آیا مزایای سلامتی یا عوارض جانبی وجود دارد؟

قهوه قارچ به عنوان یک روند جدید سلامتی به طور پیوسته در رسانه های اجتماعی محبوبیت پیدا کرده است. در مقایسه با قهوه معمولی، از آن به عنوان گزینه سالم‌تری یاد می‌شود، زیرا حاوی قارچ‌های دارویی است که اعتقاد بر این است که فواید سلامتی مختلفی دارد.

پیروان آن می گویند که قهوه قارچ می تواند به بهبود تمرکز، کاهش استرس و کاهش نفخ کمک کند. بیایید ادعاها و دیوانگی در مورد جدیدترین ترکیب جو را رمزگشایی کنیم.

برای به دست آوردن درک عمیق تر از قهوه قارچ، بیایید به آنچه که مستلزم آن است و تفاوت آن با قهوه معمولی بپردازیم.

قهوه قارچ چیست؟

این نوشیدنی از مخلوط کردن قارچ آسیاب شده با دانه های قهوه برای ایجاد طعمی منحصر به فرد تهیه می شود. این یک تسکین خوشایند برای کسانی است که به قهوه حساس هستند، به دلیل محتوای کم کافئین آن، خط سلامت گزارش شده است.

قارچ های رایج در قهوه عبارتند از:

  • چاگا
  • کوردیسپس
  • یال شیر
  • ریشی
  • رودیولا
  • دم بوقلمون
  • شیتاکه
  • شاه ترومپت

برای تهیه قهوه قارچ ابتدا قارچ ها را خشک کرده و به پودر تبدیل می کنند. سپس این پودر با قهوه آسیاب شده به مقدار مساوی و معمولاً به نسبت 50:50 مخلوط می شود. اگر می خواهید در خانه قهوه قارچ درست کنید، تنها چیزی که نیاز دارید عصاره قهوه قارچ و قهوه معمولی است. فقط پودر قارچ را با قهوه خود مخلوط کنید و شبیه مخلوط های از پیش ساخته شده ای خواهد بود که می توانید بخرید.

آیا قهوه قارچ واقعا به نفخ کمک می کند؟

READ  وضوح در مورد تعداد کووید: تلفات بیماری همه گیر در سالمندان به مراتب فراتر از خانه های سالمندان

میشل پرلمن، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران موسسه پرایم، گفت: «در حالی که قهوه قارچ به دلیل خواص مفید آن، از جمله آداپتوژن‌ها، مورد توجه قرار گرفته است، تحقیقات علمی محدودی برای بررسی تأثیر آن بر سلامت دستگاه گوارش، به ویژه نفخ، وجود دارد. خوب غذا خوردن

علاوه بر این، پرلمن اشاره می کند که انواع خاصی از قارچ ها به عنوان غذاهای با FODMAP بالا طبقه بندی می شوند. این قارچ ها حاوی کربوهیدرات هایی هستند که به طور بالقوه می تواند منجر به افزایش تولید گاز در افراد خاص شود.

Aja McCutchen، MD، متخصص گوارش در Atlanta Gastroenterology Associates و مشاور ModifyHealth می‌گوید: قارچ‌ها حاوی پلی‌ساکارید هستند که در واقع ممکن است به نفخ در مبتلایان به IBS که به این گروه غذایی حساس هستند کمک کند.

تا آنجا که به تقویت ایمنی مربوط می شود، “تحقیق زیادی در مورد فواید قهوه قارچ برای سلامتی صورت نگرفته است، اما قارچ ها، به طور کلی، به دلیل مزایای بالقوه ضد التهابی خود مورد توجه قرار می گیرند، زیرا حاوی آنتی اکسیدان هایی هستند که ممکن است به تقویت سیستم ایمنی نیز کمک کنند. عملکرد سیستم، گفت: Cording.

برخی از قارچ ها می توانند سیستم ایمنی بدن را فعال کرده و به دفاع از بدن در برابر مزاحمان مضر کمک کنند. با این حال، توجه به این نکته مهم است که مقدار قارچ مورد استفاده در مطالعات علمی ممکن است با مقدار موجود در قهوه قارچ متفاوت باشد.

در خاتمه، از آنجایی که ادعاهای سلامتی پیرامون قهوه قارچ هنوز ثابت نشده است، بهتر است قبل از امتحان با پزشک خود صحبت کنید، به خصوص اگر مشکلات سلامتی دارید یا دارو مصرف می کنید.

READ  بازگرداندن احساس تعلق: اهمیت ناشناخته روابط گاه به گاه برای بزرگسالان مسن

منتشر شده توسط Medicaldaily.com