او در 15 سالگی می دانست که بیماری قلبی در ژن هایش نهفته است. در 37 سالگی به این مادر رسید.

توسط گزارشگر HealthDay اخبار انجمن قلب آمریکا

جمعه، 29 ژوئیه 2022 (اخبار انجمن قلب آمریکا)

وقتی یک تکنسین پزشکی که به یک کلاس دبیرستان نشان می داد چگونه فشار خون را بررسی کند، از یک داوطلب درخواست کرد، کتی موگنبرگ 15 ساله سر را به صدا درآورد.

مرد قرائت را گرفت، سپس به او گفت: “اوه، فشار خونت یک جورایی بالاست. ما باید به والدینت بگوییم.”

ویزیت دکتر تأیید کرد که او فشار خون بالا دارد که فشار خون نیز نامیده می شود. یک متخصص قلب گفت که احتمالا ژنتیکی است.

پدربزرگ پدری کیتی در سن 38 سالگی بر اثر حمله قلبی شدید درگذشت. عمویی اولین حمله قلبی خود را در 25 سالگی تجربه کرد. او بعداً در سن 52 سالگی بر اثر حمله قلبی درگذشت.

به کتی دارو داده شد و به او گفته شد که سالانه به یک پزشک مراقبت های اولیه و متخصص قلب مراجعه کند. این تمام نصیحتی است که او به خاطر می آورد.

در اواخر نوجوانی، کتی شروع به تجربه آنچه که فکر می کرد حملات شدید اضطراب بود. او اغلب از نظر جسمی احساس تنش می کرد، با سوزش در شانه ها و گردن و احساس عذاب قریب الوقوع.

در دهه 20 و اوایل 30 سالگی، او اغلب دچار حملات پانیک می شد. این منجر به ده ها سفر به اورژانس شد. هر بار، تشخیص همیشه یکسان بود: اضطراب.

به عنوان یک زن جوان که سالم به نظر می رسید، کتی احساس می کرد که پزشکان علائم او را جدی نمی گیرند. در طول راه، او یک پرستار عملی مجاز شد و در یک بیمارستان کار کرد.

او گفت: “من می دانستم که چیزی با من درست نیست.” “احساس می کردم که آنها فکر می کنند، “او دوباره می رود.”

در دسامبر 2019، کتی، که در آن زمان 37 سال داشت و در سافولک، ویرجینیا زندگی می کرد، احساس خستگی خاصی می کرد و از حالت عادی خارج می شد.

READ  آنچه واکسن در دوران کودکی می تواند باشد و نمی تواند در مورد واکسن های کوویید به ما بیاموزد

او چندین سال قبل برای تشکیل خانواده از کار دست کشیده بود. او دو فرزند داشت و از همسر دومش متیو موگنبرگ به تربیت دو فرزند دیگر کمک کرد.

آن زمستان، او رژیم گرفته بود تا چند پوند از وزن خود کم کند، اما ترازو تکان نخورد. او همچنین به آنچه که فکر می‌کرد سوء هاضمه بود، مبتلا بود، حتی اگر آنتی اسیدها هیچ تسکینی نداشتند.

اگر او احساس استرس خاصی می کرد، قفسه سینه اش درد می کرد. وقتی آرام شد دردش فروکش کرد. برای چندین ماه، او دوره های تشدید درد قفسه سینه و حالت تهوع داشت، اما آنها همیشه از بین می رفتند.

پزشک مراقبت های اولیه او به او گفت: «سال قبل آزمایش استرس انجام دادی و خوب بود. “من فکر می کنم شما فقط اضطراب و سوء هاضمه دارید.”

کتی قانع نشد، اما او همچنین می‌خواست باور کند که چیز بدتری نیست.

یک روز در مارس 2020، او از خواب بیدار شد که بیش از هر زمان دیگری روی قلبش فشار می آورد. انگار عضله گرفتگی داشت. او دوباره احساس تهوع کرد و به مطب متخصص قلب خود رفت.

پس از 2 دقیقه از انجام تست استرس تردمیل، پزشک آن را متوقف کرد.

او به او گفت: شریان اصلی شما مسدود است و باید همین الان به بیمارستان بروید. او گفت که او دچار حمله قلبی نشده است، اما احتمالاً یک حمله قلبی در راه است.

در بیمارستان، متخصص قلب به کتی گفت که یکی از شریان‌های قلب او 99 درصد مسدود شده است و انسداد برای گذاشتن استنت خیلی سفت است. او نیاز به عمل اورژانسی قلب باز داشت.

او به دکتر گفت: “من نمی توانم این کار را انجام دهم.”

او به او گفت: «اگر این کار را نکنی، موفق نمی‌شوی».

متیو آمد و کیتی را دید که از ترس غرق شده بود. در میان اشک از او خواست که از بچه ها مراقبت کند.

READ  "سلامتی چیست؟" از KHN: اوه، اوه، Omicron

او به او گفت: “همه چیز درست خواهد شد.” اگرچه اکنون دو سال بعد، او اعتراف می کند که “در پس ذهنم، باور نکردم.”

کیتی برای بازگرداندن جریان خون به قلبش تحت عمل بای پس قرار گرفت. وقتی روز بعد از خواب بیدار شد، محدودیت‌های همه‌گیر COVID-19 به‌تازگی اعمال شده بود، که به این معنی بود که او نمی‌توانست بازدیدکننده داشته باشد.
پرسش


در ایالات متحده، از هر 4 مرگ، 1 مورد ناشی از بیماری قلبی است.
پاسخ را ببینید

پس از یک هفته بستری شدن در بیمارستان، کتی برای بهبودی به خانه رفت.

او گفت: “این سخت ترین چیزی بود که تا به حال از سر گذرانده ام.” “نه تنها دردناک بود، بلکه احساس گناه زیادی داشتم که این کار را با خودم انجام دادم و نسبت به پزشکان عصبانی بودم. اما با گذشت زمان و بازگشت بدنم به حالت عادی – عادی جدیدم – احساساتم بیشتر به سمت قدردانی تبدیل شد. “

کتی گفت حدود نیم سال طول کشید تا دوباره شبیه خودش شود. به دلیل بیماری همه گیر، او نمی توانست فیزیوتراپی حضوری انجام دهد. بنابراین او به آرامی فعالیت های بدنی خود را به تنهایی افزایش داد.

او همچنین سبک زندگی خود را به شدت تغییر داد. او سیگار را ترک کرد و رژیم غذایی خود را تمیز کرد و گوشت قرمز، غذاهای میان وعده و نوشابه های گازدار را حذف کرد.

با این حال، تا حدی به دلیل داروهای قلبی که مصرف می‌کرد، در عرض یک سال 80 پوند اضافه کرد و قلبش را تحت فشار گذاشت. در ماه مارس گذشته، او تحت عمل جراحی بای پس معده قرار گرفت.

او اکنون بیشتر وزنی را که اضافه کرده بود از دست داده است و فشار خون او تحت کنترل است. او یک رژیم غذایی سخت حاوی پروتئین بدون چربی و سبزیجات می خورد. برای ورزش، راه می رود، شنا می کند و وزنه بلند می کند.

READ  بشنوید: قانون جدید "بدون غافلگیری" چگونه با صورتحساب های پزشکی غیرمنتظره مقابله می کند

او گفت: “من دیگر حملات پانیک یا آن احساس تنش در بدنم ندارم.” “این احساس شگفت انگیزی دارد.”

احتمالاً تصادفی نیست که درست کردن قلبش اضطراب او را حل کرده است. پزشکان می گویند که این احساسات وحشتناک به احتمال زیاد ناشی از کار بدن او برای جبران عارضه قلبی است.

متیو به شوخی می گوید که اکنون او فردی است که مضطرب است.

او گفت: “من نمی خواهم او بدون من بیرون برود.” “من همیشه می گویم کجا می روی، چه کار می کنی؟ این را بلند نکن، آن را بلند نکن.” یکی از چیزهایی که به من آموخت این است که هیچ چیز در زندگی تضمین نمی شود.”

کیتی امیدوار است که زنان به خصوص مراقبت از خود را در کنار مراقبت از دیگران به خاطر بسپارند.

او گفت: بیماری قلبی قاتل شماره 1 زنان است و برای ابتلا به آن لازم نیست پیر باشید. من مطمئناً نمونه ای از آن هستم. اکنون هر روز که اینجا هستم سپاسگزارم.»

اخبار انجمن قلب آمریکا سلامت قلب و مغز را پوشش می دهد. همه نظرات بیان شده در این داستان موضع رسمی انجمن قلب آمریکا را منعکس نمی کند. حق نسخه برداری متعلق به انجمن قلب آمریکا، شرکت یا متعلق به آن است و کلیه حقوق محفوظ است. اگر سوال یا نظری در مورد این داستان دارید، لطفا ایمیل کنید [email protected].

توسط دایان دانیل، اخبار انجمن قلب آمریکا

اخبار پزشکی
حق چاپ © 2021 HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.


از جانب لوگوی WebMD

راهکارهای سلامت از طرف حامیان ما