بلاستومیکوز چیست؟ همه چیز را در مورد عفونت قارچی نادری که باعث مرگ یک جوان 29 ساله در میشیگان شد بدانید.

ایان پریچارد، مرد 29 ساله ای در میشیگان، هفته گذشته بر اثر یک عفونت قارچی نادر به نام بلاستومایکوزیس جان باخت، بیماری ناشی از قارچ Blastomyces که به سیستم تنفسی حمله می کند و آن را ضعیف می کند.

بلاستومایس مولد عفونت معمولاً در خاک مرطوب رشد می کند، به ویژه در مناطقی که مواد آلی در حال تجزیه مانند چوب و برگ وجود دارد. معمولاً در ایالت های غرب میانه، جنوب مرکزی و جنوب شرقی دیده می شود و در مناطق اطراف دره های رودخانه اوهایو و می سی سی پی، دریاچه های بزرگ و رودخانه سنت لارنس شناخته شده است.

با این حال، اخیرا مطالعه مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) نشان می دهد که در سایر مناطق ایالات متحده مانند ورمونت افزایش یافته است.

ایان یک هفته قبل از روز شکرگزاری به این عفونت مبتلا شد و در 3 فوریه جان باخت. عفونت گزارش شده استویران شده خانواده ایان در صفحه GoFundMe او نوشتند که ریه های ایان را ترک کرد و آن را غیرقابل ترمیم گذاشت.

ران پریچارد، پدر ایان، “آنها تصویری از ریه های او را به ما نشان دادند و به معنای واقعی کلمه شبیه پنیر سوئیسی بودند.” گفت WoodTV.

علائم بلاستومیکوزیس را بشناسید:

این نشانه ها بلاستومیکوزیس شبیه عفونت های تنفسی است و شامل تب، سرفه، تنگی نفس، تعریق شبانه، کاهش وزن، خستگی و درد در قفسه سینه، دنده یا پشت می شود. برخی از بیماران ممکن است ضایعات پوستی، از جمله برجستگی های برجسته، تاول یا زخم داشته باشند.

در موارد با عفونت شدید، بیماری می تواند از ریه ها به سایر قسمت های بدن مانند پوست، مفاصل استخوان و سیستم عصبی مرکزی سرایت کند.

READ  تقویم ظهور پل و جو 2021

چه کسی باید آزمایش شود؟

افرادی که در 3 هفته تا 3 ماه گذشته به مناطق مبتلا به بلاستومایکوز مراجعه کرده اند و علائم ذات الریه دارند و آنتی بیوتیک آنها موثر نیست، باید از نظر عفونت آزمایش شوند. ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی از سی تی اسکن، اشعه ایکس قفسه سینه، و آزمایش خون و ادرار برای تایید تشخیص استفاده می کنند.

رفتار:

بیمارانی که علائم ایجاد می کنند معمولاً نیاز به درمان ضد قارچی دارند. برای درمان علائم خفیف و متوسط ​​عفونت، معمولا از داروهای ضد قارچی مانند ایتراکونازول استفاده می شود. در موارد شدیدتر، آمفوتریسین B اغلب توصیه می شود.

مدت درمان بسته به شدت عفونت و ایمنی فرد می تواند از شش ماه تا یک سال متغیر باشد.