دکتر اندرسون اتحاد مشترک با Turning Point Therapeutics را برای پیشبرد گزینه های درمانی جدید برای بیماران سرطانی اعلام کرد.

مرکز سرطان MD Anderson دانشگاه تگزاس و Turning Point Therapeutics، Inc.، امروز یک اتحاد استراتژیک تحقیق و توسعه را برای گسترش ارزیابی دو مولکول کوچک تحقیقاتی Turning Point با تمرکز بر اهداف پزشکی دقیق که در انکولوژی شناخته شده اند، اعلام کردند.

تمرکز اولیه این اتحاد، کاندید اصلی داروی Turning Point، repotrectinib، یک مهارکننده کیناز نسل بعدی خواهد بود که محرک‌های سرطان‌زای ROS1 و NTRK سرطان ریه سلول‌های غیرکوچک و تومورهای جامد پیشرفته را هدف قرار می‌دهد که در حال حاضر در مرحله ثبتی I مطالعه می‌شود. /II مطالعه (TRIDENT-1). مطالعات اتحاد همچنین شامل elzovantinib (TPX-0022)، یک مهارکننده کیناز است که MET، CSF1R و SRC را هدف قرار می‌دهد، که در حال حاضر در کارآزمایی فاز I روی بیماران مبتلا به تومورهای جامد پیشرفته که دارای تغییرات ژنتیکی هستند در حال مطالعه است. ملاقات کرد (SHIELD-1).

تمرکز برنامه ریزی شده این اتحاد شامل تک درمانی و ترکیبات بالقوه با سایر عوامل – از جمله شیمی درمانی، ایمونوتراپی و سایر عوامل هدف خواهد بود.

هما یگانگی، معاون ارشد رئیس جمهور و رهبر توسعه جهانی محصول در Turning Point Therapeutics گفت: «این توافق متضمن تعهد ما به پیشبرد بیشتر برنامه‌های کلان حلقه‌ای نوآورانه و تکمیل تلاش‌های توسعه ما از طریق اتحادهای مشترک با کسانی است که دیدگاه ما را برای پیشرفت علم مشترک دارند». ما مشتاقانه منتظر همکاری با MD Anderson برای تقویت درک علمی و بالینی خود از ترکیبات چند هدفه خود در چندین نوع تومور با هدف تسریع در ارائه درمان های جدید سرطان به بیماران هستیم.

این اتحاد زیرساخت کارآزمایی بالینی و تخصص MD Anderson را با خط لوله انکولوژی هدفمند متفاوت Turning Point گرد هم می آورد. بر اساس مفاد توافق نامه این اتحاد که یک دوره پنج ساله را در بر می گیرد، مطالعات پیش بالینی و بالینی مشترک در چندین تومور جامد، از جمله سرطان های ریه سلول غیر کوچک، بدخیمی های دستگاه گوارش و سرطان های غدد درون ریز انجام خواهد شد.

یک نیاز برآورده نشده عمده برای توسعه درمان های هدفمند نسل بعدی موثر برای بیماران سرطانی با تومورهای جامد مبتنی بر انکوژن، به ویژه آنهایی که دارای جهش هایی هستند که آنها را در برابر درمان های فعلی ما مقاوم می کند، وجود دارد. اتحاد ما با نقطه عطف نشان‌دهنده فرصتی مهم برای کار در جهت پیشبرد گزینه‌های درمانی جدید برای بیمارانی است که از مهارکننده‌های جدید استفاده می‌کنند که جهش‌های متعدد محرک را با مشخص‌ترین الگوهای مقاومت در سرطان‌های رایج هدف قرار می‌دهند.


John V. Heymach، MD، Ph.D.، رئیس انکولوژی پزشکی قفسه سینه/سر و گردن در MD Anderson

مطالعات مشترک توسط یک کمیته راهبری مشترک نظارت خواهد شد. نقطه عطف بودجه، مواد مطالعاتی و سایر حمایت‌های مستمر را در طول مدت اتحاد فراهم می‌کند.