تامین ناکافی پوشک به خواب مختل شده و کوتاهتر در کودکان مرتبط است

پوشک چقدر برای خواب فرزندان شما مهم است؟ در یک مطالعه جدید، تیمی از محققان دریافته‌اند کودکانی که خانواده‌شان همیشه نمی‌توانند پوشک بخرند، خوابشان مختل می‌شود.

خواب برای همه افراد مهم است سنین. محققان در مطالعه‌ای نوشتند، برای مثال، در کودکان نوپا، برای کمک به رشد مغز، یادگیری و حافظه بسیار مهم است. منتشر شده دوشنبه در مجله رشد و رفتار اطفال. همچنین با عواملی مانند سلامت رفتاری و جسمی و حتی رفاه عاطفی مرتبط است.

محققان نوشتند: «خواب برای سلامت کودک حیاتی است، اما عوامل مرتبط با فقر موانعی را برای رسیدن به خواب سالم ایجاد می‌کنند. این شامل عواملی مانند ناامنی غذایی، هرج و مرج در محیط و استرس والدین است.

محققان برای کار خود، ارتباط بین کمبود پوشک و خواب کودکان را بررسی کردند. آنها توضیح دادند که ناتوانی در تهیه پوشک (نیاز به پوشک) به طور فزاینده ای به یک “معیار اجتماعی تعیین کننده سلامت در میان خانواده های دارای فرزند خردسال” تبدیل شده است. و حدود یک سوم از مادران ایالات متحده برای خرید پوشک به ویژه در طول همه‌گیری کووید-19 تلاش می‌کنند.

محققان 129 فرد دارای کودک سه سال یا کمتر را در مورد شدت نیاز به پوشک و همچنین عادات خواب فرزندانشان مورد بررسی قرار دادند. این شامل اطلاعاتی مانند دفعات بیدار شدن کودک در شب و مدت زمانی است که کودک به خواب می رود، دانشگاه راتگرز گفت در یک خبر والدین همچنین به مشکلات مربوط به روال خواب فرزندانشان و همچنین درک آنها از خواب فرزندانشان اشاره کردند.

حدود 88 درصد از خانواده ها از نظر غذایی ناامن بودند، در حالی که 76 درصد «حداقل یک بار در سال» بدون پوشک بودند. دانشگاه خاطرنشان کرد: یک سوم کودکان مبتلا به ناتوانی رشدی تشخیص داده شده اند.

READ  یک درمان خنک کننده: در مواجهه با گرمای کشنده ، ER ها از کیسه های بدن برای نجات زندگی استفاده می کنند

نتایج نشان داد که بین نیاز به پوشک و نمرات خواب کمتر (کیفیت، کمیت و محیط ضعیف‌تر خواب) ارتباط وجود دارد که نشان می‌دهد کودکان دوره‌های خواب کوتاه‌تر و مختل‌تری دارند.

محققان نوشتند: «یافته‌ها نشان می‌دهد که عرضه ناکافی پوشک بر خواب کودکان تأثیر منفی می‌گذارد». این مطالعه اولین مطالعه ای است که رابطه بین نیاز به پوشک و خواب را بررسی می کند.

با توجه به اهمیت خواب، این می تواند پیامدهای منفی بر روی کودکان داشته باشد.

سالی پورتر، یکی از نویسندگان این مطالعه، از دانشکده پرستاری راتگرز، گفت: خواب رشد مغز را تقویت می کند و یادگیری و حافظه را تقویت می کند. کودکانی که خواب ضعیفی دارند بیشتر در معرض خطر چاقی و مشکلات عاطفی و رفتاری در دوران کودکی قرار دارند.

محققان همچنین دریافتند که والدینی که نیاز به پوشک بیشتری را گزارش می‌کنند، احتمالاً خواب فرزندانشان را «مشکل یا مشکل» می‌دانند. به گفته محققان، این نشان می‌دهد که درک والدین از خواب زمانی که مشکلات پوشک بیشتری دارند، منفی‌تر است.

محققان توصیه می‌کنند که پزشکان باید در طول ویزیت از والدین درباره نیازهای پوشک خود بپرسند و آنها را به منابعی راهنمایی کنند که می‌تواند به رفع نیازهای آنها کمک کند. ارائه اطلاعات در مورد شیوه های خواب نیز ممکن است مفید باشد.