افزایش وزن در اوایل بزرگسالی با افزایش خطر ابتلا به سرطان پروستات کشنده مرتبط است: مطالعه

نتایج یک مطالعه نشان می دهد مردانی که قبل از رسیدن به 3-0 بزرگ حدود 27 پوند اضافه وزن داشتند، 27 درصد بیشتر در معرض خطر مرگ ناشی از سرطان پروستات در سنین بالا بودند، در مقایسه با افرادی که وزن نوجوانی خود را حفظ کردند.

این مطالعه که هنوز در یک مجله معتبر منتشر نشده است، دهه‌ها است که در حال انجام است، با داده‌های 250000 مرد سوئدی که به شدت نشان‌دهنده ارتباط بین مردانی که در سال‌های اولیه سلامتی خود افزایش وزن داشتند و ابتلا به سرطان پروستات را نشان می‌دهد. مطابق با روزنامه گاردین.

افرادی که در سنین 17 تا 60 سال شاهد افزایش وزن سالانه حداقل نیم کیلوگرمی بودند، 10 درصد با خطر ابتلا به سرطان تهاجمی پروستات و 29 درصد خطر مرگ این بیماری مواجه بودند.

علاوه بر این، افزایش وزن سریعتر، به ویژه در سنین 17 تا 29 سالگی، با افزایش خطر ابتلا به سرطان تهاجمی و کشنده پروستات مرتبط است. این مطالعه خاطرنشان می کند که مردانی که بین 17 تا 29 سال وزن اضافه می کنند، 13 درصد بیشتر در معرض خطر سرطان پروستات تهاجمی و 27 درصد بیشتر در معرض خطر ابتلا به سرطان کشنده پروستات قرار دارند.

این یافته ها به درک کلی ارتباط بین افزایش وزن و سرطان پروستات کمک می کند. همچنین بر اهمیت حفظ وزن ایده آل بدن در مراحل حیاتی زندگی تاکید می کند.

از 258477 مرد سوئدی که در این مطالعه شرکت کردند، 23348 نفر مبتلا به سرطان پروستات تشخیص داده شدند که 4790 نفر از آنها تسلیم این بیماری شدند. میانگین سنی در هنگام تشخیص 70 سال بود.

READ  سندرم فاولر چیست؟ وضعیت نادری که باعث می شود زن نتواند به طور طبیعی ادرار کند

ماریسا داسیلوا، از دپارتمان پزشکی ترجمه در دانشگاه لوند، به گاردین گفت: «دانستن بیشتر در مورد عواملی که باعث ایجاد سرطان پروستات می‌شوند، کلید پیشگیری از آن است. ما نمی دانیم که این خود افزایش وزن است یا مدت طولانی سنگین تر بودن عامل اصلی ارتباطی است که می بینیم. مردان برای پیشگیری از سرطان پروستات ضروری است.”

داسیلوا توضیح داد که افزایش وزن، به ویژه در دوران جوانی، ممکن است با افزایش خطر ابتلا به سرطان پروستات، احتمالاً تحت تأثیر هورمون رشد، مرتبط باشد. UPI.

با این حال، تحقیقات بیشتری برای تعیین رابطه دقیق بین افزایش وزن و خطر ابتلا به سرطان پروستات مورد نیاز است.

اکنون دانشمندان به فناوری جدیدی دست یافته اند که شامل تشخیص سرطان از طریق آزمایش ساده ادرار است.
پیکسابای

منتشر شده توسط Medicaldaily.com