تعداد بازماندگان سرطان ایالات متحده اکنون به 18 میلیون نفر رسیده است

جمعه، 24 ژوئن 2022

بیش از 18 میلیون آمریکایی در حال حاضر از سرطان جان سالم به در برده اند گزارش نشان می دهد.

انجمن سرطان آمریکا (ACS) و موسسه ملی سرطان ایالات متحده در این گزارش برای تخمین شیوع سرطان و کمک به مقامات بهداشت عمومی برای ارائه خدمات بهتر به بازماندگان همکاری کردند.

از آنجایی که جمعیت بازماندگان سرطان همچنان در حال رشد و افزایش سن است، نیاز فزاینده ای به راهنمایی برای متخصصان بهداشت، مراقبان و بیماران در مورد نحوه مدیریت اثرات دیررس و طولانی مدت سرطان و درمان آن، حفظ رفتارهای سالم و محدود کردن مسمومیت مالی وجود دارد. کیمبرلی میلر، نویسنده مطالعه، خاطرنشان کرد. او دانشمند علوم نظارت و برابری سلامت در ACS است و در یک انتشار خبری انجمن سرطان صحبت کرد.

بر اساس این گزارش، حدود 8.3 میلیون مرد و 9.7 میلیون زن با سابقه سرطان تا اول ژانویه در ایالات متحده زندگی می کردند که حدود 67 درصد از آنها 65 سال و بالاتر داشتند.

شایع ترین نوع سرطان در مردان پروستات با بیش از 3.5 میلیون مورد، سرطان پوست ملانوم با بیش از 760000 و سرطان روده بزرگ با 726000 مورد بود. برای زنان، شایع ترین سرطان سینه با بیش از 4 میلیون مورد، سرطان رحم با بیش از 891000 و تیروئید با نزدیک به 824000 مورد بود.

بیش از نیمی از افرادی که به عنوان بازماندگان شمارش شده اند در 10 سال گذشته تشخیص داده شده اند.

تیم تحقیقاتی شواهدی مبنی بر افزایش جذب پیشرفت‌های درمانی اخیر، از جمله دریافت ایمونوتراپی برای مرحله 4 سرطان ریه سلول غیر کوچک، که از 12 درصد در سال 2016 به 33 درصد در سال 2018 افزایش یافته است، پیدا کردند.

READ  برای فصل بهار ، با وجود خطر جدی ، ورزشکاران جوان دوباره به بازی باز می گردند

بازرسان نیز به نتایج قابل توجهی دست یافتند نابرابری های نژادی در درمان و بقای سرطان های رایج

جراحی ها در بین بیماران سیاه پوست به طور قابل توجهی کمتر از بیماران سفیدپوست مبتلا به سرطان ریه سلول غیرکوچک بود، در مقایسه با 49 درصد در مقایسه با 55 درصد برای مراحل 1 تا 2 و 16 درصد در مقایسه با 22 درصد برای مرحله 3.

درمان سرطان رکتوم یکی از بزرگترین نابرابری ها را داشت. فقط 41 درصد از بیماران سیاه پوست مبتلا به مرحله 1 بیماری را دریافت می کنند پروکتکتومی یا پروکتوکولکتومی بر اساس این گزارش، در مقایسه با 66 درصد از بیماران سفیدپوست.

تشخیص سرطان در مراحل بعدی در سیاه پوستان، نابرابری های درمانی را تشدید کرد. از جمله بزرگترین آنها در بود سرطان رحم، که در آن 59٪ از بیماران سیاهپوست تشخیص داده شده در مرحله یک بیماری بودند در حالی که 73٪ از بیماران سفیدپوست.

میلر گفت: «تعداد روزافزونی از ابزارها برای کمک به بیماران، مراقبان و پزشکان در مسیریابی مراحل مختلف نجات از سرطان، تشویق می‌شویم.»

به عنوان مثال، ACS دستورالعمل هایی را برای مراقبت های پس از درمان، تغذیه و فعالیت بدنی در میان بازماندگان ایجاد کرده است.

میلر تاکید کرد: «با این حال، استراتژی‌های مبتنی بر شواهد بیشتر و دسترسی عادلانه به منابع موجود برای کاهش نابرابری‌ها برای جوامع رنگین پوست مورد نیاز است».

افزایش تعداد بازماندگان سرطان تا حدی بازتابی از رشد جمعیت است و بنابراین این تعداد به تنهایی نمی تواند برای اندازه گیری پیشرفت در برابر سرطان استفاده شود. این تخمین ها بر اساس داده های مبتنی بر جمعیت مشاهده شده تا سال 2018 بود.

READ  بیماران در حال مرگ با بیماری های نادر برای دریافت درمان های تجربی مبارزه می کنند

این گزارش در 23 ژوئن به صورت آنلاین منتشر شد CA: مجله سرطان برای پزشکان.

اطلاعات بیشتر

مؤسسه ملی سرطان ایالات متحده اطلاعات بیشتری دارد بقای سرطان.

منبع: انجمن سرطان آمریکا، انتشار خبری، 23 ژوئن 2022

توسط Cara Murez HealthDay خبرنگار

اخبار پزشکی
حق چاپ © 2021 HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.
نمایش اسلاید


علائم سرطان پوست، انواع، تصاویر
به نمایش اسلاید مراجعه کنید