق دستگاه گوارش کمک می کند و باعث حرکات منظم روده و جلوگیری از نفخ می شود. این می تواند به حفظ یک برنامه حمام سالم کمک کند و ناراحتی را به حداقل برساند.

  • ممکن است از سلامت قلب حمایت کند:

آب گازدار هیدراتاسیون مطلوب را ترویج می کندتنظیم دمای بدن، مرطوب کننده دهان، بینی و چشم ها، حمایت از عملکرد مفاصل و ماهیچه ها، حفظ انعطاف پذیری پوست سالم و افزایش سلامت قلب با افزایش حجم خون.

لندن توضیح داد: “مصرف منظم آب می تواند به مرور زمان روی اندام ها و ماهیچه های شما ساییدگی ایجاد کند، که ممکن است باعث بی حالی شما شود و همچنین ایمنی را به خطر بیندازد.”

گمانه زنی های رایجی وجود دارد که نوشیدن آب گازدار به سلامت دندان آسیب می رساند. را انجمن دندانپزشکی آمریکا آب گازدار به طور کلی برای دندان ها بی خطر در نظر گرفته می شود. جایگزین بهتری برای نوشیدنی های شیرین مانند نوشابه است. با این حال، آب های گازدار با طعم مرکبات ممکن است سطح اسید کمی بالاتری داشته باشند که به طور بالقوه آسیب مینای دندان را افزایش می دهد.

آب گازدار
پیکسابای

منتشر شده توسط Medicaldaily.com