خطر کاهش شنوایی یک میلیارد جوان از طریق هدفون، محل برگزاری: مطالعه

یک بررسی بزرگ از تحقیقات موجود در روز چهارشنبه تخمین زده شد که حدود یک میلیارد جوان در سراسر جهان ممکن است در معرض خطر از دست دادن شنوایی ناشی از گوش دادن به هدفون یا حضور در سالن‌های موسیقی با صدای بلند باشند.

این مطالعه به رهبری سازمان بهداشت جهانی از جوانان خواست تا مراقب عادت های گوش دادن خود باشند و از دولت ها و تولیدکنندگان خواست تا برای محافظت از شنوایی آینده اقدامات بیشتری انجام دهند.

تجزیه و تحلیل منتشر شده در ژورنال BMJ Global Health داده های 33 مطالعه منتشر شده به زبان های انگلیسی، اسپانیایی، فرانسوی و روسی در دو دهه گذشته را بررسی کرد که بیش از 19000 شرکت کننده بین 12 تا 34 سال را پوشش می داد.

این نشان داد که 24 درصد از جوانان هنگام استفاده از هدفون با دستگاه هایی مانند تلفن های هوشمند، شیوه های گوش دادن ناایمن داشتند.

و 48 درصد در مکان‌های تفریحی مانند کنسرت یا کلوپ‌های شبانه در معرض سطوح صوتی ناامن قرار گرفته‌اند.

با ترکیب این یافته ها، این مطالعه تخمین زد که بین 670000 تا 1.35 میلیارد جوان ممکن است در معرض خطر کم شنوایی باشند.

لورن دیلارد، شنوایی شناس در دانشگاه پزشکی کارولینای جنوبی و نویسنده اول این مطالعه، گفت: دامنه وسیع تا حدی به این دلیل است که برخی از جوانان احتمالاً در معرض خطر هر دو عامل هستند.

دیلارد به خبرگزاری فرانسه گفت که بهترین راه برای کاهش خطر کم شنوایی هدفون برای افراد این است که صدا را کم کرده و برای مدت کوتاه‌تری گوش کنند.

READ  برنامه دموکرات ها برای گسترش مزایای شنوایی مدیکر. مصرف کنندگان چه انتظاراتی می توانند داشته باشند؟

او اذعان کرد: «متاسفانه مردم واقعاً موسیقی بسیار بلند را دوست دارند.

کاربران هدفون باید از تنظیمات استفاده کنند. دیلارد توصیه کرد یا برنامه هایی در گوشی های هوشمند برای نظارت بر سطح صدا.

او اضافه کرد که در محیط‌های پر سر و صدا، هدفون‌های حذف نویز می‌توانند به جلوگیری از «بلند کردن موسیقی‌تان برای از بین بردن صدای پس‌زمینه» کمک کنند.

او گفت که گوش گیر باید در رویدادهای با صدای بلند مانند کنسرت ها یا کلوپ های شبانه استفاده شود و افزود: «شاید حضور در جلو در کنار بلندگوها سرگرم کننده باشد، اما برای سلامت طولانی مدت شما ایده خوبی نیست.

او گفت: “همه این رفتارها، این قرار گرفتن در معرض می تواند در طول زندگی شما ترکیب شود، و پس از آن زمانی که شما 67 ساله هستید، می تواند تاثیر بسیار زیادی داشته باشد.”

دیلارد از دولت‌ها خواست تا از دستورالعمل‌های WHO در مورد گوش دادن ایمن، از جمله اطمینان از نظارت و محدود کردن سطوح موسیقی، مکان‌ها، پیروی کنند.

او همچنین از شرکت‌هایی که دستگاه‌هایی مانند تلفن‌ها را تولید می‌کنند، خواست وقتی صدای خیلی بلند است به شنوندگان هشدار دهند و قفل‌های والدین را برای محدود کردن قرار گرفتن در معرض کودکان در نظر بگیرند.

محدودیت های تحقیق شامل روش شناسی های مختلف در مطالعات مختلف بود و اینکه هیچ کدام از کشورهای کم درآمد نبودند.

استفان استنسفلد، کارشناس سروصدا و سلامت در دانشگاه کوئین مری لندن که در این تحقیق شرکت نداشت، گفت: «پتانسیل کاهش شنوایی جدی در سراسر جمعیت بسیار زیاد است».

به گفته سازمان جهانی بهداشت، بیش از 430 میلیون نفر – بیش از پنج درصد از جمعیت جهان – در حال حاضر دچار کم شنوایی ناتوان هستند، طبق تخمین سازمان جهانی بهداشت، این تعداد تا سال 2050 به 700 میلیون افزایش خواهد یافت.

READ  «سلامت چیست؟» از KHN: «چارچوب» هزینه‌های اجتماعی بایدن از وعده‌های بهداشتی کلیدی عقب‌نشینی کرد