آیا پیری قابل برگشت است؟ دانشمندان در آستانه تبدیل آن به واقعیت هستند

به لطف تحقیقات گسترده در زمینه ضد پیری و تامین مالی میلیاردرها، تعدادی از استارت آپ های علمی در آستانه ارائه راه حل های بازگشت سن هستند.

جدیدترین شرکت کننده در دنیای بیوتکنولوژی Altos Labs است. این شرکت که در اوایل سال جاری راه اندازی شد، دارای چهار برنده جایزه نوبل به عنوان اعضای هیئت مدیره خود است. آزمایشگاه آلتوس با سرمایه 3 میلیارد دلاری سرمایه گذاران برجسته ای مانند جف بزوس، بنیانگذار آمازون دارد.

پروفسور هوروات، یکی از دانشگاهیان مشهور آزمایشگاه آلتوس، به اسکای نیوز گفت: “پیری مانند انباشته شدن زنگ روی خودرو نیست، بلکه فقط خرابی نیست.” “در عوض، فرآیندهایی وجود دارد که می توان آنها را دستکاری کرد، می توانید آن را تغییر دهید. به روش های خاصی، من پیری را به عنوان یک خطای نرم افزاری تفسیر می کنم.”

باورنکردنی است که پیرترین انسانی که تا به حال زندگی کرده است، ژان کالمان است که در سال 1997 در سن 122 سالگی در فرانسه درگذشت.

کریستن فورتنی، مدیر عامل آزمایشگاه BioAge مستقر در سانفرانسیسکو، به این نشریه گفت: “هیچ محدودیت سختی توسط زیست شناسی یا فیزیک تحمیل شده است که بگوید ما نمی توانیم بهتر زندگی کنیم.” آزمایشگاه BioAge با تمرکز بر تشخیص نشانگرهای پیری، از مقادیر زیادی از نمونه‌های خون و بافت بیوبانک برای انجام این کار استفاده می‌کند.

این شرکت قبلاً یک هدف دارویی پیدا کرده است که از دست دادن عضلات مرتبط با افزایش سن را در موش ها کند می کند.

فورتنی گفت: “پروتئینی به نام آپلین وجود دارد که در خون گردش می کند و ما دیدیم که افراد میانسال با سطوح بالاتر آپلین در خونشان عمر طولانی تری داشتند و با افزایش سن عملکرد عضلانی و عملکرد شناختی بهتری داشتند.” عنوان کردن.

READ  نرخ بالای چاقی در ایالات جنوبی تهدید Covid را بزرگتر می کند

مدیر عامل BioAge Labs افزود: “بنابراین، ما این دارو را به موش های واقعا مسن دادیم و نشان دادیم که می تواند عملکرد ماهیچه های آنها را بهبود بخشد. این دارو به آنها کمک کرد تا با سرعت بیشتری در چرخ های خود بدود، اندازه عضلات آنها را افزایش داد و قدرت گرفتن آنها را بهبود بخشید.”

تنها چیزی که باقی می ماند تقلید نتایج مشابه در انسان های مسن است و آزمایشی برای این منظور در حال انجام است.

یکی دیگر از شرکت کنندگان در برابر مسابقه زمان، موسسه مطالعات بیولوژیکی سالک، یک موسسه تحقیقاتی علمی در کالیفرنیا است. دانشمندان این موسسه با آزمایشات خود و روشی به نام درمان جوانسازی سلولی، پیری موش های میانسال و مسن را معکوس کردند. این فرآیند شامل استفاده از مولکول‌های برنامه‌ریزی مجدد بود که سلول‌ها را به حالت جوان‌تر برمی‌گرداند.

خوان کارلوس، پروفسور آزمایشگاه بیان ژن سالک، گفت: “ما خوشحالیم که می توانیم از این روش در طول عمر برای کاهش سرعت پیری در حیوانات عادی استفاده کنیم. این روش در موش ها هم بی خطر و هم موثر است.”

کشش ضد پیری دریافت است تنها در حال رشد است. طبق گزارش P&S Intelligence، طبق گزارش Express انتظار می‌رود بازار جهانی ضد پیری تا سال 2030 شاهد افزایش نجومی از 191.5 میلیارد دلار فعلی به 421.4 میلیارد دلار باشد.