از KHN-PolitiFact بپرسید: چگونه واکسن Covid می تواند ایمن باشد درصورتی که خیلی سریع ساخته شود؟

[ad_1]

به نظر می رسد که تولید اولین واکسن های پوستی با سرعتی گیج کننده اتفاق افتاده است. به هر حال ، دانشمندان ویروس جدیدی را شناسایی کردند و واکسن هایی ایجاد کردند تا از شدیدترین اثرات آن در داخل محافظت کند سال.

اما تحقیقات زیربنایی این واکسن ها کارشناسان واکسن می گویند اصلاً جدید نیست. قدمت برخی از آن دهها سال است. این بنیاد ، همراه با تخصص فنی ، فوریت و منابع مالی ، دانشمندان را قادر ساخت تا شگفتی پزشکی را به دست آورند.

دکتر پل اوفیت ، مدیر مرکز آموزش واکسن در بیمارستان کودکان فیلادلفیا گفت: “دلیل آن بسیار سریع پول و کار است.”

استفاده از mRNA: تکنیکی به قدمت هزاره ها

واکسن های mRNA کوید از پاسخ ایمنی طبیعی بدن انسان به نفع خود استفاده می کنند. این شات حاوی دستورالعمل ساختن مولکول به عنوان پروتئین سنبله است که ویروس کووید از آن برای اتصال به سلول استفاده می کند. وقتی سلول این دستورالعمل ها را دریافت کند ، پروتئین ایجاد کرده و آن را روی سطح خود نمایش می دهد. سپس سیستم ایمنی پروتئین ناشناخته را لکه دار کرده و برای مقابله با آن آنتی بادی می سازد.

دکتر درو وایسمن ، استاد پزشکی در دانشگاه پنسیلوانیا گفت ، واکسن های ساخته شده توسط شرکت های Pfizer-BioNTech و Moderna از این فن آوری استفاده می کنند که ناشی از تحقیقاتی است که از اوایل دهه 90 آغاز شده است. این آزمایش در برابر ویروس های دیگر انجام شده است مانند آنفلوانزا. وی گفت: دانشمندان از آزمایشات بالینی قبلی آموخته اند و از آن زمان برای كامل كردن استفاده از mRNA تلاش كرده اند. کارهای قبلی در مورد ویروس های کرونا مانند سارس به تسریع روند کمک کرد.

ویسمن و همکارش کاتالین کاریکو، معاون ارشد رئیس جمهور BioNTech، به حساب می آیند کشف موفقیت که این واکسن ها را ایمن و بسیار م effectiveثر می کند.

ویسمن گفت: “این فناوری جدید نیست.”

واکسن های بردار ویروسی: جانباز فوریت های سلامتی

سومین واکسنی که در ایالات متحده برای محافظت در برابر covid-19 شدید توزیع می شود ، از فناوری بردار ویروسی برای تولید پاسخ ایمنی استفاده می کند. این یک فرم ضعیف از ویروس متفاوت است که دستورالعمل هایی را برای سلول ها برای ساختن پروتئین سنبله موجود در SARS-CoV-2 ، ویروسی که باعث ایجاد کووید می شود ، به همراه دارد. پروتئین در سطح سلول ظاهر می شود و سیستم ایمنی بدن آنتی بادی علیه آن ایجاد می کند.

دکتر روت کارون ، مدیر مرکز تحقیقات ایمن سازی در دانشگاه جان هاپکینز ، گفت: مانند واکسن های mRNA ، این فناوری کد ساخت پروتئین سنبله را به سلول منتقل می کند.

وی گفت: “کامیون متفاوت است ، اما آنچه تحویل داده می شود بسیار شبیه است.”

فناوری بردار ویروسی مورد مطالعه قرار گرفته است از دهه 1970. این واکسن ها برای استفاده تایید شده اند سراسر دنیا برای ایمن سازی مردم در برابر آنسفالیت ژاپنی. جانسون و جانسون ، که از این بستر برای عکسبرداری کوویید خود استفاده می کند ، پس از یک واکسن ضد ویروسی برای ابولا نیز ایجاد کردند. شیوع گسترده بیماری در سال 2019 در جمهوری دموکراتیک کنگو.

آیا آنها ایمن هستند؟

کارشناسان گفتند ، علاوه بر تحقیقات موجود ، منابع سخاوتمندانه ای برای ایجاد سریع واکسن های کوویید اختصاص داده شد. از دسامبر سال 2020 ، دولت فدرال 12.4 میلیارد دلار صرف این کار کرد عملیات Warp Speed برای سرعت بخشیدن به تولید واکسن. شرکت های دارویی با همکاری موسسه ملی بهداشت از تخصص آن استفاده کرده و به سرعت شرکت کنندگان آزمایش را ثبت نام می کنند.

شاید مهمترین ، آزمایشات بالینی نهایی برای واکسنهای covid بین 30،000 تا تقریبا 45،000 شرکت کننده ثبت نام کرد.

کارون گفت: “این مطالعات بسیار بزرگتر از مطالعاتی است که ما برای بسیاری از واکسن های مجاز انجام می دهیم.” وی افزود ، برخی آزمایشات مربوط به واکسن های تأیید شده قبلی ، شامل 3000 شرکت کننده بوده است.

دکتر اسکات راتزان ، که یک ابتکار عمل ارتباطات واکسن covid-19 را اجرا می کند آمریکا را متقاعد کنید در دانشگاه سیتی نیویورک ، گفت که انتقال اطلاعات خاص به کاهش ترس در بین واکسن مردد کمک کرده است. این موارد شامل برجسته سازی واقعیت ویروس ، مقایسه عوارض جانبی این واکسن با سایر واکسن ها و نشان دادن اثر بخشی واکسن ها در میلیون ها نفر است.

Offit گفت که انتظار برای دیگران برای گرفتن ضربه اول “کاری عادلانه” بود. با این حال ، پس از تقریبا 90 میلیون نفر وی گفت كه در ایالات متحده حداقل یك دوز واكسن دریافت كرده اند كه هیچ نشانه ای از موارد ایمنی ندارد ، باید بدبین شود.

آفیت گفت: “شما از نظر کارآیی و ایمنی اثبات خود را دارید.” اگر هنوز هم امتناع می کنید ، “پس این بدان دلیل است که شما دیگر بدبین نیستید. شما عوضی هستید. “

این داستان توسط KHN (Kaiser Health News) ، یک اتاق خبر ملی است که روزنامه نگاری عمیقی درباره مسائل بهداشتی تولید می کند. همراه با تجزیه و تحلیل سیاست و نظرسنجی ، KHN یکی از سه برنامه اصلی عملیاتی در است KFF (بنیاد خانواده قیصر). KFF یک سازمان غیرانتفاعی وقف است که اطلاعاتی در مورد مسائل بهداشتی به کشور ارائه می دهد.