اولین انتقال آبله میمون از انسان به سگ: آنچه باید بدانیم

هیچ مدرکی مبنی بر اینکه انسان ها می توانند ویروس آبله میمون را به حیوانات خانگی خود منتقل کنند، پس از اینکه یک سگ تازی ایتالیایی از صاحبانش به این بیماری مبتلا شد، وجود ندارد.

آ گزارش منتشر شده در Lancet مجله پزشکی چگونگی ابتلای یک سگ خانگی به آبله میمون را پس از اشتراک در تخت صاحبانش – یک زوج همجنس گرا فرانسوی که درگیر یک رابطه غیر تک همسری بودند – مورد بحث قرار داد.

به گفته این زوج، آنها متوجه شدند که سگ خانگی آنها جوش هایی روی شکم خود ایجاد کرده است. آنها اعتراف کردند که حیوان با آن دو نفر در یک تخت مشترک بود، بنابراین ممکن است قبل از لیسیدن خود، یکی یا هر دوی آنها را لیسیده باشد.

این مرد پاریسی 27 و 44 ساله در بحبوحه رابطه خود با سایر شرکای خود تماس جنسی برقرار کرده است. ابتلای آنها به این ویروس در ماه ژوئن تایید شد و از زخم‌ها و بثورات گسترده رنج می‌بردند.

سگ خانگی آنها تنها 12 روز بعد شروع به نشان دادن علائم عفونت آبله میمون کرد. آزمایش PCR بعداً تأیید کرد که حیوان نیز به این بیماری مبتلا شده است نیویورک پست.

این مرد 44 ساله یک لاتین تبار است که مبتلا به HIV است. مرد جوانتر سفید پوست است و HIV ندارد. آنها در یک خانواده زندگی می کنند، اما برای یکدیگر غیر انحصاری هستند.

هر دو مرد حدود 6 روز پس از رابطه جنسی با مردان دیگر با زخم مقعد مراجعه کردند. مرد مسن‌تر پس از آن جوش‌هایی روی صورت، گوش‌ها و پاها ایجاد کرد، در حالی که شریک جوان‌ترش آن‌ها را روی پاها و پشت داشت. آنها همچنین ضعف، سردرد و تب را در کنار بثورات را تجربه کردند.

READ  CHANEL شماره 5 دئودورانت | وبلاگ نویس زیبایی بریتانیایی

از زمانی که سگ آنها علائم آبله میمون را نشان داد، این زوج مراقب بودند که حیوان خانگی خود را از تماس با حیوانات یا انسان های دیگر جلوگیری کنند. سگ تازی ایتالیایی ضایعات پوستی، از جمله برجستگی های حساس با چرک سفید روی شکم خود ایجاد کرد. زخم پوست مقعدی هم داشت.

در کشورهایی که آبله میمون بومی است، فقط حیوانات وحشی، از جمله جوندگان و پستانداران، حامل این ویروس هستند. در ایالات متحده و اروپا، این ویروس در سگ های چمنزار و نخستی های اسیر شناسایی شده است.

عفونت آبله میمون در حیوانات اهلی، مانند سگ و عمل، قبل از این مورد بی سابقه بود. محققان در مطالعه خود نشان دادند که اولین مورد باید بحثی را در مورد نیاز به جداسازی حیوانات خانگی از صاحبان آنها که دارای ویروس هستند، ایجاد کند.