امواج گرمایی که زندگی را تهدید می کند تا سال 2100 رایج خواهد شد

آخرین اخبار پیشگیری و سلامتی

جمعه، 26 اوت 2022 (اخبار هلث دی)

بر اساس یک مطالعه جدید، امواج گرمای تهدید کننده زندگی تا پایان قرن جاری رایج تر خواهند شد.

یک شاخص گرمای “خطرناک” – زمانی که رطوبت و دمای هوا با هم ترکیب می شوند، چه احساسی دارد – توسط سرویس ملی هواشناسی (NWS) 103 درجه فارنهایت تعریف شده است. NWS “بسیار خطرناک” را به عنوان 124 درجه فارنهایت تعریف می کند – برای هر زمان برای انسان ناامن است.

به گفته محققان، عبور از آستانه “خطرناک” تا سال 2100 در ایالات متحده سه تا 10 برابر بیشتر خواهد شد، حتی اگر کشورها موفق شوند به هدف توافق پاریس برای محدود کردن گرمایش زمین تنها به 2 درجه سانتیگراد (یا 3.6 فارنهایت) برسند.

این مطالعه هشدار می‌دهد که در بدترین سناریویی که انتشار گازهای گلخانه‌ای کنترل نشده باقی می‌ماند، شرایط «بسیار خطرناک» ممکن است در سرزمین‌های نزدیک به خط استوا رایج شود.

دیوید باتیستی، یکی از محققین، استاد علوم جوی در دانشگاه واشنگتن در سیاتل، گفت: «تعداد روزهای با سطوح خطرناک گرما در عرض‌های جغرافیایی میانی – از جمله جنوب شرقی و مرکزی ایالات متحده – تا سال 2050 بیش از دو برابر خواهد شد. .

باتیستی در یک انتشار خبری دانشگاه گفت: «حتی برای برآوردهای بسیار پایین انتشار کربن و واکنش آب و هوایی، تا سال 2100، بسیاری از مناطق استوایی تقریباً نیمی از سال سطوح «خطرناک» تنش گرمایی را تجربه خواهند کرد.

برای این مطالعه، محققان از یک روش مبتنی بر احتمال برای پیش‌بینی محدوده احتمالی انتشار کربن در آینده و تأثیر آن بر دمای جهانی و الگوهای آب و هوا استفاده کردند.

READ  عوارض جانبی ، دوز و هشدارها

پیش‌بینی‌ها شامل تخمین‌هایی از افزایش جمعیت، رشد اقتصادی و سطوح انتشار کربن بر اساس فعالیت اقتصادی بود.

لوکاس وارگاس زپتلو، محقق ارشد این پژوهش، گفت: «فکر کردن اینکه اگر 30 تا 40 روز در سال از آستانه بسیار خطرناک فراتر رود، چه اتفاقی می‌افتد، بسیار ترسناک است. او پژوهشگر فوق دکترا در دانشگاه هاروارد است.

وی ادامه داد: «اینها سناریوهای ترسناکی هستند که ما هنوز توانایی پیشگیری از آنها را داریم. این مطالعه ورطه را به شما نشان می‌دهد، اما همچنین به شما نشان می‌دهد که ما آژانسی برای جلوگیری از وقوع این سناریوها داریم.»

این مطالعه به صورت آنلاین در 25 اوت در مجله منتشر شد ارتباطات زمین و محیط زیست.

اطلاعات بیشتر

شورای دفاع از منابع طبیعی اطلاعات بیشتری در مورد گرم شدن کره زمین دارد.

منبع: دانشگاه واشنگتن، انتشار خبری، 25 اوت 2022

توسط دنیس تامپسون خبرنگار HealthDay

اخبار پزشکی
حق چاپ © 2021 HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.
نمایش اسلاید


8 مورد ضروری کیت کمک های اولیه برای خراش ها، بریدگی ها، گزش حشرات و موارد دیگر
به نمایش اسلاید مراجعه کنید