آیا باید نگران استفاده از داده های برنامه ردیابی دوره شما علیه شما باشید؟

تخمین زده می شود که میلیون ها نفر در ایالات متحده از برنامه های ردیابی دوره برای برنامه ریزی قبلی، پیگیری زمان تخمک گذاری و نظارت بر سایر اثرات سلامتی استفاده می کنند. این برنامه ها می توانند به شما کمک کنند تا زمانی که پریود دیر شده است، سیگنال دهند.

پس از انتشار Politico در 2 مه پیش نویس نظر از دیوان عالی کشور که نشان می دهد رو در مقابل وید، قانونی که قانون اساسی حق سقط جنین را تضمین می کند، لغو می شود، مردم به رسانه های اجتماعی روی می آورند. آنها در مورد حفظ حریم خصوصی این اطلاعات – به ویژه برای افرادی که در ایالت هایی با محدودیت های سخت برای سقط جنین زندگی می کنند – و اینکه چگونه ممکن است علیه آنها استفاده شود، ابراز نگرانی کردند.

بسیاری از کاربران توصیه می کنند بلافاصله حذف می شود همه داده های شخصی از برنامه های ردیابی دوره.

فعال و وکیل “اگر از یک ردیاب پریود آنلاین استفاده می کنید یا چرخه های خود را از طریق تلفن خود ردیابی می کنید، از آن خارج شده و داده های خود را حذف کنید.” الیزابت مک لافلین در یک توییت در فضای مجازی گفت. “اکنون.”

به همین ترتیب، اوا گالپرین، کارشناس امنیت سایبری، داده ها را گفت “اگر تصمیم به سقط جنین داشته باشید، می تواند برای محاکمه شما استفاده شود.”

این تعجب ما را برانگیخت – آیا این نگرانی‌ها موجه است و آیا افرادی که از برنامه‌های ردیابی دوره استفاده می‌کنند باید داده‌ها یا برنامه را به طور کامل از تلفن خود حذف کنند؟ از کارشناسان پرسیدیم.

آیا داده های برنامه ردیابی دوره شما به اشتراک گذاشته شده است؟

خط‌مشی‌های حفظ حریم خصوصی – به‌ویژه، اینکه آیا اپلیکیشن‌ها اطلاعات را به کارگزاران داده می‌فروشند، از داده‌ها برای تبلیغات استفاده می‌کنند، آن‌ها را برای تحقیق به اشتراک می‌گذارند یا آن‌ها را صرفاً در برنامه نگه می‌دارند – در شرکت‌ها به طور قابل‌توجهی متفاوت است.

“آیا رمزگذاری می کند؟ مدل کسب و کار آن چیست؟” لوسیا ساویج، مدیر ارشد حریم خصوصی و تنظیم مقررات Omada Health، یک شرکت درمانی دیجیتال، گفت. “اگر نمی توانید شرایط خدمات یا سیاست حفظ حریم خصوصی را پیدا کنید، از آن برنامه استفاده نکنید.”

برنامه‌های ردیابی دوره اغلب تحت «قانون حمل‌پذیری و پاسخگویی بیمه سلامت» یا «HIPAA» تحت پوشش قرار نمی‌گیرند، اگرچه اگر شرکت برای خدمات مراقبت‌های بهداشتی صورت‌حساب می‌دهد، می‌تواند چنین باشد. با این حال، HIPAA مانع از اشتراک گذاری داده های شناسایی نشده توسط شرکت نمی شود. Savage گفت: اگر برنامه رایگان است – و شرکت در حال کسب درآمد از داده ها است – پس “شما محصول هستید” و HIPAA اعمال نمی شود.

یک مطالعه در سال 2019 منتشر شده در BMJ دریافتند که 79 درصد از برنامه‌های بهداشتی موجود از طریق فروشگاه Google Play به طور منظم داده‌های کاربران را به اشتراک می‌گذارند و “به دور از شفافیت” هستند.

وقتی صحبت از بازاریابی می شود، داده های یک فرد باردار به ویژه از ارزش بالایی برخوردار است و به سختی می توان از آن پنهان کرد رگبار کوکی ها و ربات ها. برخی از برنامه‌های ردیابی پریود، که اغلب علاوه بر جزئیات چرخه قاعدگی، اطلاعات سلامتی را نیز درخواست می‌کنند، در اقتصاد داده‌های اینترنتی گسترده‌تر نیز مشارکت دارند.

«داده‌ها را می‌توان به اشخاص ثالث، مانند شرکت‌های بزرگ فناوری، یا به شرکت‌های بیمه فروخت، جایی که می‌توان از آن‌ها برای تصمیم‌گیری هدفمند استفاده کرد، مانند اینکه آیا بیمه نامه عمر به شما بفروشد یا حق بیمه شما چقدر باید باشد. “گفت جولیا دی توگنی، محقق سلامت و هوش مصنوعی در دانشگاه ادینبورگ در اسکاتلند.

Flo Health، مستقر در لندن، سال گذشته با کمیسیون تجارت فدرال تسویه حساب کرد در مورد ادعاهایی مبنی بر اینکه این شرکت پس از وعده حفظ حریم خصوصی، داده های سلامتی کاربران را با استفاده از برنامه ردیابی باروری خود با شرکت های تجزیه و تحلیل داده های خارجی از جمله فیس بوک و گوگل به اشتراک گذاشته است.

READ  معنای قانون فدرال بدون غافلگیری در کالیفرنیا چیست؟

در سال 2019، Ovia Health انتقاداتی را برانگیخت برای به اشتراک گذاشتن داده ها – هرچند شناسایی نشده و انباشته شده – با کارفرمایان، که می توانند برنامه ردیابی پریود و بارداری را به عنوان یک مزیت سلامتی برای کارگران خود خریداری کنند. افرادی که از نسخه پشتیبانی شده توسط کارفرما استفاده می کنند باید در حال حاضر این نوع اشتراک گذاری داده را انتخاب کنند.

Ovia تقریباً 10000 کلمه است سیاست حفظ حریم خصوصی جزئیات نحوه اشتراک‌گذاری یا فروش داده‌های بهداشتی شناسایی نشده توسط شرکت و استفاده از فناوری‌های ردیابی برای تبلیغات و تجزیه و تحلیل در نسخه رایگان و مستقیم به مصرف‌کننده‌اش.

برای ساکنان اروپا، شرکت‌ها باید از قوانین سخت‌گیرانه‌تر پیروی کنند مقررات عمومی حفاظت از داده ها، که مالکیت داده ها را به مصرف کننده می دهد و قبل از جمع آوری و پردازش داده های شخصی نیاز به رضایت دارد. مصرف کنندگان همچنین حق دارند داده های آنلاین خود را پاک کنند.

شرکت‌ها می‌توانند این حقوق را به افرادی که در ایالات متحده زندگی می‌کنند از طریق سیاست‌های حفظ حریم خصوصی و شرایط خدمات خود گسترش دهند. Deven McGraw، سرپرست داده‌های Invitae و معاون سابق مدیر حریم خصوصی اطلاعات بهداشتی در وزارت بهداشت و دفتر خدمات انسانی برای حقوق مدنی، گفت: اگر آنها این کار را انجام دهند، FTC می‌تواند شرکت‌ها را در قبال این تعهدات پاسخگو کند.

اپلیکیشن ردیابی دوره Cycles که متعلق به شرکت سوئدی Perigee است در این دسته قرار می گیرد. این شرکت به کاربران خود قول می دهد که هیچ گونه تبلیغات یا فروش داده ها را به اشخاص ثالث انجام نمی دهد. سخنگوی Raneal Engineer گفت، در عوض، تنها از طریق اشتراک درآمد کسب می کند.

مشتریان نگران با اپلیکیشن سلامت دیگری به نام Clue که توسط شرکتی مستقر در برلین ساخته شده است تماس گرفته اند. کری والتر، مدیر عامل Clue در ایمیلی گفت: “ما کاملاً این اضطراب را درک می کنیم و می خواهیم به شما اطمینان دهیم که داده های سلامتی شما، به ویژه هر داده ای که در Clue در مورد بارداری، از دست دادن بارداری یا سقط جنین دنبال می کنید، خصوصی و ایمن نگه داشته می شود.” بیانیه.

برخی از ایالات، مانند کالیفرنیا و ویرجینیا، قوانینی در سطح ایالتی دارند که به کاربران مالکیت اطلاعات آنها و فروخته شدن آنها به اشخاص ثالث را می دهد.

کارگزاران داده انواع دیگری از اطلاعات، مانند داده های ردیابی مکان را برای افرادی که از برنامه ریزی والدین بازدید کرده اند، مبادله می کنند، که به طور بالقوه می تواند توسط مجریان قانون یا مقامات دولتی خریداری شود. در اوایل این ماه، SafeGraph فروش داده‌های ردیابی تلفن همراه را متوقف کرد که نقشه‌برداری از حرکات افرادی که از برنامه‌ریزی والدین بازدید می‌کردند، مدت زمانی که در آنجا ماندند و پس از آن به کجا رفتند، متوقف کرد. Vice گزارش داد که داده های یک هفته ای را به قیمت 160 دلار خریداری کرده است.

همچنین سطح امنیت داده های یک شرکت و میزان آسیب پذیری آن در معرض نقض است. ساویج گفت: “هک کردن جرم است، هیچ سوالی در مورد آن وجود ندارد.” اما پس از هک شدن، می توان اطلاعات را منتشر کرد.

آیا می توان از این داده ها در تعقیب کیفری استفاده کرد؟

پاسخ کوتاه بله است.

مک‌گرو می‌گوید: «تقریباً غیرواقعی است که در برخی از ایالت‌ها استفاده از اپلیکیشن دوره می‌تواند شما را با مشکل مواجه کند. اما اگر سقط جنین جرم است، می‌توان به آن دسترسی داشت تا پرونده‌ای علیه شما ایجاد شود.»

READ  بیل مالیات سودا دیگر می میرد. یک برد دیگر برای سودای بزرگ.

این به محل زندگی شما بستگی دارد، اما هیچ گونه حمایت فدرال در برابر این اتفاق از منظر حریم خصوصی وجود ندارد. سال گذشته، سناتور ران وایدن (D-Ore.) این را معرفی کرد اصلاحیه چهارم قانون برای فروش نیست، که کارگزاران داده را از فروش اطلاعات شخصی به مجری قانون یا سازمان های اطلاعاتی بدون نظارت دادگاه منع می کند. اما این قانون هنوز به رای گیری نرسیده است.

ویدن به KHN گفت که او “کاملا” نگران این احتمال است که افرادی که به دنبال سقط جنین هستند با داده های تلفن خود متهم شوند.

وایدن گفت: «این واقعاً یک چشم انداز شوم است که زنان اطلاعات شخصی خود را علیه خود سلاح قرار دهند. او گفت: «این لباس‌های کلان داده باید تصمیم بگیرند – آیا از حریم خصوصی زنانی که با آنها تجارت می‌کنند محافظت می‌کنند؟ یا اساساً به بالاترین قیمت پیشنهادی می‌فروشند؟»

در غیاب قانون فدرال، اگر مجریان قانون احضاریه‌ای به دستور دادگاه دریافت کنند، مقاومت در برابر تحویل داده‌های مربوط به یک مورد خاص برای شرکت دشوار است.

با توجه به گستردگی قوانین نظارت در ایالات متحده، اگر یک شرکت اطلاعاتی را جمع آوری و نگهداری کند، این اطلاعات در معرض اجبار توسط مجریان قانون قرار می گیرد. آمی استپانوویچ، وکیل حریم خصوصی و معاون سیاست ایالات متحده در انجمن آینده حریم خصوصی. “آنها لزوماً توانایی حفظ قانونی این اطلاعات را از مجریان قانون پس از انجام فرآیند مناسب ندارند.”

با این حال، حتی در ایالت‌هایی که محدودیت‌های سقط جنین در کتاب‌ها وجود دارد، خیلی به نحوه ساختار آن قوانین بستگی دارد. به عنوان مثال، ماه گذشته، اتهام قتل یک زن تگزاسی به دلیل “سقط جنین خودخواسته” برکنار شد پس از اینکه وکیل منطقه متوجه شد که قانون ایالتی را که ارائه دهندگان سقط جنین را جرم انگاری می کند، نه بیماران را نقض نمی کند.

اگر رو در مقابل وید لغو می شود، 14 ایالت به اصطلاح قوانین ماشه ای دارند که به طور خودکار اجرا می شوند و سقط جنین را به طور کامل یا پس از بازه های زمانی مشخص ممنوع می کنند – به عنوان مثال، شش هفته یا 15 هفته، بر اساس تجزیه و تحلیل KFF.

Savage گفت: «این واقعاً پیچیده است، اما من فکر نمی‌کنم مردم کورکورانه تصور کنند که داده‌های آنها از روند قانونی در امان است. او افزود که این می تواند به رویکرد شرکت در مورد احضاریه ها بستگی داشته باشد. برخی با آنها مبارزه خواهند کرد در حالی که دیگران نخواهند کرد.

برای مثال اپل را در نظر بگیرید که به طور مکرر مقاومت کرد باز کردن قفل آیفون برای مجریان قانون در موارد مطرحی مانند تیراندازی در سن برناردینو در سال 2015. داده‌های اپلیکیشن سلامت اپل، که شامل ردیاب دوره آن می‌شود، به‌طور پیش‌فرض رمزگذاری شده و غیرقابل دسترسی است. سیاست حفظ حریم خصوصی شرکت. تمام داده های مربوط به سلامتی در برنامه در تلفن شخص نگهداری می شود، نه در سرورها ذخیره می شود. اما در عین حال، Savage گفت، افرادی که در جوامع کم درآمد زندگی می کنند همیشه آیفون ندارند زیرا این یک قطعه گران قیمت است.

سیاست حفظ حریم خصوصی Ovia می گوید که این شرکت ممکن است داده هایی را در صورت لزوم توسط قانون یا احضاریه به مجریان قانون بدهد. با این حال، این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرد که «هیچ‌گاه داده‌های کاربر Ovia را در اختیار هیچ دولتی قرار نداده است، و همچنین هیچ درخواست دولتی برای دسترسی به داده‌های کاربر Ovia دریافت نکرده‌ایم». همچنین در تنظیمات حساب Ovia گزینه ای برای حذف داده های حساب “به طور کامل و دائمی” وجود دارد.

READ  برخی از زندانیان زندان های شهرستان واکسیناسیون را بلیط زندگی بهتر - در قلم ایالتی می دانند

گفت، علیرغم پادمان های موجود در GDRP، ردیاب های دوره مستقر در اروپا همچنان می توانند احضار شوند. لی تین، یک وکیل ارشد کارکنان در بنیاد مرز الکترونیکی.

“زوج [European Union] تین گفت: “آمریکا معاهدات حقوقی متقابل با سایر کشورها از جمله کشورهای اتحادیه اروپا دارد و مجریان قانون نحوه تبادل اطلاعات را می دانند.”

آیا قبلاً از این نوع اطلاعات توسط مقامات دولتی یا مجریان قانون استفاده شده است؟

مقاماتی که دیدگاه های ضد سقط جنین دارند، در گذشته از اطلاعات ردیابی دوره استفاده کرده اند. در سال 2019، دکتر راندال ویلیامز، مدیر سابق بهداشت ایالت میسوری به دست آورد یک صفحه گسترده ردیابی دوره‌های قاعدگی زنانی که از برنامه‌ریزی والدین بازدید کرده‌اند، در تلاش برای شناسایی بیمارانی که سقط جنینی را تجربه کرده‌اند که نتوانسته حاملگی را خاتمه دهد.

در زمان دولت ترامپ، اسکات لوید، رئیس سابق اسکان مجدد پناهندگان و فعال ضد سقط جنین اعتراف کرد که پیگیری چرخه های قاعدگی نوجوانان مهاجر در تلاش برای جلوگیری از سقط جنین.

Savage گفت: «ما اکنون به ردیاب‌های دوره فکر می‌کنیم، همانطور که سال‌ها به نرم‌افزار تشخیص چهره فکر می‌کردیم.

آیا باید برنامه ردیابی دوره خود را حذف کنید؟

کارشناسان می گویند بعید است که یک برنامه ردیابی پریود تنها مدرک مورد استفاده در صورتی باشد که فردی علیه شما به دلیل درخواست سقط جنین پرونده تشکیل دهد.

استپانوویچ گفت: «صراحتاً، من فکر می‌کنم اگر مجری قانون یا یک بازپرس مدنی تلاش می‌کردند بفهمند چه کسی سقط جنین می‌کند، احتمالاً چندین مکان دیگر وجود دارد که واقعی‌تر یا فوراً مفید هستند. او ادامه داد: «آنها احتمالاً اطلاعاتی را برای داده های مربوطه دریافت می کنند، مانند تلاش برای به دست آوردن اطلاعات مکان افرادی که نزدیک به یک مرکز سقط جنین رها شده اند، که مجموعه ای بسیار کوچکتر از داده ها است، یا به دست آوردن افرادی که در زمان‌های خاصی با خط تلفن سقط جنین تماس گرفتند.»

استپانوویچ اضافه کرد که تا زمانی که شخصی از گوشی هوشمند با هر نوع برنامه ای روی آن استفاده می کند، این خطر وجود دارد که داده ها به دست آمده و به عنوان بخشی از پیگرد کیفری یا مدنی مورد استفاده قرار گیرند. خط آخر: تنها راه برای جلوگیری از خطر به طور کلی استفاده نکردن از تلفن هوشمند است.

اما مک‌گرو رویکرد محتاطانه‌تری داشت: «اگر در ایالتی زندگی می‌کردم که فکر می‌کردم ممکن است داده‌ها در دست مجریان قانون قرار گیرند، ردیابی نمی‌کردم. [my period] اصلا.”

در نهایت، افرادی که از برنامه‌های ردیابی دوره استفاده می‌کنند باید از خطر استفاده از این فناوری آگاه باشند و در عین حال مزایای آن را برای زندگی خود در نظر بگیرند.

تین گفت: “شما باید در مورد آنچه که از نظر ردیابی دوره نیاز دارید فکر کنید.” “شما باید وزن کنید و از خود بپرسید، “این راحتی واقعا چقدر برای من مهم است؟”
این مقاله تجدید چاپ شده است khn.org با اجازه از بنیاد خانواده هنری جی. کایزر. Kaiser Health News، یک سرویس خبری مستقل از سرمقاله، برنامه‌ای از بنیاد خانواده کایزر است، یک سازمان تحقیقاتی غیرحزبی در زمینه سیاست مراقبت‌های بهداشتی و غیر وابسته به Kaiser Permanente.