برنامه ریزی مراقبت از قبل برای اسلحه: دارندگان می توانند به اطمینان از استفاده ایمن و انتقال سلاح کمک کنند


کری رئیسیان نمی‌دانست با اسلحه‌های پدرش چه کند که در دسامبر در سن ۸۶ سالگی بر اثر کووید-۱۹ درگذشت و وصی املاک خود را ترک کرد.

پدرش، مکس مک‌گاگی، فهرست کاملی از اسلحه‌های گرم خود و محل نگهداری آن‌ها باقی نگذاشته بود و برنامه‌ای واقع بینانه برای انتقال مسئولانه آن‌ها به اعضای خانواده تهیه نکرده بود.

علاوه بر این، مک‌گاگی پس از تشخیص زوال عقل در اکتبر 2020، حداقل یک سال در خانه‌اش در وایمار، تگزاس تنها زندگی کرده بود – وضعیتی که رایسیان متوجه شد که احتمالاً ناامن است اما نمی‌دانست چگونه به آن رسیدگی کند.

اکنون، یک ابزار جدید می تواند به صاحبان اسلحه و اعضای خانواده کمک کند تا از قبل برای استفاده ایمن از سلاح گرم و انتقال آنها در صورت ناتوانی یا مرگ برنامه ریزی کنند: طرح زندگی سلاح گرمتوسط محققان دانشگاه کلرادو و مرکز پزشکی منطقه ای کوه راکی ​​VA در دنور ایجاد شده است.

آن را به عنوان برنامه‌ریزی مراقبت از قبل برای اسلحه در نظر بگیرید – راهی برای کسی که می‌خواهد در صورت مرگ یا ناتوانی جسمی یا شناختی و ناتوانی در استفاده مسئولانه از آن چه اتفاقی برای اسلحه‌هایش بیفتد، توضیح دهد.

هدف این است که از صدمات تصادفی جلوگیری شود که اگر صاحبان مسن‌تر اسلحه فراموش کنند اسلحه‌های گرم را ایمن نگه‌دارند، شنوایی و بینایی آن‌ها مختل می‌شود، به شدت افسرده می‌شوند یا یک بیماری پزشکی مانند آرتریت مانع از استفاده ماهرانه با اسلحه‌ها می‌شود، می‌شود. هدف دیگر این است که اطمینان حاصل شود که اسلحه های گرم در صورت لزوم به طور ایمن به صاحبان جدید مسئول منتقل می شوند.

این یک نگرانی واقعی است زیرا 42 درصد از آمریکایی های 65 سال و بالاتر به گفته مرکز تحقیقاتی پیو، در خانه‌هایی با اسلحه زندگی می‌کنند و روزانه بیش از 100 نفر بر اثر جراحات ناشی از سلاح گرم در ایالات متحده جان خود را از دست می‌دهند. در میان بزرگسالان 50 ساله و بالاتر، 84 درصد از مرگ‌های ناشی از سلاح گرم خودکشی است.

طرح زندگی اسلحه گرم دارای چهار بخش است. اول، فهرستی از علائم هشداردهنده (فیزیکی، شناختی، رفتاری و احساسی) وجود دارد که ممکن است باعث شود صاحب اسلحه به طور نامناسب از اسلحه استفاده کند. از جمله علائم مرتبط با زوال عقل، که رابطه خطرناک آن با داشتن سلاح گرم موضوع الف بود تحقیق KHN در سال 2018

بر اساس مروری بر جراحات و مرگ ناشی از اسلحه که در سال 2019 منتشر شد، تا 60 درصد از افراد مبتلا به زوال عقل در خانه هایی با سلاح گرم زندگی می کنند.

READ  تجزیه و تحلیل عوارض جانبی در بزرگسالان مسن ایالات متحده پس از واکسیناسیون mRNA COVID-19

کیت طرح زندگی اسلحه گرم بر مسئولیت شخصی، ایمنی و اهمیت آماده بودن تاکید می کند، موضوعاتی که صاحبان مسن و اعضای خانواده در گروه های متمرکز انجام شده توسط محققان بر آن تاکید داشتند.

دکتر امی بتز، یکی از بنیانگذاران ائتلاف ایمنی سلاح گرم کلرادو و محقق دانشگاه کلرادو که پروژه را رهبری می کرد، گفت: پیام های کلیدی برای مالکان این است که “این تصمیم شماست” و “این تصمیم داوطلبانه است”. همچنین، کیت اشاره می کند که برنامه های افراد ممکن است در طول زمان تغییر کند و برگه هایی که صاحبان اسلحه پر می کنند از نظر قانونی الزام آور نیستند.

ما در مورد نگهداری ایمن اسلحه صحبت می کنیم. کاساندرا کریفاسی، مدیر تحقیقات و سیاست‌گذاری در مرکز راه‌حل‌های خشونت با سلاح در دانشکده بهداشت عمومی جانز هاپکینز بلومبرگ، می‌گوید: «این واقعاً ما را به چالش می‌کشد تا مطمئن شویم که اسلحه‌ها در صورت مرگ یا کاهش سلامتی به درستی استفاده می‌شوند.

بخش دوم راهنما حاوی پیام‌های مکالمه برای اعضای خانواده و دوستانی است که ممکن است نگران صاحب اسلحه مسن‌تر باشند و برای افراد مسن‌تر که ارزش برنامه‌ریزی پیش رو را تشخیص می‌دهند. از جمله:

شما همیشه در مورد ایمنی سلاح گرم به من یاد دادید. به همین دلیل می‌خواستم در مورد تغییراتی که اخیراً متوجه شده‌ام صحبت کنم.»

“آیا فکر می کنید وقت آن رسیده است که کسی به شما ارزیابی صادقانه ای درباره نحوه استفاده از سلاح گرم خود در این روزها بدهد؟”

“اگر من ناتوان شوم یا بمیرم، باید مطمئن شوم که از سلاح گرمم به درستی مراقبت می شود. گفت و گو در مورد آنچه که باید انجام دهم برای من مهم است.»

گفت‌وگوهایی از این دست، از آنجایی که به موضوعات اساسی هویت، استقلال، ایمنی و مرگ و میر می‌پردازند، قطعاً دشوار خواهند بود.

ریچارد آبرامسون، بنیانگذار کلاب Centennial Gun کلرادو و یکی از اعضای سابق هیئت مدیره NSSF، گفت: “من چندین نفر را دیده ام که واقعاً نگران آنها بوده ام و با چند نفر از آنها صحبت هایی داشته ام که به خوبی پیش نرفت.” یک گروه بازرگانی صنعت سلاح گرم

او افزود: “به نظر من، به دلیل این احساس قوی که من برای محافظت از خود و عزیزانم نیاز دارم، بسیار سخت تر است که کسی را وادار کنیم که سلاح گرم خود را کنار بگذارد تا کلید ماشین”.

دکتر مایکل ویکتوروف، 72 ساله، یک پزشک که یک تیرانداز رقابتی و مربی ایمنی اسلحه گرم است، گفت: “من می‌پرسم: “کسی که بیشتر به شما اعتماد دارد تا به سراغ شما بیاید و به شما بگوید که در حال از دست دادن آن هستید کیست؟” شما باید به آن شخص بگویید که می خواهید وقتی زمانش رسید با شما روراست باشد، حتی اگر صحبت کردن در مورد آن چیز وحشتناکی باشد.

سومین قسمت از برنامه زندگی سلاح گرم ساده ترین است. این از افراد می‌خواهد تا فهرستی از سلاح‌های گرم خود ایجاد کنند، جایی که در آن انبار می‌شوند (شامل کدهای جعبه‌های قفل، سوله‌های ذخیره‌سازی، و گاوصندوق‌های اسلحه)، که باید اسلحه‌ها را هنگام مرگ مالک یا مایل به رها کردن آن‌ها و هنگام انتقال دریافت کنند. باید رخ دهد.

خلیل اسپنسر، 68 ساله، دانشمند بازنشسته از آزمایشگاه ملی لوس آلاموس و عضو هیئت مدیره باشگاه ورزشی لس آلاموس، از جمله لژیون صاحبان اسلحه است که این نوع اطلاعات را جمع آوری نکرده اند. وقتی از او پرسیدم چند اسلحه دارید، پاسخ داد: “حداقل ده ها، من مسیر را گم کرده ام.”

از جهاتی اسپنسر به خوبی آماده است: هشت سال پیش پس از یک «سکته کوچک» با خانواده‌اش صحبت کرد و از یکی از همکاران سابقش خواست تا در صورت ناتوانی یا مرگ، به همسرش کمک کند تا اسلحه‌هایش را دفع کند. اسپنسر از همکارش می‌خواهد چند اسلحه بردارد، تعدادی دیگر را به دو برادر کوچک‌تر اسپنسر بدهد و هرچه باقی مانده را بفروشد.

با این حال، اسپنسر اذعان کرد، او اسلحه‌های گرم خود را موجودی نکرده است یا برنامه‌ای برای آنها در وصیت نامه خود گنجانده است. او به من گفت: “در این مرحله، همه این کارها به صورت شفاهی و از طریق ایمیل انجام می شود.”

به طور مشابه، دیوید یامان، 53 ساله، استاد جامعه شناسی در دانشگاه ویک فارست که مطالب زیادی در مورد فرهنگ اسلحه آمریکا نوشته است، قبل از بررسی طرح زندگی با سلاح گرم، در وصیت نامه خود به توصیف آنچه که باید برای اسلحه هایش بیفتد فکر نکرده بود. در مجموع او و همسرش 18 قبضه سلاح گرم دارند.

یامان گفت، از آنجایی که صاحبان اسلحه عمیقاً به حفاظت شخصی اهمیت می دهند (دو سوم صاحبان این موضوع را دلیل اصلی داشتن سلاح گرم می دانند)، ممکن است برای آنها سخت باشد که با بزرگتر شدن اسلحه را کنار بگذارند. او پیشنهاد کرد: «باید راهی برای جبران این احساس آسیب‌پذیری وجود داشته باشد». امکانات عبارتند از نصب یک سیستم هشدار خانه، خرید سگ، و نقل مکان با شخص دیگری یا به مجتمع زندگی سالمندان.

ویکتوروف گفت، موانعی برای استفاده از این طرح نیز ممکن است به وجود بیاید زیرا دارندگان اسلحه “به شدت در برابر اینکه به آنها گفته شود نباید کاری را که انجام می دهند، انجام دهند مقاومت می کنند.” او قصد دارد مالکیت تمام سلاح های گرم خود را به یک “تراست اسلحه” منتقل کند و نام خود، همسر و فرزندانش را به عنوان امانتداران مشترک با حقوق مساوی بگذارد. در مجموع، ویکتوروف تخمین می‌زند که «بیش از 20، کمتر از 30» سلاح گرم دارد.

چهارمین مؤلفه راهنما، بخش «میراث» است که از صاحبان اسلحه می‌خواهد خاطرات و داستان‌هایی درباره سلاح‌های گرم خود و معنایی که برایشان داشته‌اند به اشتراک بگذارند.

Raissian، نسل سوم تگزاسی که اکنون در دانشگاه کانکتیکات در مورد پیشگیری از خشونت با اسلحه تحقیق می کند، گفت: «این تبدیل به طرحی برای انتقال دانش خانواده می شود، و من فکر می کنم که واقعاً دوست داشتنی است. “برخی از اسلحه‌های موجود در املاک پدرم متعلق به پدربزرگ من است، و من مطمئن هستم که اگر من می‌پرسیدم، پدر داستان‌ها را برایم تعریف می‌کرد، اما متأسفانه نگفتم.”

در مورد انتشار طرح زندگی سلاح گرم، بتز امیدوار است که فروشگاه‌های اسلحه، میدان‌های تیراندازی، گروه‌های صنعت اسلحه و سازمان‌های قدیمی نسخه‌هایی را در دسترس قرار دهند. او با چندین گروه در حال بحث است، اما هیچ یک هنوز علناً این طرح را تایید نکرده اند.

ما مشتاقیم از خوانندگان درباره سؤالاتی که می‌خواهید به آنها پاسخ داده شود، مشکلاتی که در مراقبت از خود داشته‌اید و توصیه‌هایی که در برخورد با سیستم مراقبت‌های بهداشتی نیاز دارید، بشنویم. بازدید کنید khn.org/columnists برای ارسال درخواست ها یا راهنمایی های خود

این داستان توسط KHN (خبر سلامت قیصر)، اتاق خبر ملی که روزنامه نگاری عمیقی در مورد مسائل بهداشتی تولید می کند. همراه با تجزیه و تحلیل سیاست و نظرسنجی، KHN یکی از سه برنامه عملیاتی اصلی در است KFF (بنیاد خانواده قیصر). KFF یک سازمان غیرانتفاعی وقفی است که اطلاعات مربوط به مسائل بهداشتی را به ملت ارائه می دهد.