در اینجا آنچه باید در مورد توصیه CDC برای ابتلا به آنفولانزا، کووید شات بدانید

مقامات بهداشتی هشدار دادند که انتظار دارند فصل آنفولانزای زمستانی شدیدی داشته باشد و از کشور خواستند علاوه بر آخرین واکسن تقویت کننده کووید، واکسن آنفولانزا نیز دریافت کند.

استرالیا و سایر کشورهای نیمکره جنوبی در حال حاضر فصل های شدید آنفولانزا را تجربه می کنند و انتظار می رود که ایالات متحده یک رکورد فصل آنفولانزا را داشته باشد، زیرا موارد در مناطق شمالی همچنان در حال افزایش است، که باعث هشدار و توصیه های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری شده است.

جدیدترین تقویت کننده کووید از فایزر برای افراد 12 ساله و بالاتر و واکسن مدرنا برای افراد 18 سال و بالاتر مجاز است.

دکتر آنتونی فائوچی، متخصص برجسته بیماری‌های عفونی کشور، گفته است که احتمالاً نیاز به تزریق واکسن‌های تقویت کننده یک بار در سال است زیرا انواع کووید ظاهر می‌شوند و محافظت از واکسیناسیون کاهش می‌یابد.

کارشناسان بهداشت بر این باورند که برنامه یک بار در سال اجازه می دهد واکسن تقویت کننده و آنفولانزا به طور همزمان تجویز شود.

عرضه تقویت‌کننده کووید به‌روزرسانی‌شده اوایل این ماه آغاز شد و به‌طور گسترده در درمانگاه‌های مراقبت‌های بهداشتی داروخانه‌ها و مطب‌های پزشک در دسترس است.

کارشناسان بهداشت می گویند که تزریق همزمان واکسن تقویت کننده کووید و آنفولانزا بی خطر است و بسیاری از مکان ها این دو واکسن را به طور همزمان تبلیغ می کنند.

واکسن های تقویت کننده باید حداقل دو ماه پس از آخرین دوز واکسن یا جدیدترین واکسن تقویت کننده تزریق شوند. CDC گفت. این آژانس همچنین توصیه می کند که افراد در صورت مثبت بودن آزمایش ویروس اخیر، حداقل سه ماه قبل از دریافت تقویت کننده صبر کنند.

READ  "یک بازو و یک پا": نکاتی برای مبارزه با صورتحساب پزشکی از طرف مارشال آلن ProPublica

دکتر ویلیام شافنر، یکی از محققان، “مشخص است که چه واکسینه شده باشید، چه مبتلا به کووید باشید، اگر این تقویت کننده را دریافت کنید، سطوح بسیار بالاتری از آنتی بادی دریافت خواهید کرد و تصور می شود که آنها به ما کمک می کنند تا محافظت طولانی تری داشته باشیم.” استاد بخش بیماری های عفونی در مرکز پزشکی دانشگاه وندربیلت، گفت CNN.

وی افزود: «موضوع دیگری که اتفاق می‌افتد این است که سیستم ایمنی به طور گسترده‌تری پاسخ می‌دهد و به نظر می‌رسد که پوشش گسترده‌تری در برابر انواع دیگر خواهیم داشت».

واکسن آنفولانزا توسط CDC مطابق با برنامه فصل گذشته آنفولانزا توصیه می شود و واکسن ها در سپتامبر و اکتبر انجام می شود. را آژانس در وب سایت خود اعلام کرد همه افراد 6 ماهه یا بزرگتر باید هر فصل واکسن آنفولانزا بزنند، به ویژه آنهایی که در معرض خطر عوارض ناشی از آنفولانزا هستند، از جمله افرادی که 65 سال یا بیشتر دارند، دارای بیماری های مزمن هستند یا باردار هستند.

«زمان ایده‌آل در ماه اکتبر و شاید هفته‌های اول نوامبر است – و دلیلی که می‌گویم این است، به‌ویژه برای افراد مسن و افرادی که ضعیف هستند، این به محافظت از آن‌ها کمک می‌کند تا از فوریه تا مارس ادامه یابد. و این زمانی است که آنفولانزا اغلب در ماه فوریه در ایالات متحده به اوج خود می رسد. همه افراد ۶ ماهه و بالاتر باید واکسن آنفولانزا را دریافت کنند.

عوارض جانبی واکسن آنفولانزابا توجه به CDC، می تواند شامل درد، قرمزی یا تورم در محل واکسن، سردرد با درجه پایین، تب، درد عضلانی، حالت تهوع و خستگی باشد. دوز اسپری بینی همچنین می تواند شامل علائم آبریزش بینی، سردرد، گلودرد و سرفه در بزرگسالان باشد. کودکان همچنین ممکن است استفراغ، دردهای عضلانی، تب خفیف و خس خس سینه را تجربه کنند.

READ  CHANEL Rouge کوکو بلوم | وبلاگ نویس زیبایی انگلیس

را عوارض جانبی ناشی از واکسن تقویت کننده کووید می‌تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد و شایع‌ترین علائم آن شامل تب، سردرد، خستگی و درد در هنگام تزریق است.

علائم کووید و آنفولانزا مشابه هستند. CDC می گوید فردی که مبتلا به کووید است ممکن است دو تا 14 روز علائم داشته باشد، در حالی که آنفولانزا معمولاً یک تا چهار روز پس از عفونت ادامه می یابد.

آنفولانزا و کووید علائم مشترکی مانند تب، لرز، سرفه، تنگی نفس یا مشکل در تنفس، خستگی، گلودرد، آبریزش یا گرفتگی بینی، درد عضلانی یا بدن درد، سردرد، استفراغ، اسهال، یا تغییر یا از دست دادن بوی چشایی دارند. .