اکنون یک آزمایش خون برای اضطراب وجود دارد

یک مطالعه جدید و پیشرو به ایجاد یک آزمایش خون برای یافتن خطر ابتلا به اضطراب و همچنین شدت فعلی آن کمک کرده است.

این آزمایش همچنین می‌تواند پیش‌بینی کند که آیا احتمال دارد فرد در آینده مضطرب‌تر شود و عوامل دیگری مانند تغییرات هورمون‌ها چگونه بر اضطراب تأثیر می‌گذارند.

پس از تأیید اعتبار توسط تیمی از محققان دانشکده پزشکی دانشگاه ایندیانا، آزمایش خون در حال حاضر توسط استارتاپ MindX Sciences برای استفاده بالینی ایجاد شده است. ScienceAlert گزارش شده است.

الکساندر نیکولسکو، عصب شناس روانپزشکی از دانشکده پزشکی دانشگاه ایندیانا، گفت: بسیاری از مردم از اضطراب رنج می برند که می تواند بسیار ناتوان کننده باشد و در زندگی روزمره اختلال ایجاد کند.

“[H]نیکولسکو افزود: ارائه چیزی شبیه به این که می‌توانیم بدانیم وضعیت فعلی یک فرد چگونه است و همچنین خطرات آتی او و اینکه چه گزینه‌های درمانی با مشخصات او مطابقت دارد، در کمک به مردم بسیار قدرتمند است.

در این مطالعه که در مجله منتشر شده است روانپزشکی مولکولی، تیم تحقیقاتی بیماران را در مرکز پزشکی ایندیاناپولیس VA برای ارتباط بین سطوح اضطراب و شناسایی بیومارکرهای خونی خاص مرتبط با مشکل روانی استخدام کردند. از این مطالعه، محققان 19 نشانگر زیستی خون را پیدا کردند که می توانند برای پیش بینی تغییرات در اضطراب استفاده شوند.

آزمایش نمونه خون روشی راحت، ارزان‌تر و آسان‌تر برای تشخیص مشکلات درون بدن است.

نیکولسکو توضیح داد: «رویکرد فعلی این است که با مردم درباره احساسشان صحبت کنیم تا ببینیم آیا می‌توانند دارو مصرف کنند یا خیر، اما برخی از داروها می‌توانند اعتیادآور باشند و مشکلات بیشتری ایجاد کنند.»

READ  "من فقط می خواهم در یک نقطه بمانم": از بی خانمان تا اسکان در ناهموار دل نورته

این محقق افزود: «ما می‌خواستیم ببینیم آیا رویکرد ما برای شناسایی نشانگرهای زیستی می‌تواند به ما کمک کند افراد را با داروهای موجود که بهتر عمل می‌کنند و می‌توانند انتخابی غیراعتیادآور باشند، تطبیق دهیم.»

این تست همچنین می تواند مسائل اضطرابی آینده را پیش بینی کند. همه چیز به شناسایی نشانگرهای زیستی مرتبط با اضطراب برمی گردد. این ممکن است در پیشگیری از اختلالات اضطرابی قبل از شروع یا بازگشت مفید باشد.

نیکولسکو اظهار داشت: «افرادی هستند که اضطراب دارند و به درستی تشخیص داده نمی‌شود، سپس دچار حملات پانیک می‌شوند، اما فکر می‌کنند که دچار حمله قلبی شده‌اند و با انواع علائم فیزیکی در اورژانس قرار می‌گیرند». اگر بتوانیم این را زودتر بدانیم، امیدواریم بتوانیم از این درد و رنج اجتناب کنیم و آنها را زودتر با چیزی که با مشخصات آنها مطابقت دارد درمان کنیم.”

مهمتر از آن، محققان این واقعیت را برجسته کردند که همه بیماران به درمان‌های فعلی پاسخ خوبی نمی‌دهند، که گواهی بر اهمیت یافتن درمان‌های جدید و بهتر است.

تیم تحقیقاتی امیدوار است که آزمایش‌های نشانگر زیستی جدید شناسایی شده توسط آنها به همسو کردن بیماران با داروهای مناسب، یافتن اثربخشی داروها و یافتن راه‌هایی برای استفاده مجدد از داروهای قدیمی کمک کند.

نیکولسکو گفت: “این چیزی است که می تواند یک تست پانل به عنوان بخشی از بازدیدهای منظم سلامتی بیمار برای ارزیابی سلامت روان آنها در طول زمان و جلوگیری از هر گونه ناراحتی در آینده باشد.” “پیشگیری در دراز مدت بهتر است.”