این فقط QAnon نیست. دموکرات ها و استقلال طلبان همچنین می خواهند فرماندار کالیفرنیا را به یاد بیاورند.

[ad_1]

ساکرامنتو – گاوین نیوزوم ، فرماندار کالیفرنیا ، در حال تلاش برای برکناری وی از سمت خود به عنوان یک جنبش حاشیه ای جمهوری خواهان است که مورد حمایت افراط گرایان راست گرا ، طرفداران ترامپ و نظریه پردازان توطئه QAnon است.

اما نیوزوم در مورد اینکه چه کسی از فراخوان وی حمایت می کند ، تمام داستان را بیان نمی کند.

دموکرات ها و رأی دهندگان مستقل – که با هم بر رای دهندگان ایالت تسلط دارند – نیز این را امضا کرده اند دادخواست را به خاطر بیاورید، با انگیزه ناامیدی از پاسخ Newsom به بیماری همه گیر covid-19. حتی مردم کالیفرنیا که به انتخاب نیوزوم برای اولین دوره ریاست جمهوری خود در سال 2018 کمک کردند ، از تعطیلی طولانی مدت مدارس ، تازیانه تعطیلی و تعطیلی مشاغل عصبانی هستند ، هرج و مرج واکسیناسیون و آشفتگی در آژانس بیکاری ایالتی – که دچار تقلب ، خرابی وب سایت و عقب مانده های ویرانگر که لشکر ساکنان را بدون مزایا به جا گذاشته است

هاستین زیلسترا ، 34 ساله ، دموکرات سانتا آنا ، صاحب لباسشویی و در سال 2018 به نیوزوم رأی داد ، گفت: “من ضد ماسک نیستم ، ضد علم نیستم”. او دادخواست فراخوان را اوایل سال جاری امضا کرد ، زیرا احساس می کند نیوزوم به اندازه کافی برای کمک به مشاغل کوچک درگیر تلاش نکرده است.

وی افزود: “وقتی چند ماه پیش من برای جو بایدن متن بانك می كردم و به دور دوم جورجیا كمك می كردم ، تبدیل به گروهی از برتری طلبان سفیدپوست و جمهوری خواهان ضد ماسك می شود.” “کمی از پشت به چاقو حس می شود.”

هاستین زیلسترا یک دموکرات سانتا آنا است که صاحب لباسشویی لاکی در گاردن گراو ، کالیفرنیا است. زیلسترا در سال 2018 به فرماندار گاوین نیوزوم رأی داد اما دادخواست فراخوان را امضا كرد و گفت كه وی از سیاست های ناسازگار فرماندار در مورد مشاغل كوچك در طی همه گیر شدن ناامید شده است. (هاستین زیلسترا)

زیلسترا و دیگر رأی دهندگان نیوزوم در حال افزایش تلاش های فرماندار هستند تبلیغات انتخاباتی و در تلویزیون ملی ، درایو فراخوان را به عنوان یک قدرت قدرت حزبی انتخاب کنید. او گفت CNN در 16 مارس که رهبری او در طی بیماری همه گیر covid-19 “هزاران نفر را نجات داد” ، و در همان روز “منظره، “نیوزوم حامیان فراخوان خود را به عنوان افراطیانی که اعتقادی به علم ندارند ، رد کرد.

نیوزوم در برنامه گفتگوی روز ABC گفت: “این ضد ماسك و ضد واكسر است ، نه فقط مگ اهداكنندگان ترامپ.” همچنین “نظریه پردازان توطئه و اعضای شبه نظامیان که در پشت این فراخوان هستند”.

درست است که رهبران دادخواست فراخوان با اهدا کنندگان جمهوری خواه ، افراط گرایان راست و آنون، و بسیاری از محافظه کاران دادخواست های فراخوان را امضا کرده اند. اما رأی دهندگان دموکرات و مستقل می گویند اعتمادشان به ستاره رو به رشد حزب دموکرات را از دست داده اند.

نظرسنجی اخیر کالج امرسون نشان داد که 58٪ از دموکرات ها و 55٪ از رای دهندگان مستقل – کسانی که تحت هیچ حزب ترجیحی ثبت نشده اند – برای تخلیه Newsom باز است به نفع نامزد دیگری از حزب دموکرات. و نظرسنجی های پشت سر هم امسال توسط موسسه مطالعات دولتی دانشگاه کالیفرنیا-برکلی و موسسه سیاست های عمومی کالیفرنیا ، تعداد نظرسنجی های نیوزوم را نشان داد انداختنگرچه آنها بالاتر از گری دیویس فرماندار سابق قبل از فراخوان او در سال 2003 هستند.

مارا کولساس 51 ساله ، مادر دو فرزند برکلی که همچنین به نیوزوم رأی داد اما معتقد است که دانش آموزان ناموفق را پشت سر گذاشته است ، گفت: “من به یک دموکرات دیگر بیش از گاوین رأی خواهم داد.” “او فرصتی برای هدایت داشت ، اما سیاست و اتحادیه های کارگری را بالاتر از بچه ها قرار داده است.”

مارا کولساس ، یک فعال آموزشی برکلی است که برای بازگشت عمده به آموزش های حضوری تلاش می کند. کولساس ، مادر دو فرزند ، می گوید که فرماندار گاوین نیوزوم در طی همه گیری دانش آموزان را ناکام گذاشته است. (میلا کینگ)

سازمان دهندگان فراخوان جمهوری خواه تصمیمات غیرمردمی را که نیوزوم از مارس گذشته ، هنگام صدور اولین حکم ماندن در خانه در سراسر کشور ، با بستن مشاغل ، کلیساها و مدارس در سراسر کالیفرنیا ، اتخاذ کرده است. مأموریت نقاب وی موجبات آتش سوزی بیشتر طرفداران فراخوان را فراهم کرد ، اما حضور نیوزوم در شام تولد با لابی ها در نوامبر گذشته در رستوران رده بالای لباسشویی فرانسه در دره ناپا نقطه عطفی بود که به هواداران جنبش می داد.

به گفته برگزارکنندگان کمپین ، بیش از 2.1 میلیون کالیفرنیایی طومار یادآوری نیوزوم را امضا کرده اند. آنها برای ارائه س beforeال در برابر رای دهندگان به 1.5 میلیون نفر نیاز دارند و دفتر وزیر خارجه تاكنون این مسئله را انجام داده است اعتبار نزدیک به 1.2 میلیون. مسئولان انتخابات محلی تا 29 آوریل مهلت دارند تا امضای باقی مانده را تأیید کنند.

داری سراگو ، استراتژیست دموکرات و ناشر کتاب غیرحزبی هدف کالیفرنیا ، گفت: “واکنش همه گیر فرماندار به وضوح باعث ایجاد نگرش رای دهندگان می شود و نگرانی در مورد عملکرد او فقط به جمهوری خواهان محدود نمی شود.” پیش بینی می کند که فراخوان در ماه نوامبر انجام شود. “و از افرادی که هرگز دادخواست فراخوان را امضا نکرده اند ، خواسته می شود که در مورد نحوه کار استاندار قضاوت کنند.”

ناتان کلیک ، سخنگوی ستاد انتخاباتی نیوزوم ، استدلال می کند که اختلافات پیرامون تصمیمات همه گیر فرماندار منجر به برکناری وی نخواهد شد ، دموکرات های قدرتمند هنوز از نیوزوم پشتیبانی می کند. متحدان نیوزوم این جنبش را هدر دادن پول و حواس پرتی از پایان همه گیری توصیف کرده اند.

“فرماندار نیوزوم علم را دنبال کرد و به منظور جلوگیری از ایمنی کالیفرنیایی ها در هنگام شیوع همه گیر ، به شدت حمله کرد. اقدامات او جان بی شماری را نجات داد. ” “آنچه که ما در بالا و پایین دولت می بینیم این است که دموکرات ها در اطراف فرماندار متحد می شوند تا در برابر این فراخوان جمهوریخواهان ایستادگی کنند.”

او همیشه حرف های درستی برای گفتن دارد ، اما احساس می کنم کارهایی را انجام می دهد که برای او مصلحت است و نه لزوماً عمومی که خدمت می کند.

دبی بلیک

در حال حاضر ، همزمان با آغاز رشد سریع اقتصاد عظیم کالیفرنیا – این ایالت به رستوران ها ، سالن های ورزشی و تئاتر اجازه می دهد تا برای مراجعه کنندگان داخلی باز شوند – برخی از کارشناسان بهداشت عمومی هشدار می دهند که این ایالت بار دیگر پیش از موعد مقررات را کاهش می دهد. آنها می گویند که در حالی که از اوج زمستان موارد و مرگ و میر کاهش یافته است ، میزان افت و نرخ موارد کاهش می یابد در کل کشور شروع به افزایش می کنند ، ارائه می دهند علائم نگران کننده برای کالیفرنیا بیشترین نگرانی ها گسترش انواع جدید ، عفونی تر و کشنده است.

دکتر جان سوارتزبرگ ، دانشگاه برکلی ، گفت: “من می ترسم همان کاری را انجام دهیم که در ماه مه و ژوئن و اکتبر انجام دادیم – خیلی زود افتتاح می شود.” کارشناس در مورد بیماری های عفونی “هیچ کس نمی تواند آینده را پیش بینی کند ، اما من فکر می کنم احتمالاً در موارد جدید به دنبال تورم هستیم.”

سرعت سریع بازگشایی برخی از دموکرات ها را عصبانی می کند.

دبی بلیک ، ساکن شهرستان بوت ، از تصمیم Newsom در ماه مارس گذشته برای صدور دستور قفل در سراسر کشور به شدت حمایت کرد اما گفت اکنون او از سرعت سریع بازگشایی ، هرج و مرج واکسیناسیون و آزمایش های ناکافی در اوایل کار ناامید شده است. وی گفت که در صورت ظهور یک نامزد مناسب می خواهد به دموکرات دیگری رأی دهد.

“او ما را داشت. سپس او ما را از دست داد. “بلیک ، 64 ساله ، یک مادام العمر دموکرات و مدیر مدرسه بازنشسته که در سال 2018 به نیوزوم رأی داد ، گفت.

“من احساس کردم با باز شدن خیلی سریع ، او تسلیم فشارهای تجاری شد. و یک بار که باز شد ، خاموش کردن واقعاً دشوار است. ” “او همیشه حرف های درست برای گفتن دارد ، اما من احساس می کنم کارهایی را انجام می دهد که برای او مصلحت است و لزوماً عمومی نیست که به آنها خدمت می کند.”

جن تارباکس دادخواست یادآوری فرماندار گاوین نیوزوم را امضا کرد زیرا او عصبانی است که فرزندانش حدود یک سال در خانه جلوی صفحه نمایش آنها گیر کرده بودند. فرزندان او در دبیرستان در این ماه به طور نیمه وقت به مدرسه بازگشتند. او و شوهرش ، والی ، در فولسوم زندگی می کنند. (جن تارباکس)

و همانطور که مدارس در بقیه کشور دارند شروع به بازگشایی کرد، سرخوردگی در میان بسیاری از والدین کالیفرنیایی جوشیده است.

والدین نیوزوم را به غارنوردی در برابر قدرتمندان متهم می کنند انجمن معلمان کالیفرنیا اتحادیه – یکی از بزرگترین مشارکت کنندگان سیاسی او – که درخواست های وی مبنی بر بازگشت مربیان به دانشگاه بدون اقدامات سختگیرانه بهداشتی و ایمنی را رد کرد ، نه اینکه آنها را وادار کند زودتر برای آموزش شخصی مراجعه کنند.

جن تارباکس ، مادر فولسوم ، از دو دبیرستان ، گفت که نیوزوم بسیار دور از ذهن بوده و تأثیر اجتماعی-عاطفی را روی بچه هایی که در خانه مانده اند ، مقابل صفحه ها نشسته و از دوستان ، معلمان و مربیان خود جدا نیستند ، در نظر نگرفت.

تارباکس 40 ساله که در ماه فوریه اعتراض خود را در پایتخت ایالت کاپیتول رهبری کرد ، گفت: “او با فرزندان ما اشتباه گرفت.” “هر پدر و مادری – جمهوری خواه ، دموکرات ، من برایم مهم نیست که چه عقیده سیاسی – برای فرزند خود بجنگد.”

و وقتی Newsom در اوایل این ماه در خود ابراز تاسف کرد سخنرانی دولت در مورد چهار فرزند خود در زمینه آموزش از راه دور و “بزرگنمایی مدرسه” ، تارباکس گفت که صادق نیست. بچه های او در مدرسه خصوصی تحصیل می کنند و در ماه اکتبر شخصاً بازگشتند.

تارباکس که دادخواست فراخوان را امضا کرد ، گفت: “او خود را پدر یا مادر بزرگنمایی می نامید.” “کاملا خنده دار”.