دانشمندان هدف جدیدی را برای مبارزه با بیماری عروق کرونر گزارش کردند

به زودی پس از رسوب کلسترول و چربی روی پوشش رگ های خونی که قلب شما را تامین می کنند، سلول های ماهیچه صاف که به رگ های خونی قدرت و انعطاف پذیری می دهند شروع به بزرگ شدن و تکثیر می کنند.

در حالی که دانشمندانی که این پدیده را مطالعه می کنند، مشکوک هستند که این سلول های ماهیچه صاف عروقی سعی در کمک به آنها دارند، این رفتار غیر معمول برای این سلول های قوی در عوض به بیماری عروق کرونر، شایع ترین نوع بیماری قلبی در ایالات متحده کمک می کند.

در یک چرخه معیوب، استنت ها و همچنین پیوندهای بای پس که برای درمان بیماری عروق کرونر استفاده می شوند، می توانند پاسخ مشابهی را ایجاد کنند.

اکنون دانشمندان کالج پزشکی جورجیا بینش جدیدی را در مورد اینکه چگونه سلول‌ها این رشد ناسالم را فعال می‌کنند و یک هدف جدید برای مداخله گزارش می‌دهند.

Yuqing Huo، MD، PhD و مدیر برنامه التهاب عروقی می گوید: سلول های اندوتلیال که رگ های خونی ما را پوشانده اند در ارتباط دائمی با لایه های سلول های ماهیچه صاف عروق هستند که آنها را در بر می گیرند و نقش کلیدی در تنظیم فشار خون ما دارند. مرکز زیست شناسی عروقی در MCG.

برای مثال، در شرایط سلامتی، این دو نوع سلول پیام‌هایی در مورد اینکه زمان آن رسیده است که رگ‌های خونی ما کمی گشاد شوند، زیرا ما در حال ورزش هستیم، به اشتراک می‌گذارند. هوو، نویسنده مسئول این مطالعه در مجله انجمن قلب آمریکا، می‌گوید: در مراحل اولیه بیماری عروقی، با این حال گفتگوها تغییر می‌کند. جریان.

هوو می‌گوید: «آنها این پیام را دریافت می‌کنند که چیزی اشتباه است،» و سلول‌های موجود به‌طور تصاعدی بزرگ‌تر می‌شوند و شروع به تکثیر می‌کنند، که این سلول‌ها معمولاً انجام نمی‌دهند، شاید در تلاشی برای ایجاد فضای بیشتری در داخل برای جریان خون به دلیل کلسترول و چربی. در حال تنگ کردن گذرگاه موجود هستند.

Huo می‌گوید: «به طور معمول سلول‌های ماهیچه صاف قدرت را فراهم می‌کنند… اگر شروع به تکثیر زیاد کنند، هویت آنها تغییر می‌کند.

به هر دلیلی، نتیجه باریک شدن و زخمی شدن مجرای حیاتی خون و بدتر شدن بیماری است. بنابراین، دانشمندان به بلوک های ساختمانی مورد نیاز برای فعال کردن پاسخ ناسالم نگاه کردند.

READ  برس های طیف x Hello Kitty

آنها می دانستند که رشد سلول های بیشتر و بزرگتر به DNA بیشتری نیاز دارد.

RNA و پروتئین هایی که تولید می کنند. برای تحقق این امر به پورین های بیشتری نیاز است، یکی از دو ترکیب شیمیایی موجود در بدن که برای ساختن بلوک های سازنده DNA، در این مورد آدنین و گوانین، استفاده می شود.

دکتر کیان ما، همکار فوق دکتری Huo و نویسنده اول این مطالعه، می‌گوید چیزی که آنها نمی‌دانستند دقیقاً این بود که چگونه این سلول‌ها هنگام مواجهه با بیماری شریانی پورین بیشتری تولید می‌کنند.

دو راه اساسی وجود دارد که سلول‌ها به پورین می‌رسند: یکی این است که اساساً آن را از ابتدا بسازند که سنتز پورین de novo نامیده می‌شود و دیگری بازیافت.

به گفته ما، دانشمندان MCG اولین کسانی هستند که دریافتند سنتز پورین نوین با مصرف انرژی بالاتر در این سناریو افزایش می یابد. در بافت اسکار و پلاک داخل عروق خونی موش و انسان، Huo، Ma و همکارانشان همچنین افزایش بیان ATIC، یک ژن ضروری برای تولید پورین را پیدا کردند.

هنگامی که آنها ATIC را در سطح بدن و همچنین به طور خاص در سلول‌های ماهیچه صاف عروق از بین بردند، تولید پورین را مهار کرد که باعث کاهش تولید DNA و RNA و متعاقب آن تکثیر سلول‌های ماهیچه صاف شد.

اثر خالص کمتر ATIC باعث کاهش تشکیل بافت اسکار در مدل‌های حیوانی آترواسکلروز و تنگی مجدد یا تنگ شدن مجدد رگ‌های خونی، از جمله تجمع در داخل خود استنت‌ها شد که می‌تواند پس از انجام روش‌هایی مانند آنژیوپلاستی برای باز کردن عروق گرفتگی و قرار دادن عروق رخ دهد. استنت برای کمک به باز نگه داشتن آنها.

ما می گوید: «این یکی از اجزای سازنده DNA را از بین می برد. “رگ های خونی طبیعی باقی ماندند. لومن باز ماند.”

دانشمندان می‌گویند که این پاسخ نشان می‌دهد که تولید پورین نقش کلیدی در تکثیر سلول‌های عضلانی صاف و گیره‌های ATIC به عنوان نقطه‌ای منطقی برای مداخله دارد.

READ  ریشه های عمیق به این داروساز شیکاگو کمک می کند تا از ایجاد بیابان داروخانه دیگری اجتناب کند

Ma می گوید: «مدل ما نشان می دهد که این ATIC مهم و قابل هدف است.

در حالی که هنوز کار زیادی برای انجام دادن وجود دارد، Huo مشکوک است که یک مهارکننده ATIC در اوایل روند بیماری زمانی که یک تست استرس غیرطبیعی نشان می‌دهد که کلسترول و چربی در خون شروع به رسوب کردن در داخل رگ‌های خونی می‌کنند و استفاده از یک مهارکننده برای استنت‌های قرار داده شده، بهترین عملکرد را دارد. در داخل رگ های خونی بیمار یک راه خوب برای تجویز آن خواهد بود.

به گفته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری، دانشمندان امیدوارند یافته های آنها الهام بخش توسعه دهندگان دارو باشد تا یک مهارکننده خاص برای این عامل اصلی بیماری قلبی ایجاد کنند، که علت اصلی مرگ و میر مردان و زنان در ایالات متحده است.

Ma درباره درمان بالقوه ای که احتمالاً همراه با رویکردهای دیگری مانند استاتین ها که کلسترول را کاهش می دهند، استفاده می شود، می گوید: “نقش ما فقط ارائه یک هدف است و افراد دیگر دارو تولید می کنند.”

آزمایشگاه Huo همچنین قصد دارد زمانی که بیماری عروقی وجود ندارد، بررسی کند که آیا سلول‌های عضله صاف به جای استفاده از بازیافت پورین به جای فرآیند تولید چند مرحله‌ای که شامل ATIC است، از بازیافت پورین استفاده می‌کنند.

دانشمندان خاطرنشان می‌کنند که ساخت پورین از ابتدا اغلب روشی است که با تقسیم سریع سلول‌های سرطانی استفاده می‌شود و بیان ATIC نیز در برخی از این سلول‌ها بالا است، که به نظر می‌رسد ATIC را به یک هدف درمانی منطقی برای سرطان نیز تبدیل می‌کند. در واقع، یکی از راه‌هایی که تصور می‌شود داروی قدیمی شیمی‌درمانی متوترکسات کار می‌کند، مهار ATIC است، اگرچه این دارو دارای اهداف متعدد و عوارض جانبی بالقوه جدی از جمله از دست دادن ناگهانی بینایی و تشنج است.

ما می‌گوید: هم تومورها و هم سلول‌های عضلانی صاف تحت استرس نیاز به تکثیر زیادی دارند و اگر این مسیر را مسدود کنیم، تکثیر آن‌ها کاهش می‌یابد.

مهارکننده‌های جدید و اختصاصی‌تر ATIC در مراحل مختلفی از مطالعه علیه سرطان هستند، اما دانشمندان خاطرنشان می‌کنند که وقتی چند تا از این مهارکننده‌های جدیدتر را امتحان کردند، از جمله در دوزهای بالا، ظاهراً آن‌قدر قوی و/یا خاص نیستند که بتوانند این نوع سرطان را ایجاد کنند. تغییرات مثبت در سلول های ماهیچه صاف عروقی که با دستکاری های ژنتیکی خود به دست آوردند.

READ  #AD The Body Shop Camomile روغن پاک کننده آرایش روز را حل می کند

هوو می افزاید: احتمالاً مهارکننده ها نمی توانند درازمدت در هر دو سناریو مورد استفاده قرار گیرند، زیرا ممکن است در عملکرد سلول هایی که نیاز به تکثیر دارند، مانند سلول های پوست و سلول هایی که مجرای گوارشی را پوشانده اند، تداخل ایجاد کنند. اما درمان در نقاط استراتژیک و برای زمان های محدود نباید حتی به سلول های در حال تکثیر طبیعی آسیب برساند.

این تیم علمی همچنین در حال مطالعه مسیرهای تولید پورین در پرفشاری خون ریوی است که فشار خون بالا مخرب در ریه ها و سمت راست قلب است.

مطالعات نشان داده اند که سطوح بالای ATIC با بقای ضعیف در سرطان کبد ارتباط دارد و کاهش بیان ATIC باعث کاهش تکثیر و مهاجرت سلول های سرطانی می شود.

استنت‌های عروق کرونر از سال 1994 در این کشور استفاده می‌شوند و استنت‌های دارویی که با داروهایی که تشکیل لخته را کاهش می‌دهند پوشانده شده‌اند، برای اولین بار پنج سال بعد مورد استفاده قرار گرفتند. استنت ها یک مداخله اولیه برای بیماران مبتلا به چند شریان کرونری بیمار هستند و می توانند از طریق برخی از فرآیندهای مشابه که نیاز به استنت را برانگیخته است و همچنین آسیب وارده به پوشش رگ خونی ناشی از قرار دادن آنها مسدود شود.

منبع:

مرجع مجله:

ما، کیو، و همکاران (2022) سنتز د نوو پورین مرتبط با ATIC به شدت در بیماری شریانی پرولیفراتیو دخیل است. جریان. doi.org/10.1161/CIRCULATIONAHA.121.058901.