بیشترین میزان مرگ و میر مادران در ایالات متحده در 60 سال گذشته، زنان سیاه پوست بیشترین آسیب را دیده اند

یک گزارش جدید نشان می‌دهد که میزان مرگ و میر مادران در ایالات متحده در سال 2021، دومین سال همه‌گیری کووید-19، افزایش یافت و به طور نامتناسبی بیشترین تأثیر را بر زنان سیاه‌پوست داشت.

میزان مرگ و میر مادران در زنان سیاهپوست در مقایسه با زنان سفیدپوست در ایالات متحده دو برابر بود. بر اساس یک گزارش پنجشنبه منتشر شد

بر اساس مرکز ملی آمار بهداشت (NCHS)، 1205 زن در ایالات متحده در طول بارداری یا پس از زایمان در سال 2021 جان خود را از دست دادند. این رقم نسبت به 861 مرگ مادر در سال 2020 و 754 مورد در سال 2019 افزایش قابل توجهی دارد.

آنچه تکان دهنده است این است که ایالات متحده بالاترین نرخ مرگ و میر مادران را در میان کشورهای پردرآمد دارد. علاوه بر این، تعداد مرگ و میر در کشور در سال 2021 بیشترین میزان از اواسط دهه 1960 بوده است.

کارین ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید روز پنجشنبه در یک نشست خبری گفت: “قدرتمندترین کشور جهان نباید این را به عنوان یک واقعیت بپذیرد. این یک بحران است و ما در حال اقدام هستیم.” ScienceAlert گزارش شده است.

طبق آمار NCHS، 32.9 مرگ در هر 100000 تولد زنده در سال 2021 وجود داشته است، در مقایسه با 23.8 در هر 100000 در سال 2020 و 20.1 در هر 100000 در سال 2019.

با بررسی بیشتر این اعداد، مشخص شد که میزان مرگ و میر مادران در زنان سیاه پوست در سال 2021، 69.9 مرگ در هر 100000 تولد زنده بود که 2.6 برابر بیشتر از زنان سفیدپوست (26.6 مرگ در هر 100000) است.

READ  از KHN-PolitiFact بپرسید: آیا ماسک پارچه ای من برای رویارویی با نوع دلتا به اندازه کافی خوب است؟

سازمان بهداشت جهانی تعریف می کند مرگ و میر مادران به عنوان فوت زن در دوران بارداری یا در عرض 42 روز پس از زایمان به هر علت مرتبط با زایمان.

اگرچه گزارش NCHS علت افزایش مرگ و میر مادران در ایالات متحده در سال 2021 و همچنین تفاوت در رقم بین زنان سیاه پوست و زنان سفید را مشخص نکرده است، کارشناسان پزشکی همه‌گیری COVID-19 را مقصر می‌دانند.

ایفت عباسی هاسکینز، رئیس کالج آمریکایی گفت: «همه‌گیری کووید-19 تأثیر چشمگیر و غم‌انگیزی بر میزان مرگ و میر مادران داشت، اما ما نمی‌توانیم این واقعیت را مبهم بگذاریم که یک بحران مرگ و میر مادران وجود داشته و هنوز هم وجود دارد.» به گزارش ScienceAlert، متخصصان زنان و زایمان.

هاسکینز افزود، بنابراین، کاهش “نابرابری های بهداشتی نژادی” باید اولویت اصلی بهداشت عمومی باشد.

هاسکینز ادامه داد: «سیاهان باردار و پس از زایمان همچنان تعداد نامتناسبی از مرگ و میر مادران را با سرعت های رو به رشد و نگران کننده تشکیل می دهند. این روند باید متوقف شود.»

کاخ سفید جمهوری خواهان را به دلیل بدتر کردن اوضاع با تلاش برای لغو قانون اوباماکر و همچنین کاهش مدیکید هدف قرار داد.

ژان پیر گفت: “این غیرقابل درک است و بسیار خطرناک است آنچه ما از همکاران جمهوری خواه خود در کنگره می بینیم.” و افزود که جمهوری خواهان “در حال تلاش برای مراقبت از سلامت روده آمریکایی ها هستند.”

پیر اظهار داشت که تقریباً 40 درصد از زنان در زمان زایمان به پوشش Medicaid متکی هستند.

در اخبار مرتبط، گروه ویژه خدمات پیشگیرانه ایالات متحده اخیراً پیش نویس توصیه ای را صادر کرده است که در آن غربالگری اجباری اختلالات فشار خون در زنان باردار را پیشنهاد می کند. فشار خون بالا یکی از علل اصلی مرگ و میر ناشی از بارداری است.

READ  قطع پای یک کودک 4 ساله پس از اینکه خانواده معتقد بودند علائم او ناشی از آنفولانزا است.