آیا کتامین برای افسردگی بی خطر و موثر است؟ ایلان ماسک می گوید این گزینه بهتری است

میلیاردر الون ماسک او گفت که معتقد است کتامین “گزینه بهتری” برای افرادی که با افسردگی دست و پنجه نرم می کنند نسبت به داروهای ضد افسردگی که به طور گسترده تجویز می شوند، است.

ماسک گفت: “افسردگی در ایالات متحده بیش از حد تشخیص داده می شود، اما برای برخی از افراد، واقعاً یک مشکل شیمی مغز است.” در توییتر نوشت روز سه‌شنبه در پاسخ به کاربری که پرسیده بود آیا پلتفرم رسانه‌های اجتماعی به دلیل یک یادداشت اجتماعی مرتبط با سلامت روان “بیدار شده است”.

“اما زامبی کردن مردم با [selective serotonin reuptake inhibitors] مطمئنا خیلی زیاد اتفاق می افتد از آنچه با دوستانم دیده ام، کتامین که گهگاه مصرف می شود گزینه بهتری است توییتر مدیرعامل اضافه کرد.

قبل از توییتش، روزنامه وال استریت گزارشی منتشر کرد که مدعی شد ماسک به مردم گفته است که برای درمان افسردگی دوزهای کمی از کتامین مصرف می کند.

این نشریه به نقل از افرادی که شاهد مصرف مواد مخدر او بوده اند و دیگرانی که مستقیماً از آن اطلاع دارند، گزارش داد که این میلیاردر در مهمانی ها دوز کامل دارو را نیز مصرف می کند.

International Business Times به طور مستقل نمی تواند این اطلاعات را تأیید کند. ماسک به درخواست WSJ برای اظهار نظر پاسخ نداد.

کتامین، به شکل قرص یا از طریق دم کرده، گاهی اوقات توسط پزشکان برای درمان افسردگی یا اختلال استرس پس از سانحه تجویز می شود.

کتامین برای اولین بار در بلژیک در دهه 1960 به عنوان داروی بیهوشی برای حیوانات مورد استفاده قرار گرفت و در سال 1970 توسط سازمان غذا و داروی آمریکا به عنوان داروی بیهوشی برای افراد مورد تایید قرار گرفت.

READ  کاخ سفید می گوید تقویت کننده برای همه در اینجا آنچه شما باید بدانید آمده است.

دکتر کن استوارت، که کلینیک او به بیماران مبتلا به افسردگی مقاوم به درمان، تزریق کتامین مبتنی بر تحقیقات انجام می دهد، گفت: WebMD پزشکان متوجه شدند که این دارو پس از استفاده از آن برای آرام کردن بیماران آشفته ای که قصد خودکشی داشتند، اثرات قدرتمندی در برابر افسردگی و افکار خودکشی داشت.

استوارت، پزشک اورژانس و موسس این مرکز می‌گوید: «یکی می‌خواهد از روی پل بپرد و در آمبولانس به او کتامین می‌دهند تا آرام شود و ۹ ماه بعد می‌گوید: «۹ ماه است که احساس خودکشی نکرده‌ام». Insight Ketamine در سانتافه، نیومکزیکو، به WebMD گفت.

او افزود: «وقتی داستان‌های زیادی مانند آن شروع به انباشته شدن کردند، پزشکان گفتند: «شاید چیزی اینجا باشد».

این دارو چیزی را ایجاد می کند که پزشکان آن را “تجربه تجزیه ای” می نامند و دیگران از آن به عنوان “سفر” یاد می کنند، که منجر به تبدیل شدن آن به یک داروی باشگاهی مشهور شد.

دکتر جان کریستال، رئیس روانپزشکی در بیمارستان Yale-New Haven و Yale می‌گوید: «کتامین می‌تواند باعث ایجاد احساسات غیرواقعی، تحریف‌های بصری و حسی، احساس تحریف در مورد بدن، افکار و باورهای غیرمعمول موقت، و سرخوشی یا وزوز شود. دانشکده پزشکی در کانکتیکات، گفت.

پزشکان گفتند که مصرف گاه به گاه کتامین افسردگی را درمان نمی کند، اما آنها توانستند پروتکلی برای استفاده تحت نظارت پزشکی از این دارو ایجاد کنند که ممکن است به افرادی که داروهای دیگر را مؤثر نمی بینند، کمک کند.

با توجه به WebMD، پزشکان توصیه می کنند که بیمارانی که برای افسردگی کتامین مصرف می کنند باید همچنان روان درمانی و رژیم منظم ضد افسردگی خود را ادامه دهند.

READ  گوش کنید: بانک های کالیفرنیا رفتارهای جسورانه ای دارند: به مصرف کنندگان دارو بپردازید تا دیگر استفاده نکنند

استوارت گفت که در کلینیک او، بیماران تحت فرآیندی به نام ادغام هستند که در آن یک متخصص پزشکی پس از درمان کتامین با آنها صحبت می کند.

استوارت گفت: «احساس من این است که این مهم است.

“وقتی مردم از این تجربه واقعا عمیق بیرون می آیند، حرف های زیادی برای گفتن دارند و اینها افرادی هستند که چمدان های زیادی دارند و دردهای تجربی زیادی دارند. بسیاری از مواقع کتامین منجر به باز کردن آن چمدان می شود.” او اضافه کرد.

کریستال کتامین را یک “مداخله” خواند و گفت که “درمان” افسردگی بسیار گسترده تر است و ممکن است هفته ها و ماه ها و دوزهای اضافی طول بکشد.

اگر شما یا شخصی که می شناسید در حال مبارزه یا بحران است، کمک در دسترس است. با شماره 988 تماس بگیرید یا پیام دهید یا با 988lifeline.org چت کنید.

منتشر شده توسط Medicaldaily.com