بیش از نیمی از بزرگسالان جوان ایالات متحده از شرایط سلامت مزمن رنج می برند

بر اساس داده های جدید فدرال، تعداد فزاینده ای از بزرگسالان جوان آمریکایی 18 تا 34 ساله از بیماری های مزمن مانند چاقی، فشار خون بالا و افسردگی رنج می برند.

توسط مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده (CDC) در آن منتشر شد گزارش هفتگی عوارض و مرگ و میر (MMWRداده ها نشان می دهد که در سال 2019، بیش از نیمی از بزرگسالان جوان (معادل نزدیک به 54٪) حداقل با یک مشکل مزمن سلامت دست و پنجه نرم می کردند. تقریباً یک نفر از هر چهار نفر (یا 22٪) دو یا بیشتر از این شرایط را داشتند.

تیمی به سرپرستی کاتلین واتسون، از مرکز ملی پیشگیری از بیماری‌های مزمن و ارتقای سلامت CDC، گفت: «شایع‌ترین شرایط چاقی (25.5 درصد)، افسردگی (21.3 درصد) و فشار خون بالا (10.7 درصد) بود.

از بین عوامل، سطح کلسترول بالا شایع ترین بود که حدود 10٪ از بزرگسالان زیر 35 سال را تحت تاثیر قرار داد. در همین حال، آسم بیش از 9٪ را تحت تاثیر قرار داد، در حالی که 6٪ آرتریت داشتند.

یافته ها تعجب آور نبودند. طبق داده های قبلی از CDCتقریباً 12 درصد از بزرگسالان 20 ساله و بالاتر دارای کلسترول تام بالاتر از 240 میلی گرم در دسی لیتر و حدود 17 درصد دارای سطوح لیپوپروتئین با چگالی بالا (HDL) یا کلسترول «خوب» کمتر از 40 میلی گرم در دسی لیتر در سال های 2015-2018 بودند. از آنجایی که کلسترول بالا علائمی ندارد، بسیاری از مردم نمی دانند که سطح کلسترول آنها در حال حاضر بسیار بالا است و خطر ابتلا به بیماری قلبی، سکته مغزی و سایر بیماری های مزمن را افزایش می دهد.

READ  با نزدیک شدن به 1 میلیون مرگ و میر ناشی از کووید در ایالات متحده، یکی از شهرستان های آسیب دیده با ضرر غیر قابل تصور دست و پنجه نرم می کند.

این سطوح همچنین به نرخ چاقی در کشور کمک می کند که هر سال به افزایش خود ادامه می دهد. چاقی ناشی از سبک زندگی ناسالم و کم تحرک و همچنین رژیم غذایی سنتی غربی است.

این فقط شرایط سلامت جسمانی نیست، زیرا MMWR همچنین گزارش داد که 27٪ از زنان بالغ جوان و 16٪ از مردان بالغ جوان تحت تأثیر افسردگی قرار گرفتند، که این میزان در بین بیکاران بالاست (31٪).

از آنجایی که بیماری‌های مزمن با افزایش سن بیشتر می‌شوند، تمرکز بر پیشگیری و عوامل خطر برای سلامتی در طول عمر ضروری است. پرداختن به رفتارهای بهداشتی و شرایط متوسط ​​در میان بزرگسالان جوان می تواند به بهبود سلامت و رفاه طولانی مدت در طول زندگی کمک کند.» تیم واتسون نتیجه گرفت.