تعداد بسیار کمی از شهرهای ایالات متحده برنامه های تخلیه خوبی در برابر طوفان دارند

آخرین اخبار پیشگیری و سلامتی

جمعه، 26 اوت 2022 (اخبار هلث دی)

یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که فصل طوفان‌های امسال تا کنون آرام بوده است، اما اگر و زمانی که این طوفان‌ها را به سرعت درآورد، بسیاری از شهرهای آمریکا برای تخلیه‌های جمعی آماده نخواهند شد.

پس از هجوم طوفان کاترینا به نیواورلئان در سال 2005، این کشور شاهد مشکلات ناشی از نداشتن یک طرح تخلیه موثر بود. محققان گزارش می دهند که از آن زمان تاکنون تنها پیشرفت های جزئی در 50 شهر بزرگ ایالات متحده انجام شده است.

برای این مطالعه، آنها برنامه‌های اضطراری شهری را از بازه زمانی پس از کاترینا و قبل از همه‌گیری COVID-19 بررسی کردند.

محققان 50 شهر را بر اساس یک سیستم رتبه بندی که شامل چهار نام است امتیاز دادند: ضعیف، 0-4 امتیاز. متوسط، 5-7 امتیاز؛ قوی، 8-10 امتیاز؛ و N/A، طرح هایی که بررسی نشدند.

محققان دریافتند که تنها هفت شهر دارای طرح های قوی هستند، از جمله شارلوت، NC. کلیولند؛ جکسونویل؛ میامی؛ نیواورلان؛ شهر نیویورک و فیلادلفیا

20 شهر دارای رتبه متوسط، 6 شهر دارای رتبه ضعیف و 17 شهر دارای طرح هایی بوده اند که موجود نبوده یا وجود ندارد. شهرهایی که برنامه‌هایی در آن‌ها یافت نشد عبارتند از: آتلانتا، شیکاگو، دیترویت، لاس وگاس، لس‌آنجلس و مینیاپولیس.

اگرچه نویدبخش است که شهرهای بیشتری در حال توسعه طرح‌های تخلیه هستند، اما به طور کلی ناامیدکننده است که همه شهرها نتوانستند درس‌هایی را از عدم آمادگی، به‌ویژه برای جمعیت‌های بی‌ماشین و آسیب‌پذیر بیاموزند، همانطور که در طول طوفان کاترینا به کشور نشان داده شد. در سال 2005، محقق جان رنه گفت. او مدیر مرکز راه حل های شهری و محیطی در دانشگاه آتلانتیک فلوریدا است.

READ  5 نکته ای که باید در مورد آزمایشات کووید «رایگان» در خانه بدانید

هدف کلی این مطالعه ایجاد راهی برای مقایسه طرح‌ها و کار به سمت یک رویکرد استاندارد برای ارزیابی طرح‌های تخلیه برای جمعیت‌های آسیب‌پذیر و افراد بدون خودرو بود.

در پاسخ به سوالی که در مقاله خود مطرح کردیم، “آمریکا از زمان طوفان کاترینا چه آموخته است؟” – پاسخ بر اساس یافته‌های ما به وضوح این است: کافی نیست.

وی گفت: بسیاری از شهرهایی که طرح های قوی دارند، از جمله جکسونویل، میامی، نیواورلئان و نیویورک، شهرهای ساحلی هستند که در گذشته طوفان های قوی را تجربه کرده اند. “این مطالعه از این نظریه حمایت می کند که شهرها برنامه های تخلیه قوی را توسعه نمی دهند، برنامه هایی که نیازهای همه مردم را برآورده می کند، مگر اینکه قبلاً یک فاجعه بزرگ را تجربه کرده باشند یا در معرض تهدید باشند.”

این گزارش اخیرا در مجله بین المللی کاهش خطر بلایا.

اطلاعات بیشتر

برای اطلاعات بیشتر در مورد برنامه ریزی برای یک فاجعه، به Ready.Gov مراجعه کنید.

منبع: دانشگاه آتلانتیک فلوریدا، انتشار خبری، 24 اوت 2022

توسط استیون راینبرگ خبرنگار HealthDay

اخبار پزشکی
حق چاپ © 2021 HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.
نمایش اسلاید


8 مورد ضروری کیت کمک های اولیه برای خراش ها، بریدگی ها، گزش حشرات و موارد دیگر
به نمایش اسلاید مراجعه کنید