بزرگسالان جوانی که آزار و اذیت سایبری را تجربه می کنند بیشتر احتمال دارد افکار خودکشی داشته باشند: مطالعه

یک مطالعه جدید نشان داد که اینترنت بستری مناسب برای آزار و اذیت سایبری است که اغلب نوجوانان و کودکان را با افکار و تلاش های خودکشی رها می کند.

خودکشی نوجوانان یک نگرانی عمده برای سلامت عمومی است. با خودکشی بودن دومین عامل مرگ و میر در میان افراد 15 تا 24 ساله در ایالات متحده، باید اقدامات جدی برای کاهش این موضوع انجام شود.

متأسفانه، هم رسانه‌های اجتماعی و هم اینترنت نقش مهمی در همه این‌ها ایفا می‌کنند، با مطالعه‌ای که اخیراً توسط موسسه مالی انجام شده است موسسه ملی بهداشت نشان می دهد که 9 درصد از نوجوانان جوان (میانگین سن 12 سال) هدف رایج آزار و اذیت سایبری هستند. علاوه بر این، نوجوانانی که آزار و اذیت سایبری را تجربه می کنند، بیش از چهار برابر بیشتر احتمال دارد که افکار و تلاش های خودکشی را گزارش کنند. علاوه بر این، شرکت کنندگان زن و سیاه پوست بیشتر در معرض آزار و اذیت آنلاین هستند.

با بررسی داده‌های بیش از 10000 نوجوان، تیم تحقیقاتی بیان کرد که این ارتباط کاهش یافته است، اما حتی زمانی که آنها برای عوامل دیگری که فکر می‌شود بر افکار و تلاش‌های خودکشی تأثیر می‌گذارند تعدیل می‌کنند، همچنان قابل توجه است. چنین عواملی عبارتند از تبعیض نژادی، تعارضات خانوادگی، نظارت والدین و مسائل مربوط به حمایت از مدرسه.

پل وایگل، دستیار مدیر پزشکی خدمات سرپایی، روانپزشک کودک و نوجوان دارای گواهی هیئت مدیره که از جوانان مراقبت می کند، گفت: «بازی های اجتماعی و رسانه های اجتماعی تا حد زیادی جایگزین تماس های اجتماعی حضوری در طول همه گیری برای کودکان و نوجوانان شدند. در مرکز جاشوا بیمارستان ناچاگ در منسفیلد. او همچنین رئیس کمیته رسانه ای آکادمی روانپزشکی کودکان و نوجوانان آمریکا است.

READ  هارلی هارپر از DC از ابزارهای بهداشت عمومی برای جلوگیری از خشونت با اسلحه استفاده می کند. آیا کار خواهد کرد؟

بنابراین تعجب آور نیست که این نرخ ها به طور همزمان افزایش یافته است. ما همزمان شاهد افزایش افسردگی نوجوانان و افکار خودکشی هستیم. سوال این است که آیا از استفاده از رسانه های اجتماعی تا زورگویی سایبری و افکار خودکشی علیت وجود دارد؟ از نظر بالینی، من اغلب جوانانی را می بینم که قلدری آنلاین در آنها باعث افسردگی و افکار خودکشی می شود.

ویگل گفت که والدین نباید زمانی که فرزندانشان آزار و اذیت سایبری را تجربه می کنند، قضاوت کنند. اغلب، اگر بچه‌ها تجربه آنلاین خود را باز کنند، از اینکه والدین دستگاه‌هایشان را بردارند می‌ترسند، بنابراین اطمینان دادن به آنها که دیگر تکرار نمی‌شود اولین قدم است.

این متخصص خاطرنشان کرد: صحبت با کودک و جستجوی سرنخ هایی مانند افت تحصیلی، تغییر در خواب/غذا و کناره گیری از تماس اجتماعی نیز کمک کننده خواهد بود.

اگر افکار خودکشی دارید، کمک محرمانه به صورت رایگان در خط ملی پیشگیری از خودکشی در دسترس است. با 988 یا 1-800-273-8255 تماس بگیرید. این خط 24 ساعته و همه روزه در دسترس است.