انتظار می رود موج مصرف بیش از حد مواد افیونی به مناطق روستایی و شهری ایالات متحده برسد

آخرین اخبار سلامت روان

جمعه، 29 ژوئیه 2022 (اخبار هلث دی)

کارشناسان پیش بینی می کنند مصرف بیش از حد مواد افیونی هم در مناطق روستایی و هم در مناطق شهری به دلیل تمرین کشنده مخلوط کردن مواد مخدر بسیار اعتیادآور با سایر مواد مخدر صعود خواهد کرد.

محققانی از Northwestern Medicine در شیکاگو که روندها را مطالعه کردند و از یک مدل پیش‌بینی برای تعیین محل افزایش مرگ‌ومیرها استفاده کردند، گفتند که موج آتی مصرف بیش از حد مواد افیونی “بدتر از همیشه خواهد بود”.

نویسنده مسئول لری پست گفت: “من زنگ خطر را به صدا در می‌آورم زیرا برای اولین بار، همگرایی و افزایش نرخ‌های شتاب برای هر نوع شهرستان روستایی و شهری وجود دارد.” او مدیر مرکز سیاست و اقتصاد سلامت بوهلر در دانشکده پزشکی دانشگاه نورث وسترن فاینبرگ است.

پست در بیانیه خبری نورث وسترن گفت: «نه تنها میزان مرگ و میر ناشی از مواد افیونی در بالاترین حد خود قرار دارد، بلکه شتاب این نرخ مرگ و میر نشان دهنده رشد نمایی انفجاری است که حتی بزرگتر از یک رکورد تاریخی است.

برای این مطالعه، محققان از داده‌های پایگاه داده WONDER مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده برای 3147 شهرستان و منطقه معادل شهرستان‌ها برای مطالعه روندهای جغرافیایی مرگ‌ومیرهای مواد افیونی بین سال‌های 1999 تا 2020 استفاده کردند.

این تیم در تلاش بود تا تعیین کند که آیا جغرافیا درگیر امواج گذشته بوده است یا خیر و در مورد هر موجی که در آینده وجود دارد نظریه پردازی کند.

این مطالعه نشان داد که مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد مواد افیونی در سال 2020 در مناطق روستایی سریعتر از شهرها افزایش یافته است. پست گفت که بین سال های 2019 تا 2020، میزان مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد برای اولین بار در شش نوع شهرستان روستایی و شهری افزایش یافت.

READ  بیرکس در میان تصاحب زمین با هزینه های میلیاردی در Covid Relief به صنعت تمیز کردن هوا پیوست

پست توضیح داد: ما برای اولین بار در آمریکا بالاترین نرخ تشدید را داریم و این موج چهارم بدتر از گذشته خواهد بود. “این به معنای مرگ دسته جمعی خواهد بود.”

تیم تحقیقاتی گزارش های سم شناسی را بررسی کردند و دریافتند که مردم از آن استفاده می کنند فنتانیل (یک مخدر مصنوعی که 50 تا 100 برابر قوی تر از مورفین است) و کارفنتانیل (یک مخدر مصنوعی تقریباً 100 برابر قوی تر از فنتانیل) در ترکیب با متامفتامین ها و کوکائین.

این کوکتل کشنده می تواند نجات فردی را که دچار مصرف بیش از حد دوز شده است با یک داروی معکوس کننده اوردوز دشوارتر کند. نالوکسان.

الکساندر لاندبرگ، استادیار پزشکی اورژانس در فاینبرگ، یکی از نویسندگان این مطالعه، توضیح داد: «هرچه داروها قوی‌تر باشند، احیای یک فرد سخت‌تر است». «استفاده از مواد پلی‌استرانس، وضعیتی را که قبلاً وخیم است، پیچیده می‌کند.»

پست گفت: «به نظر می رسد کسانی که بر اثر مصرف بیش از حد مواد افیونی جان خود را از دست داده اند، نقش داروساز را بازی می کردند و سعی می کردند دوز مصرفی خود را مدیریت کنند. این مشکل بزرگ‌تری است، زیرا افرادی دارید که کوکائین و مت آمفتامین‌ها را همراه با مواد افیونی سوء استفاده می‌کنند، بنابراین باید دو چیز را همزمان درمان کنید، و فنتانیل به طرز وحشتناکی فرار است.»

نویسندگان مطالعه گفتند که راه‌حل‌ها ممکن است شامل مراکز متادون باشد که درمان‌های ضد اعتیاد با کمک دارو را ارائه می‌دهند. این موارد بیشتر در مناطق شهری دیده می شود. پست گفت که مناطق روستایی هیچ گزینه درمانی با کمک دارو ندارند و افزود که آنچه در شهرهای بزرگ مؤثر است احتمالاً برای مناطق روستایی مفید نیست.

READ  2+2 =؟ سنا از ریاضیات تیره استفاده می کند زیرا قانون قیمت گذاری مواد مخدر را برای تأمین بودجه زیرساخت ها محدود می کند

“هیچ کس نمی خواهد معتاد به مواد مخدر باشد. فرقی نمی‌کند که Percocet را مصرف می‌کنید چون در حین معدن‌کاری کمرتان شکسته است یا دبیرستانی هستید که به دلیل ورود به کابینت داروی مادربزرگ مرده‌اید. ما باید فوراً به اعتیاد به مواد افیونی و پیشگیری از اوردوز نگاه کنیم.

وی افزود: «تنها راه پیش رو افزایش آگاهی برای پیشگیری از اختلالات مصرف مواد افیونی و ارائه درمان با کمک دارو است که از نظر فرهنگی مناسب و غیر انگ در جوامع روستایی باشد».

یافته‌ها در ۲۸ ژوئیه به صورت آنلاین منتشر شد شبکه JAMA باز است.

اطلاعات بیشتر

وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده اطلاعات بیشتری در این زمینه دارد مشتقات تریاک.

منبع: Northwestern Medicine، انتشار خبری، 28 ژوئیه 2022

توسط Cara Murez HealthDay خبرنگار

اخبار پزشکی
حق چاپ © 2021 HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.
پرسش


مواد افیونی برای درمان چه مواردی استفاده می شود؟
پاسخ را ببینید