بیماران بر سر داروی آلزایمر تقسیم شده اند: آیا این یک “خطری است که من حاضرم بپذیرم” یا فقط یک “قرص جادویی”؟


اگر به بزرگترین سازمان های حمایت از بیماری آلزایمر در کشور گوش دهید، ممکن است فکر کنید همه افراد مبتلا به آلزایمر خواهان دسترسی بدون محدودیت به Aduhelm هستند، یک درمان جدید بحث برانگیز.

اما شما اشتباه می کنید.

نظرات درباره Aduhelm (همچنین به عنوان aducanumab شناخته می شود) در جامعه زوال عقل متفاوت است، از “ما از دولت می خواهیم این دارو را پوشش دهد” تا “ما نگران این دارو هستیم و فکر می کنیم باید بیشتر مورد مطالعه قرار گیرد.”

انجمن آلزایمر و UsAgainstAlzheimer، تأثیرگذارترین سازمان های مدافع در این زمینه، در اردوگاه سابق هستند.

هر دو بر این فشار می آورند که مدیکر هزینه سالانه 28000 دلاری آدوهلم را پوشش دهد و به شدت با مراکز خدمات مدیکر و مدیکر مخالفت می کنند. پیشنهاد ژانویه محدود کردن پوشش فقط برای افرادی که در آزمایشات بالینی ثبت نام کرده اند. تقریبا 10000 نظر در مورد آن پیشنهاد دریافت شد و انتظار می رود تصمیم نهایی در ماه آوریل اتخاذ شود.

گروه مشاوره ملی مرحله اولیه انجمن آلزایمر در اظهار نظری در 10 فوریه نوشت: “با احترام، ما دیگر زمانی برای بحث یا تاخیر نداریم.” هر روزی که بدون دسترسی به درمان‌های بالقوه می‌گذرد، ما را در معرض آینده‌ای با افول غیرقابل برگشت قرار می‌دهد.» به نوبه خود، UsAgainstAlzheimer پیشنهاد CMS را «ضد بیمار» نامید.

با این حال، شواهد علمی پشت آدوهلم قطعی نیست، اثربخشی آن در جلوگیری از پیشرفت آلزایمر ثابت نشده است، و نگرانی هایی در مورد ایمنی آن وجود دارد. FDA تایید شتاب داده شد ژوئن گذشته دارو را دریافت کرد، اما به داروساز Biogen دستور داد تا یک کارآزمایی بالینی جدید برای تأیید سود آن انجام دهد. و تصمیم آژانس علیرغم توصیه 10-0 علیه انجام این کار از سوی کمیته مشاوره علمی آن اتخاذ شد. (یکی از اعضای کمیته با استناد به عدم قطعیت رأی ممتنع داد.)

سازمان‌های دیگری که نماینده افراد مبتلا به زوال عقل هستند، محتاط‌تر هستند و خواستار تحقیقات بیشتر در مورد اثربخشی و عوارض جانبی بالقوه Aduhelm هستند. بیش از 40 درصد از افرادی که این دارو را مصرف می کنند، تورم یا خونریزی در مغز دارند – عوارضی که نیاز به نظارت دقیق دارند.

اتحاد اقدام زوال عقل، که از افراد مبتلا به زوال عقل حمایت می کند، از جمله آنهاست. در بیانیه‌ای که توسط مدیر عامل کارن لاو برای من ارسال شد، این سازمان گفت: «DAA قویاً از تصمیم CMS برای محدود کردن دسترسی به aducanumab برای افرادی که در آزمایش‌های بالینی واجد شرایط ثبت نام کرده‌اند، به منظور مطالعه بهتر اثربخشی و اثرات جانبی aducanumab حمایت می‌کند.»

در همین حال، Dementia Alliance International – بزرگترین سازمان جهان که توسط و برای افراد مبتلا به زوال عقل اداره می شود، با بیش از 5000 عضو – موضعی در مورد Aduhelm اتخاذ نکرده است. دایانا بلک ولدر، خزانه دار آن که در واشنگتن دی سی زندگی می کند، گفت: “ما احساس می کردیم که بیانیه ای از یک طرف یا طرف دیگر باعث تقسیم سازمان ما می شود.”

بلک ولدر، 60 ساله، که در سال 2017 مبتلا به آلزایمر زودرس تشخیص داده شد، به من گفت: «اینکه بگوییم میلیون ها نفر مبتلا به یک بیماری همگی در برابر پیشنهاد CMS ایستاده اند، اشتباه است. ما همه فردی هستیم، نه یک جمع.»

سه سال پیش تشخیص داده شد که جی راینشتاین از رالی، کارولینای شمالی، به بیماری آلزایمر زودرس مبتلا شده است. “من میفهمم [Aduhelm] او می‌گوید بحث‌برانگیز است، اما برای من ریسکی است که من حاضرم آن را بپذیرم، زیرا هیچ چیز دیگری وجود ندارد.(الیزابت راینشتاین)

او با بیان نظر شخصی گفت: “من نیاز به امید را درک می کنم، اما افرادی که مبتلا به زوال عقل هستند نیز باید محافظت شوند. این دارو عوارض جانبی بسیار جدی و مکرری دارد. نگرانی من این است که CMS هر تصمیمی بگیرد، حداقل گاردریل‌هایی قرار دهند تا افرادی که این دارو را مصرف می‌کنند تحت نظارت و بررسی مناسب قرار گیرند.»

بحث در مورد تصمیم مدیکر در مورد Aduhelm بسیار مهم است، زیرا اکثر افراد مبتلا به آلزایمر مسن تر یا به طور جدی ناتوان هستند و تحت پوشش برنامه بهداشتی دولت قرار دارند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، با چندین نفر که مبتلا به زوال عقل بودند صحبت کردم. در اینجا برخی از آنچه آنها به من گفتند:

جی راینشتاین، 60 ساله، متاهل است و در رالی، کارولینای شمالی زندگی می کند. او سه سال پیش با شروع زودهنگام بیماری آلزایمر تشخیص داده شد و قبلاً عضو هیئت مدیره ملی انجمن آلزایمر بود.

“من میفهمم [Aduhelm] بحث برانگیز است، اما برای من خطری است که من حاضرم آن را بپذیرم، زیرا هیچ چیز دیگری در آنجا وجود ندارد. «حتی اگر 10 درصد احتمال کند شدن آن وجود دارد [Alzheimer’s] با کاهش شش ماهه، من هنوز هم حاضر به مصرف آن هستم. در حالی که به کندی پیشرفت می کنم، زمان بیشتری می خواهم.»

لوری شرر در مقابل پس زمینه ای چمنی لبخند می زند.
لوری شرر از آلبرتویل، آلاباما، تقریبا یک دهه پیش در سن 55 سالگی به زوال عقل مبتلا شد. او می گوید که Aduhelm را مصرف نمی کند و نگران است که این دارو فواید کافی برای غلبه بر خطرات احتمالی خود را نشان نداده باشد.(دیوید ادواردز)

لوری شرر آلبرتویل، آلاباما، مبتلا به آلزایمر زودرس تشخیص داده شد و فراموشی پیشانی گیجگاهی در سال 2013، در سن 55 سالگی.

در اوایل، او Aricept (دونپزیل)، یکی از a مشتی از داروها که علائم آلزایمر را برطرف می کند. او به من گفت: “من کاملاً گیج و سرگردان شدم، نمی توانستم فکر کنم، نمی توانستم تمرکز کنم.” پس از قطع دارو، این علائم از بین رفت.

شرر گفت: “من موافق CMS نیستم که این دارو را تایید کند و آن را مصرف نمی کنم.” در گروه‌های بحث در Aduhelm که توسط اتحاد عمل دمانس (Scherrer در هیئت مدیره حضور دارد)، تنها دو نفر از 50 شرکت‌کننده خواستار عرضه گسترده دارو بودند. دلیل، او گفت: “آنها فکر نمی کنند منافع کافی برای مقابله با آسیب های احتمالی وجود دارد.”

ربکا چوپ، 69 ساله، اهل برومفیلد، کلرادو، در مارس 2019 مبتلا به آلزایمر زودرس تشخیص داده شد. او رئیس سابق دانشگاه دنور است.

او گفت، چوپ یکی از اعضای یک گروه تازه تشکیل شده متشکل از پنج نفر مبتلا به زوال عقل است که به طور منظم ملاقات می کنند، “از یکدیگر حمایت می کنند” و می خواهند “داستان آلزایمر را از دیدگاه ما تعریف کنند”.

دو نفر در گروه Aduhelm را مصرف کرده‌اند و هر دو گزارش می‌دهند که این دارو باعث بهبود وضعیت رفاهی آنها شده است. من به علم اعتقاد دارم و به تعداد زیادی از دانشمندانی که این احساس را دارند بسیار احترام می گذارم [Aduhelm] نباید تایید می شد.» او به من گفت. اما من به همان اندازه نسبت به کسانی که ناامید هستند و این احساس را دارند، دلسوز هستم [drug] ممکن است به آنها کمک کند.»

Chopp با تصمیم CMS مخالف است زیرا “Aduhelm توسط FDA تایید شده است و من فکر می کنم باید برای کسانی که آن را انتخاب می کنند تامین مالی شود.”

جوآنا فیکس به سمت جلو به سمت دوربین خم می‌شود، در حالی که موهای بلندی تا شانه‌هایش صورتش را قاب می‌کند.
جوآنا فیکس از کلرادو اسپرینگز می‌گوید: «دوست خواهد داشت اگر فردا کسی بگوید، «این چیزی است که می‌تواند شما را درمان کند»، اما من فکر نمی‌کنم که ما در آن نقطه با آدوهلم باشیم. ما به این موضوع نگاه نکرده ایم [drug] به مدت کافی. به نظر می رسد که این فقط چیزی را به سمت بیماری پرتاب می کند زیرا کار دیگری برای انجام دادن وجود ندارد.”(جوانا فیکس)

جوانا فیکس، در اکتبر 2016، 53 ساله از کلرادو اسپرینگز، مبتلا به بیماری آلزایمر زودرس تشخیص داده شد. او نیز پس از مصرف Aricept و یک داروی زوال عقل دیگر، Namenda (ممانتین) دچار عوارض جدی شد.

فیکس به من گفت: “خیلی دوست دارم فردا کسی بگوید، “این چیزی است که می تواند شما را درمان کند”، اما فکر نمی کنم ما در آن نقطه با آدوهلم باشیم.” ما به این موضوع نگاه نکرده‌ایم [drug] به مدت کافی. به نظر می رسد که این فقط چیزی را به سمت بیماری پرتاب می کند زیرا کار دیگری برای انجام دادن وجود ندارد.”

فیکس ادامه داد: “لطفاً لطفاً آن را از کسی که با این بیماری زندگی می کند بگیرید: زندگی چیزهای بیشتری از مصرف یک قرص جادویی دارد.” تنها چیزی که به آن اهمیت می دهم کیفیت زندگی ام است. ازدواج من آموزش و کمک به سایر افراد مبتلا به زوال عقل. و کاری که هنوز می توانم روز به روز انجام دهم.»

فیل گوتیس، 60، از Solebury، پنسیلوانیا، در آزمایشات بالینی شرکت کرده و پس از تشخیص زودرس آلزایمر در سال 2016، ادوهلم را به مدت 5 سال و نیم مصرف کرده است.

او متقاعد شده است که دارو به او کمک کرده است. او به من گفت: «نمی‌دانم چگونه آن را توصیف کنم جز اینکه بگویم حالم خیلی واضح‌تر است. «در حال حاضر احساس می‌کنم توانایی بیشتری برای انجام کارها دارم. اینطور نیست که خاطراتم را دوباره به دست آورده باشم، اما مطمئناً بدتر نشده ام.»

گوتیس فکر می کند محدودیت های پیشنهادی CMS در Aduhelm اشتباه است. وقتی FDA آن را تأیید کرد، این حس هیجان وجود داشت – اوه، ما داریم به جایی می‌رسیم. با تصمیم CMS، من احساس می‌کنم که در حال تنظیم مجدد میدان هستیم. این احساس همیشگی است که پیشرفت در حال انجام است و سپس – ضربه بزنید.

کریستین تلکر هنگام گرفتن سلفی به دوربین نگاه می کند.
کریستین تلکر از بریتیش کلمبیا هفت سال پیش به زوال عقل عروقی مبتلا شد. او می‌گوید: «بیشتر ما که با زوال عقل زندگی می‌کنیم، می‌دانیم که درمان آن محتمل نیست: انواع مختلفی از زوال عقل وجود دارد، و این خیلی پیچیده است. “این که فکر کنیم فقط یک قرص می خوریم و بهتر می شویم، واقع بینانه نیست. به ما امید کاذب نده.»(کریستین تلکر)

کریستین تلکر62 ساله، بیوه ای است که به تنهایی در ورنون، بریتیش کلمبیا زندگی می کند. او هفت سال پیش با زوال عقل عروقی تشخیص داده شد و یکی از اعضای هیئت مدیره Dementia Advocacy Canada است که از محدودیت‌های موجود در دسترس بودن Aduhelm پشتیبانی می‌کند.

تلکر به من گفت: «بیشتر ما که با زوال عقل زندگی می‌کنیم، می‌دانیم که درمان آن محتمل نیست: انواع مختلفی از زوال عقل وجود دارد، و این خیلی پیچیده است. “این که فکر کنیم فقط یک قرص می خوریم و بهتر می شویم، واقع بینانه نیست. به ما امید کاذب نده.»

تلکر گفت، آنچه افراد مبتلا به آلزایمر و سایر انواع زوال عقل به آن نیاز دارند، “انواع مختلف توانبخشی و کمک است که می تواند کیفیت زندگی ما را بهبود بخشد و به ما در حفظ حس امید و هدف کمک کند.”

جیم تیلور از شهر نیویورک و شرمن، کانکتیکات، مراقب همسرش، گری تیلور، 78 ساله است که مبتلا به آلزایمر متوسط ​​است. او در سال 2015 به یک کارآزمایی بالینی برای Aduhelm ملحق شد و از آن زمان تاکنون از این دارو استفاده کرده است، به استثنای حدود 12 ماه که Biogen به طور موقت کارآزمایی بالینی را متوقف کرد. جیم تیلور گفت: «در آن دوره، حافظه کوتاه‌مدت و مهارت‌های ارتباطی او به طرز محسوسی کاهش یافت.

تیلور ادامه داد: “ما متقاعد شده ایم که دارو چیز خوبی است، اگرچه می دانیم که برای همه مفید نیست.” “این واقعا تقویت می کند [Geri’s] روحیه می دهد تا فکر کند او بخشی از تحقیق است و هر کاری که می تواند انجام می دهد.

“اگر برای برخی مفید است و می توان آن را کنترل کرد تا هر گونه عوارض جانبی به موقع تشخیص داده شود، فکر می کنم [Aduhelm] باید در دسترس باشد. این تصمیم باید به عهده فرد مبتلا و شریک مراقبتی او گذاشته شود.»

این داستان توسط KHN (خبر سلامت قیصر)، اتاق خبر ملی که روزنامه نگاری عمیقی در مورد مسائل بهداشتی تولید می کند. همراه با تجزیه و تحلیل سیاست و نظرسنجی، KHN یکی از سه برنامه عملیاتی اصلی در است KFF (بنیاد خانواده قیصر). KFF یک سازمان غیرانتفاعی وقفی است که اطلاعات مربوط به مسائل بهداشتی را به ملت ارائه می دهد.

READ  مدیر عامل Pfizer عکس های سالانه برای Covid ارائه می دهد. کارشناسان می گویند نه چندان سریع.