برنامه جدید ماجراجویی های پیاده روی را برای افراد مبتلا به آلزایمر در سنین پایین ارائه می دهد

از جولای امسال، افرادی که قبل از سن 65 سالگی مبتلا به آلزایمر تشخیص داده شده اند، فرصت جدیدی برای ارتباط با دیگران در حین کاوش در فضای باز از طریق برنامه ای به نام SOAR خواهند داشت. این نام مخفف عبارت Shared Outdoor Adventures for Resilience است.

ارائه شده توسط UW Medicine Memory and Brain Wellness Center، SOAR پیاده‌روی ماهانه رایگان در منطقه Puget Sound برای گروه‌های کوچکی از افراد مبتلا به آلزایمر جوان‌تر ارائه می‌کند. هر شرکت کننده یکی از اعضای خانواده یا دوستان خود را به همراه دارد.

یک متخصص تفریح ​​مادام‌العمر از پارک‌ها و تفریحات سیاتل، راهپیمایی‌ها را رهبری می‌کند. حمل و نقل اختیاری ارائه شده است. مسیرهای پیاده روی تا 3 یا 4 مایل خواهد بود. نوع زمین در میان پیاده‌روی‌های مختلف برای ایجاد چالش متفاوت است، اما همچنان برای طیف گسترده‌ای از شرکت‌کنندگان قابل دسترسی است. طبیعت گرایان داوطلب به صورت دوره ای به گفتگو در مورد گیاهان و جانوران منطقه خواهند پیوست. SOAR با یک خلوتگاه طبیعت در کمپ لانگ سیاتل در ژوئن 2024 به پایان خواهد رسید. همه کسانی که در طول سال شرکت کردند دعوت خواهند شد.

در حالی که حدود 10 درصد از افراد مبتلا به آلزایمر قبل از 65 سالگی تشخیص داده می شوند، اکثر خدمات پشتیبانی برای افرادی در مراحل مختلف زندگی ارائه می شود. در نتیجه، افراد جوانی که از آلزایمر رنج می برند، می توانند احساس انزوا و تنهایی کنند. هدف SOAR تغییر آن است.

سرپرست این برنامه گفت: “در مرکز سلامت حافظه و مغز، ما به طور مداوم شاهد تقاضای زیادی برای برنامه نویسی متناسب با نقاط قوت افراد مبتلا به آلزایمر در سنین پایین هستیم. این درخواست ها شامل فرصت هایی برای فعالیت بدنی است که نیازهای آنها را بهتر برآورده می کند.” ماریگریس بکر، مدیر برنامه آموزش جامعه و تاثیر در مرکز مغز و سلامتی. ما از راه اندازی SOAR برای حمایت از خانواده ها در این منطقه هیجان زده هستیم.

READ  شمع های پیله اقیانوس آرام

برای ارائه SOAR، مرکز مغز و سلامتی با همکاری نزدیک با پارک‌ها و تفریحات سیاتل، که به عنوان اولین بخش پارک‌ها و تفرجگاه‌ها در کشور شناخته می‌شود، یک برنامه تفریحی تخصصی دوستدار زوال عقل را در سال 2014 راه‌اندازی کرد، همکاری خواهد کرد.

بروک اسکیولو، متخصص تفریحات مادام‌العمر پارک‌ها و تفریحات سیاتل که این پیاده‌روی‌ها را رهبری می‌کند، گفت: «من عمیقاً به قدرتی که طبیعت و حرکت ترکیبی دارند اعتقاد دارم و از فعال کردن این قدرت با جامعه SOAR بسیار هیجان‌زده هستم.

برنامه SOAR به لطف کمک هزینه برنامه های نوآوری 2023 از بنیاد I’m Still Here امکان پذیر شده است.

موسس این بنیاد، دکتر جان زایزل، گفت: “این یک فرصت جدید برای کمک هزینه برنامه های نوآوری ISH است. ما از دیدن SOAR هیجان زده و هیجان زده هستیم.

SOAR با یک رویداد آغازین از ساعت 10 صبح تا 2 بعد از ظهر، چهارشنبه، 12 ژوئیه، در درختکاری پارک واشنگتن در سیاتل راه اندازی خواهد شد. فعالیت‌ها شامل نمای کلی برنامه، عکس فوری از پیاده‌روی‌های ماهانه در طول سال، فعالیت‌های گروهی، ناهار، و پیاده‌روی با راهنما است. افراد مبتلا به آلزایمر در سنین پایین تر و خانواده هایشان تشویق می شوند که در مورد این برنامه بیشتر بیاموزند.