اسپرسو فراتر از یک کیک استارتر است. مطالعه می گوید می تواند خطر آلزایمر را کاهش دهد

کافئین برای بسیاری از افراد برای شروع روز ضروری است. برای دوستداران قهوه، خوردن یک فنجان اسپرسو به آنها کمک می کند تا از کسالت صبحگاهی خود عبور کنند. یک مطالعه جدید نشان می دهد که این نوشیدنی بیشتر از انرژی آشکار به شما می دهد.

محققان دانشگاه ورونا در ایتالیا دریافتند که عصاره کامل اسپرسو می تواند از تجمع پروتئین تاو مرتبط با آلزایمر جلوگیری کند.

پروتئین تاو به تثبیت ساختارهای مغز در افراد سالم کمک می کند. با این حال، با ایجاد بیش از حد، توده نامیده می شود فیبریل های تاو در مغز تشکیل شود. فیبریل‌های تاو به عنوان نشانه‌های پاتولوژیک چندین اختلال عصبی از جمله بیماری آلزایمر در نظر گرفته می‌شوند.

به عنوان فیبریل ها انباشتن در مغز، بیماران علائمی مانند از دست دادن حافظه، قضاوت ضعیف، سرگردانی و تغییرات خلقی را نشان خواهند داد. تخمین زده می شود که بیش از شش میلیون نفر در ایالات متحده با آلزایمر زندگی می کنند. به گفته برخی از محققان، جلوگیری از تجمع آن کلید کاهش خطر ابتلا به آلزایمر است.

اسپرسو یک روش است دم کردن قهوهکه منشاء آن ایتالیا بود، با فشار دادن آب جوشانده از قهوه ریز آسیاب شده عبور کرد. این یکی از پرمصرف ترین نوشیدنی ها در جهان است و پایه بسیاری از انواع قهوه از جمله اسپرسو مارتینی را تشکیل می دهد.

در آخرین مطالعه، محققان ابتدا ترکیب مولکولی عصاره قهوه اسپرسو را بررسی کردند و اجزای اصلی را شناسایی کردند. آن‌ها سپس آزمایش‌هایی در شرایط آزمایشگاهی و درون سلولی برای ارزیابی تأثیر قهوه بر نواحی مغز انجام دادند.

READ  دستگاهی به اندازه قرص که می تواند شرایط گوارشی را ردیابی کند در حال ساخت است

را مطالعه نشان داد که “عصاره کامل قهوه، کافئین و جنیستئین دارای خواص بیولوژیکی در جلوگیری از تجمع، تراکم و فعالیت بذری ناحیه تکرار تاو هستند.”

ترکیبات اسپرسو نه تنها از تجمع تاو جلوگیری می‌کنند، بلکه می‌توانند به فیبرهای تاو از پیش ساخته شده متصل شوند. با افزایش غلظت عصاره اسپرسو، و با افزایش کافئین یا ترکیبات جنیستئین، فیبریل‌های تاو کوتاه‌تر شدند. چشمگیرترین اثر با استفاده از عصاره کامل اسپرسو مشاهده شد.

محققان امیدوارند که این مطالعه راه را برای طراحی ترکیبات زیست فعالی که می توانند علیه بیماری های تخریب کننده عصبی، از جمله آلزایمر عمل کنند، هموار کند.

منتشر شده توسط Medicaldaily.com