آیا ماسک های صورت باید با پیش بینی افزایش کووید در پاییز بازگردند؟

کارشناسان سلامت انتظار دارند که در پاییز امسال با شیوع زیرشاخه‌های جدید ویروس، موج دیگری از موارد کووید-19 رخ دهد، اما آیا مردم برای محافظت از خود نیاز به پوشاندن دارند؟

از زمان اوج شیوع همه‌گیری، زمانی که در اکثر ایالت‌ها در مکان‌های عمومی الزامی بود، استفاده از ماسک در سراسر کشور کاهش یافته است. اکنون، بازگشت ماسک ها برای جلوگیری از آنچه که می تواند یک شیوع دیگر کووید باشد در نظر گرفته شده است.

موارد فعلی کووید و بستری شدن در بیمارستان پس از اوج گیری در جولای، در حال کاهش است مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری نشان داد. میانگین روزانه مرگ و میر ناشی از کووید در حال حاضر حدود 400 نفر است.

بر اساس گزارش ها، حدود 67 درصد از آمریکایی ها به طور کامل واکسینه شده اند و حدود 35 درصد حداقل یک واکسن تقویت کننده دریافت کرده اند. داده ها از آژانس کارشناسان موافق هستند که واکسیناسیون بهترین راه برای جلوگیری از بیماری جدی ناشی از کووید است. اما با موج دیگری از ویروس در افق، برخی از افراد ممکن است بخواهند برای محافظت از ماسک‌های صورت تجدید نظر کنند.

دکتر استوارت ری، استاد پزشکی در دانشگاه جان هاپکینز، گفت: «توصیه من به مردم این است که هنگام حضور در فضاهای سرپوشیده شلوغ ماسک بزنند. ABC News. من زمان زیادی را با بیماران مبتلا به کووید گذرانده‌ام و از آنچه که می‌توانم تشخیص دهم به عفونت مبتلا نشده‌اند، هم از آزمایش آنتی‌بادی و هم از فقدان سندرم.»

در حالی که ماسک‌ها ممکن است محافظت در برابر شیوع COVID-19 را فراهم کنند، متقاعد کردن آمریکایی‌ها برای پوشیدن دوباره آن‌ها ممکن است چالش بیشتری باشد. ABC News گفت: در حال حاضر، اکثر مراکز مراقبت های بهداشتی به ماسک صورت، همراه با حمل و نقل عمومی در شهرهایی مانند لس آنجلس، سانفرانسیسکو و دنور نیاز دارند، اما بسیاری از کشور دستورات خود را کنار گذاشته اند.

READ  میراث سناتور اورین هچ سیر تکامل حزب جمهوری‌خواه در زمینه سلامت را دنبال می‌کند

ری به این خبرگزاری گفت: «من فکر می‌کنم که مردم واقعاً از این بیماری همه‌گیر خسته شده‌اند و از نظر فرهنگی، اشتهای بسیار کمی برای احکام، پوشاندن ماسک وجود دارد. “و بنابراین، این یک صعود شیب دار است که به مردم بگوییم مگر اینکه زمینه خاصی وجود داشته باشد که در آن مهم باشد، مانند یک محیط مراقبت های بهداشتی که افراد آسیب پذیر زیادی وجود دارند.”

اما موج دیگری از ویروس می تواند مردم را به پوشیدن ماسک سوق دهد. ری گفت: “اگر ما به یک موج بسیار مخرب وارد شویم، ممکن است اشتها برای یک مأموریت تغییر کند، زیرا مردم متوجه می شوند که یکسری خدمات ضروری مختل شده است.” “اگر بیمارستان ها تحت فشار افزایش شدید قرار گیرند، فکر می کنم ممکن است شاهد بازگشت دستورات باشیم.”

ری به ای بی سی نیوز گفت، در حالی که هیچ دستوری برای ماسک دولتی وجود ندارد، نیاز به پوشیدن ماسک به افراد و سطح خطر آنها بستگی دارد.

ری گفت: “شما باید حساسیت خود را بسنجید، تحمل خود را برای خطر عوارض طولانی مدت، که هنوز تا حدودی ناشناخته هستند و خطراتی که ممکن است برای افرادی که به صورت حرفه ای یا شخصی در خانه از آنها مراقبت می کنید، داشته باشید.”

“اکنون، برخی از مردم ممکن است تصمیم بگیرند – و این بخش قضاوت است – که آنها فقط اهمیتی نمی دهند که فکر نمی کنند این یک مشکل بزرگ است، و آنها فقط آلوده می شوند و آنها به احتمال زیاد در بیمارستان بستری نخواهد شد.”

READ  لاک ناخن مغناطیسی برگشت!