حرکت کنید! هر ورزشی می تواند احتمال مرگ زودهنگام سالمندان را کاهش دهد

آخرین اخبار سلامت سالمندان

توسط استیون راینبرگ خبرنگار HealthDay

پنجشنبه، 25 اوت 2022 (اخبار هلث دی)

در اینجا یک نسخه جدید برای سالمندانی که می‌خواهند طولانی‌تر زندگی کنند و احتمال مرگ بر اثر سرطان یا بیماری قلبی را کاهش دهند، آمده است: کفش‌های دویدن خود را ببندید یا راکت تنیس خود را بگیرید.

یک مطالعه جدید مؤسسه ملی سرطان ایالات متحده نشان داد که افراد مسن‌تری که ورزش‌های راکتی انجام می‌دهند، در طی ۱۲ سال پیگیری، ۱۶ درصد خطر مرگ را کاهش می‌دهند. دویدن خطر را تا 15 درصد کاهش می دهد.

پیاده روی روزانه، آهسته دویدن، شنا کردن و بازی تنیس از جمله مواردی است که محققان ورزش مورد بررسی قرار گرفته اند، اما به گفته آنها، هر فعالیت بدنی متوسطی که به صورت هفتگی انجام شود این کار را انجام می دهد.

النور واتس، محقق ارشد، محقق فوق دکترا، گفت: “هیچ وقت برای شروع دیر نیست.” بنابراین اگر غیرفعال هستید و سن‌تان بالاتر است، همچنان می‌توانید با افزایش فعالیت بدنی پاداش‌های قابل‌توجهی دریافت کنید.»

او گفت که ورزش از طرق مختلف باعث افزایش طول عمر می شود. باعث کاهش چربی بدن، کاهش فشار خون و کاهش التهاب در بدن می شود. و ممکن است فواید دیگری نیز وجود داشته باشد که تحقیقات آتی نشان خواهد داد.

او تاکید کرد که بهره‌مندی از مزایای ورزش فقط یک شروع است.

واتس گفت: «یک فعالیت تفریحی را که دوست دارید پیدا کنید. لزومی ندارد که شدید باشد. حتی 20 دقیقه پیاده روی در روز واقعاً مؤثر است.

برای این مطالعه، تیم او اطلاعاتی را در مورد نزدیک به 273000 مرد و زن بین 59 تا 82 سال جمع آوری کرد که بخشی از یک مطالعه رژیم غذایی و سلامتی بودند که توسط AARP و موسسه ملی بهداشت ایالات متحده حمایت می شد.

READ  چرا داروهای ارزان و قدیمی که ممکن است کووید را درمان کنند هرگز از آزمایشگاه خارج نمی شوند؟

داده‌ها نشان داد افرادی که می‌دویدند، دوچرخه می‌زدند، شنا می‌کردند، ورزش‌های هوازی دیگری انجام می‌دادند، ورزش‌های راکتی، گلف انجام می‌دادند یا پیاده‌روی می‌کردند، در مقایسه با افرادی که ورزش نمی‌کردند، ۱۳ درصد کمتر در معرض خطر مرگ در طول دوره مطالعه بودند. کاهش خطر با توجه به ورزش متفاوت است.

نوع ورزش نیز با خطر مرگ در اثر بیماری های خاص مرتبط بود. داده ها نشان می دهد که انجام ورزش های راکتی خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی را تا 27 درصد کاهش می دهد و دویدن خطر مرگ ناشی از سرطان را تا 19 درصد کاهش می دهد.

دستورالعمل های فعالیت بدنی برای آمریکایی ها توصیه می کند که بزرگسالان 2.5 تا 5 ساعت فعالیت بدنی هوازی با شدت متوسط ​​در هفته یا 1.25 تا 2.5 ساعت فعالیت شدید داشته باشند.

واتس گفت که انجام کارهای بیشتر خطر مرگ زودهنگام را حتی بیشتر کاهش می دهد، اما دستاوردها کمتر بود. او خاطرنشان کرد که شما به نقطه ای می رسید که بازدهی کاهش می یابد.

حتی داشتن فعالیت کمتر از مقدار توصیه شده نیز یک مزیت دارد. محققان دریافتند در مقایسه با افرادی که اصلاً ورزش نمی کنند، افرادی که فعالیت بدنی دارند ممکن است خطر مرگ زودهنگام را تا 5 درصد کاهش دهند.

دکتر بنجامین هیرش، مدیر قلب و عروق پیشگیرانه در بیمارستان قلب Sandra Atlas Bass در Manhasset، نیویورک، یافته ها را بررسی کرد.

وی گفت: این شواهد بارها برای بیماران مبتلا به بیماری قلبی نشان داده شده است.

هیرش گفت، اما این یکی از معدود مطالعاتی است که مزایای افزایش فعالیت را برای بیماران قلبی و سرطان نشان می دهد. وی افزود که بزرگترین مانع این است که بیماران سبک زندگی خود را تغییر دهند و درست غذا بخورند و ورزش کنند.

READ  Covid Shot in the arm برای نگه داشتن داروخانه ها در تجارت کافی نیست

او گفت: “پیروی از اصول رژیم غذایی و فعالیت بیشتر است که بسیار مهم است.” “چالش واقعی در پزشکی تلاش برای وادار کردن بیماران به تغییر رفتار است. این یکی از دشوارترین چالش‌ها برای پزشکان است، حتی بیشتر از تشخیص و درمان بیماری‌های نادر.”

این مطالعه در 24 آگوست به صورت آنلاین منتشر شد شبکه JAMA باز است.

اطلاعات بیشتر

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده اطلاعات بیشتری در مورد ورزش و سلامت دارند.

منابع: Eleanor Watts، DPhil، MPH، همکار فوق دکتری، بخش اپیدمیولوژی سرطان و ژنتیک، موسسه ملی سرطان ایالات متحده، Rockville، Md. دکتر بنجامین هیرش، مدیر قلب و عروق پیشگیرانه، بیمارستان قلب ساندرا اطلس باس، منهاست، نیویورک؛ شبکه JAMA باز است، 24 اوت 2022، آنلاین

اخبار پزشکی
حق چاپ © 2021 HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.
نمایش اسلاید


تمرینات برای سالمندان: نکاتی برای عضلات مرکزی بدن، تعادل، حرکات کششی
به نمایش اسلاید مراجعه کنید