برای پرستار تنسی که به خاطر خطای دارویی کشنده محکوم شده است، زندانی وجود ندارد

رادوندا وات، پرستار سابق تنسی که به دلیل یک خطای مرگبار دارویی به دو جنایت محکوم شد، که محاکمه او تبدیل به یک فریاد تجمع برای پرستارانی که ترس از جرم انگاری اشتباهات پزشکی دارند، نیازی به گذراندن هیچ زمانی در زندان نخواهند داشت.

قاضی دادگاه جنایی شهرستان دیویدسون، جنیفر اسمیت، روز جمعه به وات انحراف قضایی داد، که به این معنی است که در صورت گذراندن یک دوره سه ساله مشروط، محکومیت او ساقط خواهد شد.

اسمیت گفت که خانواده بیمار که در نتیجه اختلاط دارویی Vaught جان خود را از دست داده است، متحمل “ضایعه وحشتناک” شده است و “هیچ اتفاقی که امروز در اینجا رخ می دهد نمی تواند این آسیب را کاهش دهد.”

اسمیت گفت: “خانم وات به خوبی از جدی بودن جرم آگاه است.” او به طور قابل اعتمادی در این دادگاه ابراز پشیمانی کرد.

قاضی خاطرنشان کرد که وات سابقه کیفری نداشت، از محیط مراقبت های بهداشتی حذف شده است و دیگر هرگز پرستاری نخواهد کرد. قاضی همچنین گفت: این یک اشتباه وحشتناک و وحشتناک بود و عواقبی برای متهم داشت.

با قرائت حکم، صدها نفر از معترضان ارغوانی پوش که در مخالفت با پیگرد قانونی وات در مقابل ساختمان دادگاه تجمع کرده بودند، صدای هلهله بلند شد.

وات، 38 ساله، یک پرستار سابق در مرکز پزشکی دانشگاه واندربیلت در نشویل، با 8 سال زندان روبرو شد. در ماه مارس او محکوم شد قتل جنایتکارانه از روی سهل انگاری و غفلت فاحش یک بزرگسال آسیب دیده برای مرگ بیمار 75 ساله شارلین مورفی در سال 2017. به مورفی داروی آرامبخش Versed تجویز شد، اما وات به طور ناخواسته به او دوز کشنده وکورونیوم، یک فلج کننده قوی، داد.

مایکل مورفی، پسر شارلین مورفی، در جلسه دادگاه روز جمعه شهادت داد که خانواده‌اش از مرگ ناگهانی همسرشان آسیب دیده‌اند. او گفت که او “فردی بسیار بخشنده” بود که نمی خواست وات هیچ دوران زندانی را بگذراند، اما پدر بیوه اش می خواست که مورفی “حداکثر مجازات” را دریافت کند.

READ  "یک بازو و یک پا": نکاتی برای مبارزه با صورتحساب پزشکی از طرف مارشال آلن ProPublica

مایکل مورفی گفت: “پدر من هر روز از این موضوع رنج می برد.” او سه تا چهار بار در هفته به قبرستان می رود و فقط آنجا می نشیند و گریه می کند.

مورد Vaught برجسته است زیرا خطاهای پزشکی – حتی مرگبار – عموماً در حیطه اختیارات هیئت های پزشکی دولتی و دعاوی قضایی است و تقریباً هرگز در دادگاه جنایی مورد پیگرد قرار نمی گیرند.

دفتر دادستان ناحیه دیویدسون، که از مجازات خاصی حمایت نکرد یا با مجازات مشروط مخالفت نکرد، پرونده وات را به عنوان کیفرخواست علیه یک پرستار بی‌دقت توصیف کرده است، نه کل حرفه پرستاری. دادستان ها در محاکمه استدلال کردند که وات هنگام مصرف داروی اشتباه، علائم هشدار دهنده متعددی را نادیده گرفته است، از جمله عدم توجه به اینکه Versed یک مایع است و وکورونیم یک پودر است.

وات اشتباه خود را پس از کشف این اختلاط اعتراف کرد و دفاع او عمدتاً بر این استدلال متمرکز بود که یک اشتباه صادقانه نباید جرم محسوب شود.

در طول جلسه استماع روز جمعه، وات گفت که با مرگ مورفی برای همیشه تغییر کرده است و در تلاش برای جلوگیری از اشتباهات بعدی توسط سایر پرستاران، در مورد خطای خود “روشن و صادق” است. وات همچنین گفت که هیچ منفعت عمومی برای محکوم کردن او به زندان وجود ندارد زیرا او پس از لغو مجوز پرستاری او احتمالاً نمی تواند دوباره مرتکب جرم شود.

وات در حالی که صدایش می لرزید در حالی که شروع به گریه می کرد گفت: “من خیلی بیشتر از گواهینامه پرستاری و حرفه ام را از دست داده ام. هرگز همان آدم قبلی نخواهم بود.” “وقتی خانم مورفی فوت کرد، بخشی از من نیز با او مرد.”

در یک نقطه از بیانیه خود، وات رو به خانواده مورفی کرد، و از این اشتباه مرگبار و اینکه چگونه مبارزات عمومی علیه پیگرد قانونی او ممکن است خانواده را مجبور کرده باشد که از دست دادن خود دوباره زندگی کنند، عذرخواهی کرد.

READ  جمعه درمان: قوطی های آبیاری گل

وات گفت: “شما لیاقت این را ندارید.” “امیدوارم اینطور نباشد که مردم عزیز شما را فراموش کنند… من فکر می کنم ما فقط در وسط سیستم هایی هستیم که یکدیگر را درک نمی کنند.”

دادستان‌ها همچنین در محاکمه استدلال کردند که وات با تغییر کابینت داروی رایانه‌ای بیمارستان به اقدامات حفاظتی دور زد. حالت “لغو”که امکان حذف داروهایی که برای مورفی تجویز نشده بود، از جمله وکورونیوم را ممکن ساخت. سایر پرستاران و متخصصان پرستاری به KHN گفته‌اند که در بسیاری از بیمارستان‌ها برای دسترسی سریع به دارو از روش‌های جایگزین استفاده می‌شود.

ترزا کالینز، یک پرستار مسافرتی از جورجیا که از نزدیک کارآزمایی را دنبال می‌کرد، گفت که دیگر از این ویژگی استفاده نخواهد کرد، حتی اگر مراقبت از بیماران را به تعویق بیندازد، زیرا دادستان استدلال کردند که بی‌احتیاطی وات را ثابت می‌کند.

کالینز گفت: “من نمی‌خواهم چیزی فراتر از سالین اولیه را نادیده بگیرم. من دیگر در انجام آن احساس راحتی نمی‌کنم.” وقتی کاری را که کارکنان مراقبت های بهداشتی انجام می دهند جرم انگاری کنید، کل بازی توپ را تغییر می دهید.»

دادستانی وات از سوی سازمان‌های پرستاری و پزشکی محکوم شد که گفتند سابقه خطرناک این پرونده کمبود پرستار را بدتر می‌کند و باعث می‌شود پرستاران نسبت به اشتباهات کمتر توجه کنند.

مورد نیز واکنش های قابل توجهی را برانگیخت در رسانه های اجتماعی در حالی که پرستاران آزمایش را از طریق فیس بوک پخش می کردند و پشت سر Vaught در TikTok جمع می شدند. این خشم باعث اعتراض روز جمعه در نشویل شد که حامیانی را از ماساچوست، ویسکانسین و نوادا به خود جلب کرد.

در میان آن معترضان، دیوید پترسون، پرستاری بود که روز پنجشنبه در واشنگتن دی سی، راهپیمایی کرد و خواستار اصلاحات مراقبت های بهداشتی و نسبت پرسنل پرستار به بیمار ایمن تر شد، سپس در طول شب به نشویل رفت و در ماشینش خوابید تا بتواند به محکومیت وات اعتراض کند. او گفت که وقایع ذاتاً در هم تنیده بودند.

READ  از دست دادن خواب در اثر بیماری همه گیر؟ انعطاف پذیری کاری ممکن است برای سلامت جغدهای شب موهبتی باشد

پیترسون گفت: “چیزهایی که در واشنگتن مورد اعتراض قرار می گیرد، به دلیل کارکنان ضعیف در بیمارستان ها انجام می شود، دقیقاً همان چیزی است که برای رادوندا اتفاق افتاد. و هر پرستار را هر روز در معرض خطر قرار می دهد.” “این علت و معلول است.”

تینا وینسانت، یک پرستار ناکسویل و پادکستری که سازماندهی کرد اعتراض نشویل، گفت که این گروه با قانونگذاران تنسی در مورد قانونی برای محافظت از پرستاران در برابر تعقیب کیفری به دلیل خطاهای پزشکی صحبت کرده است و لوایح مشابهی را «در هر ایالت» دنبال خواهد کرد.

Vinsant گفت که آنها این کمپین را دنبال خواهند کرد حتی اگر Vaught به زندان فرستاده نشده باشد.

وینسانت گفت: «او از ابتدا نباید متهم می شد. البته می‌خواهم که او دوران زندان را سپری نکند، اما این حکم واقعاً تأثیری بر جایی که ما از اینجا می‌رویم ندارد.»

جانیس پترسون، یک پرستار ICU که اخیراً بازنشسته شده است از ماساچوست، گفت که پس از شناخت چالش‌های بسیار آشنا در حرفه پرستاری خود در مورد وات، در اعتراض شرکت کرد. ترس پترسون در میان پرستاران رایج بود:ممکن بود من باشم

او گفت: “و اگر من بودم و از آن پنجره به بیرون نگاه می کردم و 1000 نفر را می دیدم که از من حمایت می کردند، احساس بهتری داشتم.” زیرا به ازای هر یک از این 1000 نفر، احتمالاً 10 نفر دیگر از او حمایت می کنند اما نتوانستند بیایند.”

بلیک فارمر رادیو عمومی نشویل در این گزارش مشارکت داشت.
این مقاله تجدید چاپ شده است khn.org با اجازه از بنیاد خانواده هنری جی. کایزر. Kaiser Health News، یک سرویس خبری مستقل از جنبه سرمقاله، برنامه ای از بنیاد خانواده قیصر، یک سازمان تحقیقاتی غیرحزبی در زمینه سیاست مراقبت های بهداشتی و غیر وابسته به Kaiser Permanente است.