دانشمندان جنین مصنوعی موش را با مغز و قلب تپنده ایجاد کردند

جمعه، 26 اوت 2022 (اخبار هلث دی)

محققان بریتانیایی گزارش دادند که تنها با استفاده از سلول‌های بنیادی موش، جنین‌های مصنوعی ایجاد کرده‌اند که مغز، قلب تپنده و سایر اندام‌ها را تشکیل می‌دهند.

سلول‌های بنیادی خود را سازماندهی کردند تا اینکه قلب‌های تپنده و پایه‌های مغز و کیسه‌های زرده را ایجاد کردند که در آن جنین در هفته‌های اول خود مواد مغذی دریافت می‌کند.

برخلاف سایر جنین های مصنوعی، این سلول های بنیادی به نقطه ای رسیدند که کل مغز شروع به رشد کرد. دانشمندان خاطرنشان کردند که این بیشترین چیزی است که در هر حالت سلول بنیادی دیگر به دست آمده است.

این تحقیق می‌تواند به درک اینکه چرا برخی از جنین‌ها از کار می‌افتند در حالی که برخی دیگر به بارداری سالم می‌روند کمک کند، و همچنین ممکن است برای راهنمایی در ترمیم و توسعه اندام‌های مصنوعی انسان برای پیوند استفاده شود.

محقق Magdalena Zernicka-Goetz، استاد رشد پستانداران و زیست شناسی سلول های بنیادی در دانشگاه می گوید: “مدل جنین موش ما نه تنها مغز، بلکه قلب تپنده را نیز توسعه می دهد، تمام اجزایی که بدن را تشکیل می دهند.” کمبریج در انگلستان.

او در یک بیانیه خبری دانشگاه گفت: «فقط باورنکردنی است که ما تا اینجا پیش رفته ایم. این رویای سال ها جامعه ما و تمرکز اصلی کار ما برای یک دهه بوده است و در نهایت ما آن را انجام دادیم.”

برای رشد موفقیت آمیز جنین انسان، گفتگو بین بافت هایی که به جنین تبدیل می شوند و بافت هایی که جنین را به مادر متصل می کنند، نیاز است. در هفته های اول، سه نوع سلول بنیادی رشد می کنند: یکی به بافت های بدن تبدیل می شود و دو نوع دیگر از رشد جنین حمایت می کنند.

READ  فعالیت های روزمره که می تواند شانس شما را برای زوال عقل کاهش دهد

Zernicka-Goetz توضیح داد: “بسیاری از بارداری ها در این زمان قبل از اینکه بیشتر زنان متوجه شوند باردار هستند، با شکست مواجه می شوند.” “این دوره پایه و اساس همه چیزهای بعدی در بارداری است. اگر اشتباه پیش برود، بارداری با شکست مواجه می شود.

او گفت: “مدل جنین سلول بنیادی مهم است زیرا به ما امکان دسترسی به ساختار در حال رشد را در مرحله ای می دهد که به طور معمول از ما پنهان است، به دلیل لانه گزینی جنین کوچک در رحم مادر.”

“این دوره از زندگی انسان بسیار مرموز است، بنابراین برای اینکه بتوانیم ببینیم چگونه در یک ظرف اتفاق می افتد – دسترسی به این سلول های بنیادی فردی، درک اینکه چرا بسیاری از بارداری ها با شکست مواجه می شوند و چگونه می توانیم از آن جلوگیری کنیم. Zernicka-Goetz گفت که اتفاق می افتد – بسیار خاص است. ما به گفتگوی بین انواع مختلف سلول های بنیادی در آن زمان نگاه کردیم — نشان دادیم که چگونه رخ می دهد و چگونه ممکن است اشتباه پیش برود.”

اگرچه این تحقیق بر روی مدل‌های موش انجام شد، اما محققان در حال توسعه مدل‌های انسانی هستند که می‌توانند انواع اندام‌های خاصی را برای درک این فرآیندهای حیاتی ایجاد کنند که مطالعه آنها در جنین انسان غیرممکن است.

به گفته محققان، اگر این روش ها با سلول های بنیادی انسانی موفقیت آمیز باشد، می توان از آنها برای هدایت توسعه اندام های مصنوعی برای بیمارانی که در انتظار پیوند هستند نیز استفاده کرد.

Zernicka-Goetz می گوید: «مردم زیادی در سراسر جهان هستند که سال ها منتظر پیوند اعضا هستند. “آنچه کار ما را بسیار هیجان‌انگیز می‌کند این است که دانش حاصل از آن می‌تواند برای رشد اندام‌های مصنوعی درست انسان برای نجات جان‌هایی که در حال حاضر از دست رفته‌اند استفاده شود. همچنین باید با استفاده از دانشی که در مورد آن‌ها داریم، اندام‌های بالغ را تحت تاثیر قرار داد و آنها را بهبود بخشید. چگونه ساخته می شوند.”

READ  حکم سریع در مورد سقط جنین منتظر نمی ماند تا «قلب و ذهن» تغییر کند

این گزارش در 25 اوت در مجله منتشر شد طبیعت.

اطلاعات بیشتر

برای اطلاعات بیشتر در مورد سلول های بنیادی، به کتابخانه ملی پزشکی ایالات متحده مراجعه کنید.

منبع: دانشگاه کمبریج، انتشار خبری، 25 اوت 2022

توسط استیون راینبرگ خبرنگار HealthDay

اخبار پزشکی
حق چاپ © 2021 HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.
پرسش


اولین علامت بارداری اغلب موارد زیر است:
پاسخ را ببینید