تجزیه و تحلیل کمی در مورد استخدام دانشجویان دختر در برنامه های جراحی مغز و اعصاب ایالات متحده

نویسندگان این مقاله، دستیاران ثبت‌نام شده در برنامه‌های جراحی مغز و اعصاب ایالات متحده را در سال 2021 ارزیابی کردند تا مشخص کنند کدام دانشکده‌های پزشکی موفق‌ترین دانشجویان دختر را در یک دوره 7 ساله جذب کرده‌اند. یافته‌های تفصیلی این مطالعه توسط دکتر جیمز فغالی و همکارانش از دانشکده پزشکی دانشگاه جانز هاپکینز در مقاله «استخدام زنان در جراحی مغز و اعصاب: تجزیه و تحلیل کمی ۷ ساله» که امروز در مجله جراحی مغز و اعصاب (https://thejns.org/doi/abs/10.3171/2022.4.JNS22410).

زمینه. تفاوت جنسیتی در دستیاری جراحی مغز و اعصاب وجود دارد و زنان کمتر حضور دارند.

مطالعه حاضر. هدف نویسندگان این مطالعه مشخص کردن ویژگی‌های دانشکده پزشکی بود که استخدام موفقیت‌آمیز دانشجویان دختر در جراحی مغز و اعصاب را پیش‌بینی می‌کرد، در نتیجه بینش‌هایی ارائه کردند که ممکن است به طور بالقوه به بهبود عدم تعادل جنسیتی در این زمینه کمک کند. یافته‌های آنها شامل سه مشاهدات اصلی بود: 1) استخدام زن با اندازه هیئت علمی بالینی مرتبط است، اما نه به طور مستقل با جنسیت هیئت علمی. 2) تنوع جغرافیایی در نرخ استخدام زنان وجود دارد، به طوری که دانشکده های پزشکی در ایالت های غربی بیشترین فضا را برای جذب در استخدام دارند. 3) شکاف جنسیتی در دوره ریاست جمهوری در بهره وری تحصیلی وجود دارد که با پیشرفت از طریق رزیدنتی، و دلایل نامشخص باقی مانده است.

برای تعیین دانشکده‌های پزشکی که در استخدام زنان موفق‌ترین بودند، نویسندگان 1572 دستیار فعلی را در برنامه‌های جراحی مغز و اعصاب ایالات متحده مورد تایید شورای اعتباربخشی برای تحصیلات تکمیلی پزشکی از فوریه 2021 ارزیابی کردند که نشان دهنده گروه‌های مشابه از سال 2014 تا 2020 بود. آنها دانشکده پزشکی ایالات متحده را استخراج کردند. ویژگی ها و رتبه بندی مدارس بر اساس درصد فارغ التحصیلان زن وارد جراحی مغز و اعصاب. آنها سپس روند سالانه درصد زنانی را که گروه‌های مقیم جراحی مغز و اعصاب را تشکیل می‌دهند، و همچنین ارتباط بین درصد استخدام زنان و ویژگی‌های دانشکده پزشکی را مورد مطالعه قرار دادند. در تجزیه و تحلیل چند متغیره، کل اعضای هیئت علمی بالینی جراحی مغز و اعصاب، دانشکده های آلوپاتیک در مقابل استئوپاتیک، و 10 نفر برتر US News & World Report رتبه بندی با میانگین درصد بالاتری از فارغ التحصیلان زن وارد جراحی مغز و اعصاب همراه بود.

READ  ادعاهایی که آزمایش PCR CDC نمی تواند تشخیص دهد کووید از آنفولانزا اشتباه است

نویسندگان از طریق رویکرد کمی خود، وضعیت فعلی استخدام و نمایندگی زنان در دستیاری جراحی مغز و اعصاب را مشخص کردند. آنها در مقاله خود بیان می کنند که مطالعه آنها ممکن است “به بهبود حضور زنان در آموزش دستیاری جراحی مغز و اعصاب کمک کند، نیازی که به طور اساسی برآورده نشده است، در حالی که یک مدل بررسی و تجزیه و تحلیل داده ارائه می دهد که می تواند برای رسیدگی به نابرابری ها در سایر فوق تخصص های جراحی استفاده شود.”

منبع:

مرجع مجله:

استخدام زنان در جراحی مغز و اعصاب: تجزیه و تحلیل کمی 7 ساله، توسط جیمز فغالی، آلبرت آنتار، الیزابت ای. ویکس، شهاب الدین ستاری، شان لی، تیموتی اف ویتم، هنری برم، جودی هوانگ در دسترس است. مجله جراحی مغز و اعصاب، 21 ژوئن 2021https://thejns.org/doi/abs/10.3171/2022.4.JNS22410