بر اساس یک مطالعه، دلیل محبوبیت بازی های ویدئویی خشونت آمیز در اینجا آمده است

بازی هایی مانند «Grand Theft Auto»، «Call of Duty»، «Fortnite» و «PUBG» طرفداران زیادی دارند. اما چرا این بازی های خشن اینقدر محبوب هستند؟ یک مطالعه پاسخ های قابل قبولی پیدا کرده است.

بازی‌های خشونت‌آمیز از محبوب‌ترین سبک‌های بازی در بخش بازی‌های ویدیویی هستند. طبق یک مطالعه جدید، محبوبیت آنها روز به روز افزایش می یابد و این ممکن است به توانایی آنها در “ارائه فرصت هایی برای برآوردن نیازهای روانشناختی و انگیزه های کسب موقعیت، احساس تسلط و احساس یک شریک صمیمی با کیفیت بالا” مربوط باشد. دانشکده روانشناسی دانشگاه ولز جنوبی سیدنی، که بود منتشر شده در علوم انگیزشی

به عبارت دیگر، این بازی‌ها با ایجاد حس استقلال، انسجام اجتماعی و شایستگی، به خواسته‌های انسان نفوذ می‌کنند که همگی محرک‌های رفتار هستند. این نیازهای روانی هنگام انتخاب سلاح برای ارتقاء، کار با سایر شخصیت های بازی یا تکمیل اهداف یا ماموریت ها برآورده می شوند.

«بازی‌های ویدیویی خشونت‌آمیز خود را مناسب می‌دانند [our psychological needs] زیرا آنها به گونه ای طراحی شده اند که به ما امکان می دهد به حس کنترل و موفقیت دست یابیم و به ما کمک می کنند تا بفهمیم در یک سلسله مراتب اجتماعی کجا می نشینیم. [based on our performance in them]”مایکل کاسوموویچ، یکی از نویسندگان این مطالعه گفت در یک خبر

بازی‌های ویدیویی خشونت‌آمیز همچنین به بازیکنان این امکان را می‌دهند که در امنیت خانه‌شان با موقعیت‌های مخاطره‌آمیز مواجه شوند و احساسات خود را تنظیم کنند.

کاسوموویچ افزود: «بازی‌های ویدیویی خشونت‌آمیز به کشف ترس‌های ما در مورد مرگ کمک می‌کنند و می‌توانند به بیان احساسات، به‌ویژه خشم کمک کنند». پیش از این، مردم ممکن بود برای بازی با دیگران به بیرون از خانه می رفتند. اکنون، ما ابزاری برای انجام این کار از طریق تعاملات دیجیتالی داریم.

READ  "یک بازو و یک پا": او برای سرگرمی با بیمه های سلامت مبارزه می کند - و برنده می شود

علاوه بر این، این بازی‌ها بازیکنان را تشویق می‌کنند تا مهارت‌های خود را بهبود بخشند تا بتوانند در سیستم رتبه‌بندی پیشرفت کنند.

کاسوموویچ توضیح داد: “شما در مورد نتیجه عملکرد خود بازخورد فوری دریافت می کنید، و یک حلقه بازخورد مثبت وجود دارد که شما را به بازی بیشتر سوق می دهد زیرا می خواهید در بازی پیشرفت کنید و موقعیت خود را در مقابل دیگران بهبود بخشید.”

او افزود: “اگر زندگی شما را فرا گیرد و ظرفیت شما برای مراقبت از خود را کاهش دهد، می تواند مشکل ساز باشد، و ما فکر می کنیم که برخی از افراد ممکن است بیشتر از دیگران مستعد آن باشند.”

در آینده، محققان مایلند اثرات اجتماعی بازی‌های ویدیویی خشن را بررسی کنند.

ما امیدواریم که این تحقیق به گسترش ذهن، دیدگاه ها و درک مردم در اطراف کمک کند بازی های ویدیویی چون پیچیده هستند آنها نمی روند. اگر چیزی، [the landscape] کاسوموویچ در پایان گفت: فقط شدیدتر می شود.