او 50 سال پرستار بوده است. 30 نفر آخر، او همچنین یک بیمار قلبی بوده است

جمعه، 6 مه 2022 (اخبار انجمن قلب آمریکا)

مرلین رنتز بیش از پنج دهه در پرستاری همه این کارها را انجام داده است. او از کار انفرادی با بیماران و خدمت به عنوان مدیر به گذراندن 30 سال گذشته به عنوان استاد و محقق رسیده است. او همچنین یک نویسنده کمک هزینه است و بیش از 100 میلیون دلار برای دانشگاه میسوری به دست آورده است.

بیشتر کارهای او حول محور کمک به افراد مسن برای زندگی مستقل بوده است. برای این منظور، او نقش مهمی در توسعه Tiger Place، یک جامعه پیر در محل در کلمبیا، میسوری، که از حسگرهای اتاق برای نظارت بر ساکنان مسن‌تر خود برای مشکلات احتمالی، مانند سقوط، استفاده می‌کند، داشت.

آکادمی پرستاری آمریکا به قدری به مجموعه کارهای او اهمیت می داد که در سال 2020 سازمان او را “افسانه زنده” نامید.

چیزی که آن را قابل توجه تر می کند این است که او پس از ابتلا به بیماری قلبی چقدر به دست آورده است.

در حالی که بیماری قلبی در خانواده او وجود دارد، رنتز هرگز به آن فکر نکرد. او مراقب رژیم غذایی خود بود و فعال باقی ماند، عادتی که در دهه 1950 شروع شد، زمانی که مرلین جوان و مادرش در حالی که در تلویزیون سیاه و سفید خود جک لالان، مدافع پیشگام تناسب اندام را تماشا می کردند، دراز و نشست و بلند کردن پا انجام دادند.

اما درست حوالی تولد 40 سالگی‌اش، رنتز کلسترولش را در یک نمایشگاه قلب در خانه سالمندانی که در آن کار می‌کرد، بررسی کرد.

READ  La máscara de tela، ¿es suficiente para proteger contra la variante delta؟

کلسترول تام اندازه گیری چند چربی در خون است. تعداد 200 یا کمتر برای بزرگسالان سالم در نظر گرفته می شود. قرائت 240 یا بالاتر خطر حمله قلبی و سکته مغزی است. شماره او: 256.

او گفت: “من نابینا شده بودم.”

در حالی که اعداد کلسترول مهم هستند، Rantz می دانست که آنها فقط یک معیار برای سلامت کلی هستند و باید در زمینه سایر عوامل خطر در نظر گرفته شوند. بنابراین وقتی آزمایشات بیشتر نشان داد که قلب او خوب است، پزشک او یک رویکرد صبر و دیدن را توصیه کرد.

شش ماه بعد، در حین اتمام دوره دکتری. در پرستاری، Rantz با خستگی غلبه کرد. بر نگرانی های او افزوده شد، گردنش درد گرفت، درد از بازویش تابش می کرد. یک الکتروکاردیوگرام نشان داد که او بیماری به نام بلوک شاخه ای دارد. با تکانه های الکتریکی قلب او تداخل داشت و باعث ضربان قلب نامنظم می شد.

دو ماه بعد، او تحت عمل کاتتریزاسیون قلبی قرار گرفت. لانتز با دانستن مسیرش در آزمایشگاه کاتالیزور، وقتی به مانیتور نگاه کرد شروع به گریه کرد. انسدادهای زیادی وجود داشت، از جمله 98 درصد انسداد شریان نزولی قدامی چپ او.

این مدتها قبل از اینکه استنت به روشی رایج برای رفع انسداد تبدیل شود بود. بهترین عمل در آن زمان آنژیوپلاستی با بالون بود. متخصص قلب به سختی شریان او را باز کرد.

در طول شش ماه بعد، حتی کوچکترین فعالیت باعث شد Rantz احساس درد قفسه سینه کند. یک روز، او در محل کار سقوط کرد. چهار روز بعد، او تحت عمل جراحی بای پس چهارگانه قرار گرفت.

READ  چرا احتمال زایمان زودرس سیاهپوستان بیشتر از سفیدپوستان است؟ نژادپرستی نقش کلیدی را بازی می کند ، یافته های مطالعه

پزشکان از نحوه انجام عمل جراحی راضی بودند اما نسبت به سلامت طولانی مدت قلب او کمتر خوش بین بودند. آنها به شوهرش گفتند که احتمالاً فقط 10 سال خوب باقی مانده است.

این در ژوئن 1991 بود.

برای شش ماه آینده، Rantz به توانبخشی قلبی اختصاص داده شد. او با تکیه بر تجربه خودش در کنار تخت، دو بار در هفته – به جای سه بار در هفته توصیه شده – رفت تا بتواند مدت زمانی را که در برنامه سپری کرده است، تمدید کند. با وجود تمام تلاش ها و دانشش، سال ها طول کشید تا دوباره به بدنش اعتماد کرد.

بخشی از دلیل اینکه Rantz از پیش بینی 10 ساله فراتر رفت، پیشرفت های علم بود – مانند ورود استنت ها. پزشکان آن ها را در سال های 2003، 2005، 2009، 2011 و 2014 قرار دادند.

سپس، در مارس 2019، رنتز یک روز در حال ترک کار بود که برای رسیدن به ماشین خود تلاش کرد. او در عوض وارد دفتری شد و از آنها خواست که او را به اورژانس مجاور ببرند.
پرسش


در ایالات متحده، از هر 4 مرگ، 1 مورد ناشی از بیماری قلبی است.
پاسخ را ببینید

اگرچه او بیش از سه دهه با درد قفسه سینه دست و پنجه نرم کرده بود، اما رنتز هرگز چنین درد قفسه سینه را احساس نکرده بود.

متخصص قلب او کمتر از دو ساعت پس از شروع علائم، دو استنت گذاشت. پاسخ سریع او منجر به حل سریع شد. او تحت شرایطی کمتر دراماتیک، یک استنت دیگر در سال 2020 و یک استنت دیگر در سال گذشته دریافت کرد.

READ  "خرد و ترس" 90 درصد از سالمندان آمریکایی را به واکسن کووید سوق می دهد

رنتز که اکنون 71 سال دارد، اخیراً حجم کاری خود را کاهش داده است. او اکنون دو روز در هفته کار می کند. از نظر شخصی و حرفه ای، او یک قهرمان برای آنچه در مراقبت های بهداشتی ممکن است است. دوست نزدیک و همکار سابق، دونا اتو، گفت که این شامل ارائه حمایت و تشویق به سایر بازماندگان بیماری قلبی می شود.

اتو گفت: “اگر آنها می خواهند تا آخر عمر روی صندلی بنشینند، او است که آنها را به حرکت وادار می کند.”

به هر حال، به عنوان یک پرستار و به عنوان یک بیمار، Rantz صدای تجربه است.

او گفت: “هیچکس نمی تواند مشکلات سلامتی خود را انتخاب کند، اما این یکی بسیار قابل کنترل است.” آمار اوایل برای ما خوب نبود، اما بهتر و بهتر شده است.

اخبار انجمن قلب آمریکا سلامت قلب و مغز را پوشش می دهد. همه نظرات بیان شده در این داستان منعکس کننده موضع رسمی انجمن قلب آمریکا نیست. حق نسخه برداری متعلق به انجمن قلب آمریکا، شرکت یا متعلق به آن است و کلیه حقوق محفوظ است. اگر سوال یا نظری در مورد این داستان دارید، لطفا ایمیل کنید [email protected].

توسط تیت گانرسون، اخبار انجمن قلب آمریکا

توسط گزارشگر HealthDay اخبار انجمن قلب آمریکا

اخبار پزشکی
حق چاپ © 2021 HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.


از جانب لوگوی WebMD

راه حل های سلامت از طرف حامیان ما