آیا دستگاه‌های فشار خون با تکنولوژی بالا واقعاً ارزش آن را دارند؟

آخرین اخبار فشار خون بالا

سه شنبه، 16 اوت 2022 (اخبار هلث دی)

وقتی نوبت به اندازه‌گیری فشار خون در خانه می‌رسد، دستگاه‌های هوشمند با زنگ‌ها و سوت‌های زیاد بهتر از مانیتورهای قدیمی نیستند، که اتفاقاً هزینه بسیار کمتری دارند.

این یافته اصلی یک مطالعه جدید است که دستگاه‌های با فناوری پیشرفته را که به تلفن هوشمند شما متصل می‌شوند و سایر اطلاعات مفید سلامتی را با کاف‌های اولیه که فقط فشار خون را نشان می‌دهند، مقایسه می‌کند.

دکتر مارک پلچر، نویسنده این مطالعه، استاد اپیدمیولوژی و آمار زیستی در دانشگاه کالیفرنیا، سانفرانسیسکو، گفت: من شگفت زده شدم. “من فکر می کردم اگر بیماران بتوانند اندازه گیری های خود را در برنامه ببینند و بازخورد و یادآوری دریافت کنند، مقداری ارزش افزوده خواهد داشت.”

در حالی که هر دو نوع دستگاه برای کنترل فشار خون به یک اندازه خوب عمل می‌کنند، دستگاه‌های جدیدتر گران‌تر هستند و راه‌اندازی آن زمان می‌برد. او گفت که قیمت آنها می تواند تا 100 دلار در مقایسه با 50 یا 60 دلار برای مدل های پایه بیشتر باشد.

برای این مطالعه، بیش از 2000 نفر مبتلا به فشار خون بالا به مدت شش ماه از هر یک از این دستگاه ها استفاده کردند. در هر دو گروه، میانگین افت فشار سیستولیک حدود 11 میلی متر جیوه بود. فشار سیستولیک، عدد بالایی در اندازه گیری فشار خون، نشان می دهد که خون شما در هنگام تپش چه فشاری بر روی شریان های شما وارد می کند.

نویسندگان مطالعه خاطرنشان کردند که اکثر شرکت کنندگان از هر وسیله ای که به آنها داده می شد راضی بودند.

READ  اخبار کسب و کار زیبایی ژانویه 2022

بنابراین، هنگام استفاده از دستگاه فشار خون خانگی چه تفاوتی ایجاد می کند؟

پلچر گفت: «داشتن کارکنان بالینی یا مدیران مراقبتی که نحوه استفاده از دستگاه را به شما آموزش می‌دهند کمک می‌کند.» در مطالعه جدید، محققان نحوه استفاده از دستگاه‌ها را به مردم آموزش ندادند.

توصیه او برای افرادی که شروع به کنترل فشار خون خود در خانه می کنند این است که آن را چند بار در روز به مدت پنج روز بررسی کنند. قرائت ها را ضبط کنید تا فشار خون معمول خود را احساس کنید. پلچر گفت، همراه با پزشک خود، می توانید ببینید که آیا درمان فعلی شما کار می کند یا باید بر اساس این اعداد اصلاح شود.

در صورت عدم درمان یا درمان کم، فشار خون بالا می تواند خطر بیماری قلبی و سکته را افزایش دهد، اما کارشناسان می گویند کمتر از نیمی از بیماران مبتلا به این بیماری آن را تحت کنترل دارند.

«اگر شخصی یک کاف و برنامه مجهز به بلوتوث داشته باشد که از آن استفاده می‌کند، ایرادی ندارد. آنها به خوبی کار می کنند،” پلچر گفت.

تیم او اکنون به دنبال فناوری پوشیدنی جدیدی است که فشار خون را در طول زمان و بدون هیچ تلاشی اندازه گیری می کند.

مطالعه جدید در 15 آگوست به صورت آنلاین منتشر شد JAMA Internal Medicine.

دکتر جورج باکریس، مدیر مرکز جامع فشار خون در دانشگاه شیکاگو، از این یافته ها خرسند بود.

«برنامه‌ها خواه ناخواه اینجا هستند، اما من مدرسه قدیمی را ترجیح می‌دهم [blood pressure monitors]وی پس از بررسی یافته ها گفت.

READ  Zoloft در مقابل Lexapro برای اضطراب و OCD: عوارض جانبی، هشدارها

باکریس گفت: «بیماران باید بدانند که چگونه فشار خون را اندازه گیری کنند و آن را برایشان توضیح دهند. فشار خون در خانه اگر بهتر نباشد به همان اندازه است [taking it in the] دفتر اگر به درستی و در صبح اندازه گیری شود.

علاوه بر این، فشار خون در خانه باعث از بین رفتن فشار خون سفید پوست می شود – افزایش فشار خون که در حضور پزشک اتفاق می افتد.

اطلاعات بیشتر

انجمن قلب آمریکا نکاتی را در مورد چگونگی اندازه گیری فشار خون در خانه ارائه می دهد.

منابع: مارک پلچر، MD، MPH، استاد، اپیدمیولوژی و آمار زیستی، دانشگاه کالیفرنیا، سانفرانسیسکو. جرج باکریس، دکتر، مدیر مرکز جامع فشار خون دانشگاه شیکاگو، و استاد، پزشکی. JAMA Internal Medicine، 15 اوت 2022، آنلاین

توسط دنیس مان گزارشگر روز سلامت

اخبار پزشکی
حق چاپ © 2021 HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.
نمایش اسلاید


چگونه فشار خون را کاهش دهیم: ورزش و نکات
به نمایش اسلاید مراجعه کنید