بررسی جدید نشان می‌دهد که انواع جدید کووید-۱۹ از آنتی‌بادی‌های واکسن دوری می‌کند

تحقیقات جدید نشان می‌دهد که زیرشاخه‌های BA.4 و BA.5 Omicron به طور قابل‌توجهی از پاسخ آنتی‌بادی در افرادی که قبلاً به COVID-19 آلوده شده بودند و کاملاً واکسینه شده و تقویت شده بودند، فرار کردند.

بر اساس یک مطالعه، میانگین پاسخ آنتی بادی خنثی کننده علیه دو متغیر فرعی در بین 27 فرد آلوده قبلی کمتر از سویه اولیه omicron با ضریب 2.9 بود. سمطالعه منتشر شده در مجله پزشکی نیوانگلند چهارشنبه.

18.7 برابر کمتر از پاسخ WA1/2020 بود، نسخه ای از ویروس کرونا که گرفته شده از اولین بیمار COVID-19 ایالات متحده در شروع همه گیری در ژانویه 2020.

در همین حال، میانگین غلظت آنتی بادی ایجاد شده توسط BA.4 و BA.5 در بین 27 شرکت‌کننده دیگر که دو هفته پس از تزریق بوستر Pfizer-BioNTech خود بودند، به گفته محققان مرکز پزشکی Beth Israel Deaconess دانشکده پزشکی هاروارد، ضریب 3.3 کمتر بود. یافت.

غلظت 21 برابر کمتر از پاسخ به ایزوله WA1/2020 بود.

محققان خاطرنشان کردند: “این داده ها نشان می دهد که … BA.4 و BA.5 زیرشاخه ها به طور قابل ملاحظه ای از آنتی بادی های خنثی کننده ناشی از واکسیناسیون و عفونت فرار می کنند.”

پاسخ آنتی بادی خنثی کننده زیر متغیرها در مقایسه با BA.1 و BA.2 همچنین نشان داد که omicron “با افزایش فرار خنثی سازی به تکامل خود ادامه داده است.”

دان باروچ، نویسنده مقاله و مدیر مرکز: “داده های ما نشان می دهد که این زیر متغیرهای جدید omicron احتمالاً می توانند منجر به افزایش عفونت در جمعیت هایی با سطح بالایی از ایمنی واکسن و همچنین ایمنی طبیعی BA1 و BA2 شوند.” برای تحقیقات ویروس شناسی و واکسن در مرکز پزشکی Beth Israel Deaconess در بوستون، در ایمیلی به CNN.

READ  نقد و بررسی گیلاس سیاه MAC | وبلاگ نویس زیبایی انگلیس

علی‌رغم یافته‌ها، باروش ادعا کرد که ایمنی واکسن «هنوز محافظت قابل‌توجهی در برابر بیماری‌های شدید با BA.4 و BA.5 ایجاد می‌کند».

یافته‌های تازه منتشر شده محققان مرکز پزشکی Beth Israel Deaconess شبیه به یافته‌های دانشمندان دانشگاه کلمبیا بود که اخیراً دریافتند BA.4 و BA.5 بیشتر احتمال دارد از آنتی‌بادی‌های خون بزرگسالان کاملاً واکسینه شده و تقویت‌شده فرار کنند. در مقایسه با سایر زیر متغیرهای Omicron.

براساس CNN، BA.4 و BA.5 سریع‌ترین گونه‌های COVID-19 هستند که به‌روز گزارش شده‌اند.

این دو باعث مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) اعلام کرد که حدود 35 درصد از عفونت‌های جدید در هفته گذشته در ایالات متحده رخ داده است.

به طور کلی، ایالات متحده در مجموع 86,512,787 مورد COVID-19 و 1,010,089 مرگ ناشی از ویروس را گزارش کرده است. داده ها توسط CDC ارائه شده است.