آیا یک وعده غذایی صبحگاهی کم کربوهیدرات برای بیماران دیابتی ایده آل است؟ در اینجا نحوه عملکرد آن آمده است

یک رژیم غذایی کم چرب اغلب برای بیماران دیابتی تجویز می شود زیرا استفاده از انسولین می تواند منجر به افزایش وزن غیر ضروری شود و یافتن تعادل کلیدی برای داشتن یک زندگی عادی است. یک مطالعه جدید نشان می دهد که یک صبحانه کم کالری ممکن است برای افراد مبتلا به دیابت نوع 2 (T2D) ایده آل باشد.

در حالی که اکثر مردم به طور کلی صبحانه 300 تا 500 کالری را هدف قرار می دهند، پایین نگه داشتن کالری شمارش می تواند برای افراد مبتلا به این بیماری مفید باشد.

این مطالعه، منتشر شده در مجله آمریکایی تغذیه بالینی، پیشنهاد می کند که بیماران دیابتی نوع 2 که از یک صبحانه سنتی کم چرب به یک وعده غذایی کم کربوهیدرات که حاوی پروتئین و چربی بیشتری است، مانند تخم مرغ با بیکن یا پنیر تغییر داده اند، می توانند سطح قند خون خود را برای کل روز کنترل کنند.

تیمی از محققان دانشگاه بریتیش کلمبیا اوکاناگان (UBCO) مزایای اصلاح عادات صبحانه را برای افراد مبتلا به دیابت نوع 2 بررسی کردند. این تحقیق که با همکاری آزمایشگاه ورزش، متابولیسم و ​​التهاب انجام شد، بر اثرات انتقال از یک صبحانه معمولی کم چرب به یک وعده غذایی غنی از پروتئین و چربی و کم کربوهیدرات متمرکز بود.

محققان می گویند تغییر تنها یک وعده غذایی به جای اصلاح کامل، این کار را انجام می دهد.

دکتر باربارا اولیویرا، محقق ارشد این مطالعه گفت: «ما در مورد اصلاح کامل رژیم غذایی صحبت نمی کنیم. ساینس دیلی گزارش شده است. یکی از بسیاری از عوارض برای افراد مبتلا به T2D افزایش سریع یا زیاد سطح گلوکز خون پس از غذا است. تحقیقات ما نشان می دهد که یک وعده غذایی کم کربوهیدرات، اول صبح، به کنترل قند خون در طول روز کمک می کند.

READ  داروی شخصی سازی شده در درمان فشار خون کارآمدتر: مطالعه

کنترل سطح گلوکز در مدیریت بسیار مهم است دیابت نوع 2 و عوارض مرتبط با آن، از جمله التهاب و بیماری های قلبی عروقی.

دکتر اولیویرا گفت: «استراتژی‌های درمانی که می‌توانند به کاهش نوسانات گلوکز بعد از غذا و تغییرات سریع گلوکز کمک کنند، برای مدیریت این بیماری بسیار مهم هستند. ما مشخص کرده ایم که اگر اولین وعده غذایی در روز کم کربوهیدرات و پروتئین و چربی بیشتری داشته باشد، می توانیم نوسانات هیپرگلیسمی را محدود کنیم.

محققان خاطرنشان کردند که مصرف یک صبحانه کم کربوهیدرات فواید زیادی دارد، از جمله تثبیت سطح قند خون، کاهش وابستگی به داروهای دیابت و به حداقل رساندن نوسانات گلوکز در طول روز. علاوه بر این، افرادی که چنین صبحانه ای را انتخاب کردند، در بقیه روز کربوهیدرات کمتری خوردند، که نشان می دهد ممکن است الگوهای غذایی کلی آنها اصلاح شود.

این محقق افزود: «خوردن کربوهیدرات کمتر برای صبحانه نه تنها با نحوه کنترل گلوکز در طول روز در افراد مبتلا به T2D هماهنگی بهتری دارد، بلکه پتانسیل باورنکردنی برای افراد مبتلا به T2D که با سطح گلوکز خود در صبح دست و پنجه نرم می کنند، دارد. با ایجاد یک تنظیم کوچک در محتوای کربوهیدرات یک وعده غذایی به جای کل رژیم، ما این پتانسیل را داریم که پایبندی را به میزان قابل توجهی افزایش دهیم و در عین حال از مزایای قابل توجهی برخوردار شویم.

محققان دریافتند افرادی که در صبحانه تخم مرغ و نان تست سفید را با بلغور جو دوسر جایگزین می کنند، خطر سکته مغزی کمتری دارند.
پیکسابای

منتشر شده توسط Medicaldaily.com

READ  برای تعیین نرخ واکسیناسیون روستایی استوک ، از کشاورزان مورد اعتماد خواسته می شود که کلمه ای را منتشر کنند