بازگشت زودتر بچه ها به مدرسه بعد از ضربه مغزی می تواند به معنای بهبودی سریعتر باشد

مطالعه جدیدی که در مجله منتشر شد، برخلاف تصور رایج، استراحت ممکن است همیشه بهترین درمان پس از ضربه مغزی نباشد شبکه JAMA باز است پیدا می کند. در واقع، بازگشت زودهنگام به مدرسه ممکن است با کاهش بار علائم پس از ضربه مغزی و در نهایت بهبودی سریع‌تر همراه باشد.

کریستوفر وان، روانشناس، روانشناس اعصاب در بیمارستان ملی کودکان و نویسنده اصلی این مطالعه، می گوید: «ما می دانیم که غیبت از مدرسه می تواند از جهات مختلف و به دلایل بسیاری برای جوانان مضر باشد. “نتایج این مطالعه نشان داد که به طور کلی، بازگشت زودتر به مدرسه پس از ضربه مغزی با نتایج بهتری همراه بود. این به ما کمک می کند تا احساس اطمینان کنیم که بازگشت به برخی از فعالیت های عادی پس از ضربه مغزی – مانند رفتن به مدرسه – در نهایت مفید است. “

در این مطالعه کوهورت، داده‌های بیش از 1600 جوان 5 تا 18 ساله در 9 بخش اورژانس کودکان در کانادا جمع‌آوری شد. به دلیل حجم نمونه بزرگ، بسیاری از عوامل مرتبط با بار علائم بیشتر و بهبودی طولانی‌مدت ابتدا از طریق رویکرد آماری پیچیده مورد استفاده برای بررسی داده‌ها در نظر گرفته شدند. نویسندگان دریافتند که بازگشت زودهنگام به مدرسه با بار علائم کمتر 14 روز پس از آسیب در گروه‌های سنی 8 تا 12 و 13 تا 18 سال مرتبط است.

دکتر وان می‌گوید: «پزشکان اکنون می‌توانند با اطمینان به خانواده‌ها اطلاع دهند که از دست دادن حداقل برخی از مدرسه‌ها پس از ضربه مغزی شایع است، اغلب بین ۲ تا ۵ روز، و بچه‌های بزرگ‌تر معمولاً مدرسه بیشتری را از دست می‌دهند. اما هر چه کودک زودتر بتواند با راهبردهای خوب مدیریت علائم و با حمایت های تحصیلی مناسب به مدرسه بازگردد، ما فکر می کنیم که بهبودی او بهتر خواهد بود.

READ  برخی از زندانیان زندان های شهرستان واکسیناسیون را بلیط زندگی بهتر - در قلم ایالتی می دانند

یافته‌ها نشان می‌دهد که می‌تواند مکانیسمی از مزایای درمانی برای بازگشت زودهنگام به مدرسه وجود داشته باشد. این می تواند به دلیل:

  • اجتماعی شدن (یا اجتناب از اثرات مخرب انزوا).
  • کاهش استرس ناشی از غیبت نکردن زیاد از مدرسه.
  • حفظ یا بازگشت به یک برنامه خواب/بیداری عادی.
  • بازگشت زودتر به فعالیت بدنی سبک تا متوسط ​​(همچنین مطابق با ادبیات قبلی).

Children’s National در خدمات بالینی و تحقیقات برای جوانان مبتلا به ضربه مغزی، به ویژه از طریق برنامه بازیابی و آموزش نتیجه ایمن ضربه مغزی (SCORE) پیشرو بوده است. با توجه به انبوه عوامل دیگری که می توان انتظار داشت در بازگشت کودک به مدرسه پس از ضربه مغزی تأثیر بگذارد – از جمله شدت آسیب، علائم خاص و عوامل قبل از آسیب – حجم نمونه بزرگ و رویکرد تحلیلی آماری پیچیده مورد نیاز بود. کارآزمایی‌های بالینی تصادفی‌سازی شده آینده و سایر تحقیقات می‌توانند به تعیین بهترین زمان برای بازگشت دانش‌آموز به مدرسه پس از ضربه مغزی کمک کنند.

منبع:

بیمارستان ملی کودکان