توصیه های تخصصی برای ماه قلب آمریکا

تغذیه نقش مهمی در سلامت و تندرستی کلی دارد. برای بهبود سلامت قلب از طریق انتخاب های غذایی، درک توصیه های متخصص در مورد مصرف و اجتناب از آن ضروری است. همانطور که ماه قلب آمریکا را جشن می گیریم، از طریق یک متخصص تغذیه سلامت قلب راه هایی را برای بهبود سلامت قلب از طریق خوردن آگاهانه بدانید.

به گفته میشل روتنشتاین، متخصص تغذیه قلب و عروق پیشگیرانه در EntirelyNourished.com، مصرف یک رژیم غذایی متعادل، مواد مغذی کافی و سالم برای قلب می تواند به طور قابل توجهی سلامت قلب را بهبود بخشد.

این رژیم با کاهش سطح کلسترول LDL، مدیریت فشار خون، ارتقاء مدیریت وزن، کاهش التهاب و مقاومت به انسولین و افزایش عملکرد اندوتلیال عمل می‌کند. روتنشتاین گفت: احتمال ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و حمایت از سلامت طولانی مدت مدیکال دیلی.

یک رژیم غذایی سالم برای قلب شامل مصرف غذاهای مفید برای سلامت قلب و عروق است، در حالی که غذاهایی را که به طور بالقوه می توانند منجر به بیماری های قلبی شوند، محدود می کند. این بر انتخاب هایی متمرکز است که از سلامت قلب حمایت می کند و مصرف مواردی را که می توانند بر عملکرد قلبی عروقی تأثیر منفی بگذارند به حداقل برسانند.

برخی از نمونه‌های غذاها و نوشیدنی‌های مفید برای قلب عبارتند از: ساردین، چای سبز و دانه‌های کتان. ساردین سرشار از اسیدهای چرب امگا 3، به ویژه EPA و DHA است که می تواند سطح تری گلیسیرید را کاهش دهد، التهاب را کاهش دهد و سلامت قلب را بهبود بخشد. چای سبز حاوی کاتچین، آنتی اکسیدان های قوی است که به کاهش التهاب و مقاومت به انسولین، کاهش سطح کلسترول LDL کمک می کند. و عملکرد رگ های خونی را بهبود می بخشد، به سلامت قلب کمک می کند و خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را کاهش می دهد. دانه های کتان به دلیل محتوای بالای اسیدهای چرب امگا 3، فیبر و لیگنان ها برای سلامت قلب مفید هستند. لیگنان ها، به طور خاص، مواد شیمیایی گیاهی با خواص آنتی اکسیدانی هستند که روتنشتاین گفت: ممکن است به کاهش التهاب، بهبود عملکرد عروق خونی و احتمالاً کاهش فشار خون کمک کند و به سلامت کلی قلب و عروق کمک کند.

READ  مزایای «رایگان» دندانپزشکی، بینایی و شنوایی Medicare Plans با هزینه است

او توصیه می کند مصرف لبنیات پرچرب، برش های گوشت چرب و گوشت های فرآوری شده مانند بیکن و سوسیس را محدود کنید. این به این دلیل است که این غذاها حاوی چربی های اشباع شده بالایی هستند که پتانسیل بالا بردن سطح کلسترول LDL را دارند. افزایش کلسترول LDL می تواند با تولید تری متیل آمین N-اکسید (TMAO) به سفتی شریان کمک کند.

محدود کردن قندهای اضافه شده به رژیم غذایی از منابعی مانند نوشیدنی های شیرین، آب نبات ها، دسرها و غذاهای فرآوری شده به همان اندازه مهم است. روتنشتاین توضیح داد که مصرف بیش از حد قندهای افزوده می تواند منجر به افزایش وزن، التهاب، مقاومت به انسولین و افزایش خطر بیماری قلبی و دیابت شود.

وی افزود: کاهش نمک بیش از حد که معمولاً در غذاهای فرآوری شده و بسته بندی شده یافت می شود، از جمله سوپ های کنسرو شده، میان وعده ها و چاشنی ها، برای جلوگیری از افزایش فشار خون که یک عامل خطر مهم برای بیماری قلبی و سکته است، ضروری است.