حضور در رویدادهای ورزشی زنده مرتبط با رفاه بهتر

تحقیقات علمی جدید نشان داده است که حضور در رویدادهای ورزشی زنده سطح رفاه را بهبود می بخشد و احساس تنهایی را کاهش می دهد.

منتشر شده در مجله مرزها در بهداشت عمومی، این تحقیق اولین مطالعه در مقیاس بزرگ است که مزایای حضور در هر نوع رویداد ورزشی زنده را بررسی می کند.

این مطالعه که توسط دانشگاهیان دانشکده روانشناسی و علوم ورزشی دانشگاه آنگلیا راسکین انجام شد، از داده‌های 7209 بزرگسال 16 تا 85 ساله ساکن انگلستان استفاده کرد که در نظرسنجی Takeing Part که به سفارش دپارتمان دیجیتالی دولت بریتانیا انجام شده بود، شرکت کردند. ، فرهنگ، رسانه و ورزش.

این نشان داد که حضور در رویدادهای ورزشی زنده منجر به نمرات بالاتری از دو معیار اصلی سلامت ذهنی – رضایت از زندگی و احساس “ارزش بودن زندگی” – و همچنین سطوح پایین‌تر تنهایی می‌شود.

این نتایج قابل توجه است زیرا مطالعات قبلی نشان داده است که نمرات بالاتر رضایت از زندگی با شرایط محدودکننده زندگی کمتر و سلامت جسمانی بهتر، پیری موفق و میزان مرگ و میر کمتر مرتبط است.

مطالعه جدید همچنین نشان داد که حضور در رویدادهای ورزشی زنده منجر به افزایش احساس مردم مبنی بر اینکه “زندگی ارزشمند است” می شود و اندازه این افزایش با افزایش شغل قابل مقایسه است.

بسیاری از ابتکارات در حال حاضر مزایای مشارکت فیزیکی در ورزش را ترویج می‌کنند، اما محققان بر این باورند که تماشای رویدادهای ورزشی زنده می‌تواند ابزار بهداشت عمومی در دسترس و مؤثری برای بهبود رفاه و کاهش تنهایی باشد.

دکتر هلن کیز، نویسنده اصلی، رئیس دانشکده روانشناسی و علوم ورزشی در دانشگاه آنگلیا راسکین (ARU)، گفت: “تحقیقات قبلی بر روی ورزش های خاص یا نمونه های کوچک جمعیت، مانند دانشجویان کالج در ایالات متحده متمرکز شده است. اولین مطالعه برای بررسی مزایای حضور در هر رویداد ورزشی در میان جمعیت بزرگسال، و بنابراین یافته‌های ما می‌تواند برای شکل‌دهی استراتژی‌های سلامت عمومی آینده، مانند ارائه کاهش قیمت بلیط برای گروه‌های خاص، مفید باشد.

READ  بیماران جراحی ارتوپدی می توانند بدون استفاده از مسکن های مبتنی بر مواد افیونی به خوبی بهبود یابند

“رویدادهای زنده تحت پوشش این نظرسنجی از رویدادهای آماتوری رایگان، مانند تماشای تیم‌های ورزشی روستا تا مسابقات فوتبال لیگ برتر را شامل می‌شود. بنابراین، باید تحقیقات بیشتری انجام شود تا ببینیم آیا این مزایا برای ورزش در سطح نخبگان برجسته‌تر است یا خیر. ، یا ارتباط نزدیک تری با حمایت از یک تیم خاص دارند.

با این حال، ما می دانیم که تماشای انواع ورزش های زنده فرصت های زیادی برای تعامل اجتماعی فراهم می کند و این به شکل گیری هویت و تعلق گروهی کمک می کند، که به نوبه خود احساس تنهایی را کاهش می دهد و سطح رفاه را افزایش می دهد.