آیا خوردن بیش از حد ماهی می تواند منجر به سرطان پوست شود؟

به نظر می رسد قرار گرفتن بیش از حد در معرض اشعه ماوراء بنفش تنها تهدیدی برای پیشگیری از سرطان پوست نیست. یک مطالعه جدید ارتباط شگفت انگیزی را بین این بیماری و مصرف ماهی گزارش کرده است.

تحقیقات نشان داده است که خوردن ماهی می تواند احتمال ابتلا به سرطان پوست را افزایش دهد. و این فقط شکل خفیف این بیماری نیست، بلکه شکل تهاجمی به نام ملانوما نیز وجود دارد.

محققان دانشگاه براون و موسسه ملی سرطان عادات غذایی 491367 بزرگسال آمریکایی 50 تا 71 ساله را به مدت 15 سال زیر نظر گرفتند و خطر ابتلا به سرطان پوست را بر اساس مصرف ماهی ارزیابی کردند. مهندسی جالب گزارش شده است.

آنها دریافتند شرکت‌کنندگانی که حدود دو وعده ماهی در هفته مصرف می‌کردند در مقایسه با افرادی که کمتر مصرف می‌کردند، 22 درصد در معرض خطر ابتلا به ملانوم بودند. همین شرکت‌کنندگان 28 درصد خطر بیشتری برای ایجاد سلول‌های پوستی غیرطبیعی که می‌توانند پیش‌ساز سرطان باشند، نشان دادند.

یکی از نویسندگان، یونیونگ چو، در الف بیانیه مطبوعاتی ملانوما پنجمین سرطان شایع در ایالات متحده است، و افزود: “خطر ابتلا به ملانوم در طول زندگی برای افراد سفیدپوست یک در 38، یک در 1000 برای سیاه پوستان و یک در 167 برای افراد اسپانیایی تبار است.”

چو خاطرنشان کرد که تلاش‌های علمی مشابهی با هدف شناسایی ارتباط بین مصرف ماهی و خطر ملانوما انجام شده بود، اما نتایج آنها عمدتاً متناقض بود. از سوی دیگر، یافته‌های آنها امیدوارکننده بود، اما هنوز به تحقیقات بیشتر نیاز است.

چو گفت: “ما حدس می زنیم که یافته های ما احتمالاً به آلاینده های موجود در ماهی ها مانند بی فنیل های پلی کلره، دیوکسین ها، آرسنیک و جیوه نسبت داده شود.” با این حال، ما متذکر می شویم که مطالعه ما غلظت این آلاینده ها را در بدن شرکت کنندگان بررسی نکرده است و بنابراین تحقیقات بیشتری برای تایید این رابطه مورد نیاز است.

READ  کنترل تحمل Avene | بلاگر زیبایی بریتانیایی

همچنین شایان ذکر است که مصرف ماهی شرکت کنندگان تنها در ابتدای تحقیق محاسبه شده است. مصرف آنها ممکن است در طول مطالعه به شدت تغییر کرده باشد، با توجه به اینکه دامنه 15 سال بود.

محدودیت دیگر در فقدان اطلاعات در مورد عوامل خطر ملانوم در میان شرکت کنندگان بود. شمارش خال، سابقه آفتاب سوختگی، قرار گرفتن در معرض نور خورشید و سایر رفتارها ممکن است به یافته ها اعتبار بیشتری داده باشد.

با وجود کمبودها، مطالعه هنوز به خاطر برداشتن اولین قدم در درک ارتباط بین سرطان پوست و مصرف ماهی مورد تحسین قرار گرفت. تحقیقات بیشتر می تواند به ایجاد ارتباط بین این دو کمک کند.