آیا ساعت تابستانی می تواند بر سلامت قلب تأثیر بگذارد؟ مطالعه کلینیک مایو می‌گوید تأثیر آن حداقل است

نگرانی فزاینده ای در مورد اثرات نامطلوب سلامتی مرتبط با زمان صرفه جویی در روز وجود دارد و بحث در مورد حذف این سیستم یا تبدیل آن به یک عمل دائمی ادامه دارد. با این حال، مطالعه اخیر انجام شده توسط کلینیک مایو نشان می دهد که تأثیر زمان صرفه جویی در تابستان بر سلامت قلب بسیار کم است.

زمان صرفه جویی در تابستان (DST) با هدف همسویی فعالیت های اجتماعی و کاری با ساعات روشنایی روز به منظور صرفه جویی در انرژی با کاهش وابستگی به نور مصنوعی انجام می شود.

در سراسر کشور مطالعه محققان در اکثر ایالت هایی که این سیستم را مشاهده می کنند، بیش از 36 میلیون بزرگسال را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند. آنها با استفاده از یک مدل آماری پیشرفته، ارتباط بالقوه بین ساعت تابستانی و خطر مشکلات جدی قلبی عروقی، از جمله حملات قلبی و سکته را بررسی کردند.

این مطالعه به طور خاص بر هفته‌های بلافاصله پس از انتقال زمان تابستانی بهار و پاییز متمرکز بود که در طی آن ساعت‌ها یک ساعت به جلو یا عقب تنظیم می‌شوند.

ما پنج سال را در سراسر ایالات متحده بررسی کردیم و چیزی که دریافتیم این است که بعید است که از نظر بالینی تفاوت معنی داری در سلامت قلب و عروق به دلیل ساعت تابستانی وجود داشته باشد. گفت بنجامین ساترفیلد، نویسنده اصلی این مطالعه.

در طول دوره مطالعه، در مجموع 74722 رویداد نامطلوب قلبی عروقی در طول انتقال بهار و پاییز مشاهده شد.

یک رویداد نامطلوب قلبی عروقی به عنوان بستری شدن در بیمارستان با تشخیص اولیه حمله قلبی، سکته مغزی، شوک قلبی یا ایست قلبی تعریف می شود.

READ  کرم دست آنتی باکتریال Grown Alchemist

دکتر ساترفیلد می‌گوید: «این حوادث قلبی عروقی شرایط سلامتی رایجی هستند، بنابراین این سؤال به این سؤال منجر شد که آیا اگر از تغییر ساعت تابستانی پیروی نمی‌کردند، آیا این بیش از حد انتظار است یا خیر».

نتایج نشان داد که در روزهای دوشنبه و جمعه پس از انتقال DST بهار، افزایش جزئی در میزان حوادث قلبی عروقی وجود داشت. با این حال، هنگام بررسی تمام داده ها، از نظر بالینی معنی دار نبود.

یافته های این مطالعه نشان می دهد که هیچ دلیل قانع کننده ای برای تغییر سیستم ساعت تابستانی بر اساس نگرانی های مربوط به سلامت قلب وجود ندارد.

برنارد جی گرش، متخصص قلب و نویسنده ارشد این مطالعه، می‌گوید: «وقتی تصمیم‌گیری در مورد لغو ساعت تابستانی گرفته می‌شود، نیازی به در نظر گرفتن نگرانی‌های مربوط به سلامت قلب نیست.