رانندگی طولانی ، سفر هوایی ، انتظارات خسته کننده: آنچه سقط جنین در جنوب نیاز دارد

[ad_1]

MEMPHIS ، Tenn.-فقط یک قدم زدن سریع در پارکینگ مرکز بهداشت باروری Choices-Memphis در این موسیقی افسانه ای مکه ، دسترسی به سقط جنین در جنوب آمریکا را نشان می دهد. اتومبیل هایی از می سی سی پی ، آرکانزاس ، فلوریدا و در بسیاری از روزها آلاباما ، جورجیا و تگزاس در کنار SUV های جلا داده شده و خودروهای سواری با پلاک تنسی پارک شده اند.

Choices یکی از دو کلینیک سقط جنین در مترو ممفیس با 1.3 میلیون نفر جمعیت است. در حالی که به نظر می رسد تعداد محدودی از گزینه ها برای زنانی که به دنبال یک روش معمول پزشکی هستند به نظر برسد ، اما در مقایسه با می سی سی پی ، که دارای یک کلینیک سقط جنین برای کل ایالت 3 میلیون نفر است ، دسترسی بسیار زیادی را نشان می دهد.

سونامی مقررات محدودکننده سقط جنین که توسط قانونگذاران جمهوریخواه و فرمانداران جمهوری جنوبی وضع شده است ، زنانی را که می خواهند یا نیاز به پایان زودهنگام بارداری دارند از تمام جهات فرار کرده و برای یافتن خدمات ایمن و حرفه ای به رانندگی طولانی مدت یا سفر با هواپیما در خطوط دولتی پرداخته است. . برای بسیاری از زنان ، این امر مستلزم استراحت از محل کار ، ترتیب مراقبت از کودکان و یافتن وسایل نقلیه و محل اقامت است ، اضطراب ، هزینه و عوارض لجستیکی را که اغلب یک لحظه عمیقاً دشوار در زندگی یک زن است به شدت افزایش می دهد.

سو بربانو ، مربی بیمار و هماهنگ کننده کمک های مالی در انتخاب می گوید: “به ویژه برای زنانی که از راه های دور می آیند ، مراقبت از کودکان بزرگترین چیز است.” “آنها از آکسفورد ، می سی سی پی یا جکسون می آیند. این یک مصیبت سه روزه است. فقط می توانم ببینم که آنها چقدر خسته شده اند. “

Choices-Memphis for Health Reproduction Center یکی از دو کلینیک سقط جنین در مترو ممفیس با 1.3 میلیون نفر جمعیت است. (معماری وارن)

رانندگی های طولانی و زمان انتظار می تواند به زودی به ایالت های دیگر نیز سرایت کند ، زیرا دادگاه عالی ایالات متحده در پاییز امسال آماده می شود تا تقریباً همه سقط جنین را پس از 15 هفته بارداری در می سی سی پی بررسی کند ، بدون هیچ گونه مجازاتی برای تجاوز جنسی یا محارم. بر اساس قانونی که در سال 2018 توسط قانونگذار تحت رهبری جمهوریخواهان تصویب شد ، یک زن می تواند سقط جنین قانونی را تنها در صورتی که بارداری جان او را تهدید می کند یا باعث “اختلال برگشت ناپذیر عملکرد اصلی بدن” می شود ، انجام دهد.

ممنوعیت می سی سی پی به سرعت توسط فعالان حقوق سقط جنین به چالش کشیده شد و به تعویق افتاد زیرا تعدادی از دادگاه های پایین آن را طبق برجسته ترین دیوان عالی کشور خلاف قانون اساسی دانسته اند. رو علیه وید تصمیم این حکم سال 1973 ، به همراه قانون رویه فدرال بعدی ، ایالت ها را از سقط جنین قبل از “زنده ماندن جنین” منع می کند ، یعنی نقطه ای که در آن جنین می تواند در خارج از رحم زنده بماند ، یا حدود 24 هفته بعد از بارداری.

تنسی ، تگزاس ، می سی سی پی و چندین ایالت دیگر از آن زمان قوانینی را تصویب کرده اند که سقط جنین را پس از شش هفته ممنوع می کند. این قانون نیز در انتظار بررسی قانونی است.

گروههای مخالف حقوق سقط جنین از تصمیم دادگاه برای رسیدگی به پرونده می سی سی پی استقبال کرده و معتقدند که افزودن قاضی ایمی کانی بارت به بلوک محافظه کار دادگاه رای کافی برای لغو می دهد. قلیه، یا دست کم به طور وسیعی اختیارات هر ایالت را برای محدود کردن سقط جنین افزایش دهد.

اما ، برای طرفداران حقوق باروری ، هر چیزی جز رد قاطع ممنوعیت می سی سی پی ، چشم انداز وسیع تری از بیابان های خدمات سقط جنین را افزایش می دهد. سقط جنین می تواند به سرعت در 21 ایالت غیرقانونی شد – از جمله تقریباً در کل جنوب ، داکوتاها و دیگر مناطق غرب میانه – اگر دادگاه این اصل را لغو کند که حق زندگی خصوصی زن از تصمیمات بارداری محافظت می کند.

READ  AD The Body Shop Skin Defense Multi-protection Light Essence SPF50 PA +++

جنیفر پپر ، مدیر اجرایی Choices in Memphis ، می گوید: “اگر به هر نوع تصمیمی برسیم که به موضوع حقوق ایالت ها برمی گردد ، کل جنوب در وضعیت بسیار بدی قرار دارد.”

استراتژی چند دهه ای مسیحیان انجیلی سفید محافظه کار برای جلوگیری از سقط جنین از طریق دولت در جنوب شکوفا شده است ، جایی که جمهوریخواهان راستگرای سخت یک مزیت قاطع در قانونگذاران ایالتی و تقریباً همه اتاقهای اجرایی

اگرچه جزئیات در هر ایالت متفاوت است ، قوانین حاکم بر ارائه دهندگان سقط جنین به یادداشت های مشابه تمایل دارند. در میان آنها الزاماتی وجود دارد که زنان به دنبال سقط جنین ، حتی از طریق قرص سقط جنین ، به سونوگرافی های تهاجمی واژن تسلیم می شوند. دوره های اجباری انتظار 48 ساعت بین مشاوره اولیه با ارائه دهنده و سقط جنین ؛ و قوانین پیچیده ای برای صدور مجوز پزشکان و تکنسین ها و دفع بقایای جنین. برخی ایالت ها اصرار دارند که ارائه دهندگان سقط جنین از زنان می خواهند به ضربان قلب جنین گوش دهند. سایر ارائه دهندگان نتوانسته اند از امتیازات پذیرش در بیمارستانهای محلی برخوردار شوند.

پپر گفت: “اینجا همه چیز سخت است.”

قوانین همچنین باعث شده است که برخی از پزشکان تمایلی به انجام این عمل نداشته باشند. در حالی که متخصصان زنان و زایمان در کالیفرنیا ، نیویورک ، ایلینوی و جاهای دیگر به طور معمول در مطب های پزشکی خود سقط جنین انجام می دهند – همان شیوه هایی که از زنان در دوران بارداری و زایمان مراقبت می کنند – همسالان خود در بسیاری از ایالت های جنوبی که بیش از تعداد کمی سقط جنین انجام می دهند. سال باید شیوه های خود را به عنوان کلینیک سقط جنین ثبت کنند. هیچ کس چنین کاری نکرده است.

تگزاس مثالی ارائه می دهد که چگونه قانون گذاری هدفمند می تواند جستجوی بیمار برای مراقبت های پزشکی را مختل کند. در سال 2012 ، 762 تگزاسی برای سقط جنین از حالت خارج شدند ، به گفته محققان در دانشگاه تگزاس آستین دو سال بعد ، پس از فرماندار وقت. ریک پری محدود کننده ترین لایحه سقط جنین در کشور را امضا کرد و حدود نیمی از امکانات سقط جنین را بست ، 1673 زن تگزاس را ترک کردند تا به دنبال خدمات باشند. در سال 2016 ، 1800 نفر چنین کردند.

به همین ترتیب ، در مارس 2020 ، همزمان با شیوع همه گیر ویروس کرونا ، فرماندار گرگ ابوت با صدور حکمی ممنوعیت همه سقط جنین را مگر اینکه جان این زن در خطر باشد ، دانست که این روش “از نظر پزشکی ضروری نیست”. یک ماه قبل از این دستور ، حدود 150 تگزاسی برای جستجوی خدمات سقط جنین از ایالت خارج شدند. در مارس و آوریل ، با اجرای دستور ، نزدیک به 950 زن به دنبال مراقبت بودند خارج از تگزاس

همچنین ممکن است انگ نگران کننده ای در برخی از مناطق جنوبی وجود داشته باشد.

ویکی براون ، 33 ساله ، که در آموزش و پرورش در نیواورلئان کار می کند ، گفت که در ابتدا سعی کرد بارداری خود را در لوئیزیانا به پایان برساند و با پزشک متخصص زنان خود تماس گرفت و از طرف مسئول پذیرش به او گفته شد که از این درخواست “منزجر” شده است.

او به دنبال کلینیک سقط جنین تنها در نیواورلئان رفت اما متوجه شد که معترضان و بیماران آن را محاصره کرده اند. براون ، که در سال 2010 از شهر نیویورک به لوئیزیانا نقل مکان کرد ، گفت: “من می دانستم اما نمی فهمیدم مراقبت چقدر دشوار است.” “کلینیک کاملاً پر بود. مردم روی زمین نشسته بودند. باتلاق شده بود. » او گفت که شش ساعت طول کشید تا سونوگرافی انجام شود که 150 دلار هزینه داشت.

یکی از دوستان در واشنگتن دی سی ، به براون توصیه کرد که “لازم نیست اینطور باشد” و این دو در کلینیک های پایتخت کشور تحقیق کردند. او به واشنگتن پرواز کرد ، جایی که در همان روز توانست سقط جنین را انجام دهد و با هزینه ای کمتر از آنچه در نیواورلئان برایش هزینه داشت ، حتی شامل بلیط هواپیما.

او گفت: “بدون معترض ، بدون دوره انتظار.” “این یک تجربه کاملاً متفاوت بود.”

آتلانتا ، قطب حمل و نقل جنوبی ، همچنین به قطعه کلیدی در لحاف فرسوده مراقبت از سقط جنین در منطقه تبدیل شده است.

کوآجلین جکسون ، مدیر اجرایی مرکز سلامت زنان فمینیست در آتلانتا ، گفت که این کلینیک به طور مرتب به بیماران از ایالت های دیگر ، از جمله آلاباما ، تنسی ، کنتاکی و کارولیناس مراجعه می کند.

این ملاقات ها اغلب شامل رانندگی طولانی مدت یا پروازها می شود ، اما به ندرت یک شب می ماند زیرا دوره انتظار 24 ساعته دولتی می تواند با مشاوره تلفنی و نه ملاقات حضوری آغاز شود. گرجستان دارای بسیاری از قوانین مشابه است که ایالت های دیگر برای سنگین تر کردن عملیات بالینی به کار می گیرند – برای مثال ، شرایط لازم برای سوزاندن اجساد جنین و رعایت استانداردهای سنگین ساختمان برای مراکز جراحی سرپایی – اما کلینیک های شهری آن تا کنون راهبردها را پشت سر گذاشته اند.

جکسون گفت کارکنان کلینیک او از نقش آن به عنوان یک پناهگاه آگاه هستند. او گفت: “ما بیمارانی داشتیم که توانستند از آلاباما سوار شوند ، اما آنها نتوانستند سوار خانه شوند.” “ما باید به آنها کمک می کردیم تا سوار خانه شوند. بسیار ساده تر است که 3 یا 4 مایل از خانه خود بروید و شب ها در رختخواب خود بخوابید. این یک تجمل است که بسیاری از بیماران ما نمی توانند از آن لذت ببرند. “

بسیاری از زنانی که در جستجوی یک سقط جنین امن هستند نیز با هزینه های جدی روبرو هستند. برنامه های دولتی Medicaid در جنوب هزینه سقط جنین را پرداخت نمی کند و بسیاری از بیمه گذاران خصوصی از پوشش این روش خودداری می کنند. علاوه بر این ، هر چه مدت زمان سقط جنین به تاخیر بیفتد ، این روش گرانتر می شود.

بکا تورچانیک ، مدیر حساب 32 ساله یک شرکت روباتیک در نشویل ، تنسی ، چهار ساعت برای سقط جنین خود به آتلانتا رفت. “ما در جورجیا قرار ملاقات گرفتیم زیرا این تنها مکانی بود که قرار ملاقات داشت.” گفت.

تورچانیک گفت که بیمه درمانی کارفرمای او سقط جنین را پوشش نمی دهد و هزینه گاز ، غذا ، داروها و خود این روش 1100 دلار است. راه حل او؟ بدهی بگیرید. او می گوید: “من وام نقدی Speedy گرفتم.”

تورچانیک وقتی فهمید که در هفته ششم بارداری است ، ایمپلنت پیشگیری از بارداری انجام داد. او گفت که در رابطه ای ناسالم با مردی است که به نظر او ناصادق است و تصمیم گرفت به بارداری خود پایان دهد.

او می گوید: “ای کاش بچه داشتم ، اما خوشحالم که فرزند او نبود.” “من از زمان سقط جنین خیلی کارها کردم. من قصد دارم زندگی ام را بهتر کنم. “

اما احساسات این تجربه برای او باقی مانده است. او عصبانی است که مجبور است از یک ایالت به حالت دیگر با وحشت تماس بگیرد و نمی تواند سقط خود را در نزدیکی خانه انجام دهد و دوستانش او را دلداری دهند.

سایرین برای حمایت مالی و لجستیکی برای تهیه بلیط اتوبوس و هواپیما ، هتل ها ، قبوض مراقبت از کودکان و هزینه های درمانی به گروه های غیر انتفاعی مراجعه می کنند ، از جمله فدراسیون ملی سقط جنین ، که برای کمک به زنان در یافتن ارائه دهندگان خدمات خطی برقرار می کند. رئیس آن ، کاترین هنکاک راگسدیل ، رئیس آن ، گفت که سال گذشته ، فدراسیون 100000 تماس از زنانی دریافت کرد که به دنبال اطلاعات بودند.

Access Reproductive Care-Southeast ، صندوق سقط جنین مستقر در آتلانتا ، بیش از 130 داوطلب را آموزش داده است که زنان را در ایستگاه های اتوبوس سوار کرده ، در خانه های خود پذیرایی کرده و مراقبت از کودکان را ارائه می دهند. آ مطالعه ای که امسال منتشر شد در مجله بین المللی تحقیقات زیست محیطی و سلامت عمومی ، 10000 مورد زنانی که از ARC-Southeast درخواست کمک می کردند مورد بررسی قرار گرفت: 81٪ سیاهپوست ، 77٪ فاقد بیمه یا بیمه عمومی بودند ، 77٪ حداقل یک فرزند داشتند و 58٪ مسیحی شناخته شدند.

اوریاکو نجوکو ، بنیانگذار ARC-Southeast می گوید: “دیدن محدوده افرادی که با آنها کار می کنیم شگفت انگیز است.” “پست-قلیه واقعیتی که همه از آن می ترسید ، واقعیت زندگی امروز مردم جنوب است. “

علیرغم اختلاف نظر در مورد سقط جنین ، Choices هیچ تلاشی برای پنهان کردن ماموریت خود نمی کند. ساختمان مدرن سبز آهکی خود را به محله ممفیس خود اعلام می کند و اتاق انتظار با هنرنمایی تزئین شده است و خدماتی فراتر از سقط جنین ، از جمله زایمان نوزاد و مامایی را ارائه می دهد.

مانند سایر کلینیک های جنوبی ، Choices باید از قوانین ایالتی پیروی کند که بسیاری از طرفداران سقط جنین آن را طاقت فرسا و مزاحم می دانند ، از جمله انجام سونوگرافی های واژینال و نشان دادن زنانی که از این سونوگرافی ها به دنبال سقط جنین هستند.

با این وجود ، کلینیک در اکثر روزها با بیماران تقریباً از هشت ایالت که تنسی را لمس می کنند ، یک حالت باریک و شکل باریک دست که در بیشتر مناطق عمیق جنوبی امتداد دارد رزرو می شود. و کتی دیتون ، پرستار این مرکز گفت که تعداد کمی از زنان نظر خود را تغییر می دهند.

او می گوید: “آنها قبلاً به این تصمیم سخت فکر کرده اند.” “من فکر نمی کنم این واقعیت را که آنها سقط می کنند تغییر دهد. اما قطعاً زندگی آنها را سخت تر می کند. “

این داستان توسط تهیه کننده تهیه شده است KHN (Kaiser Health News) ، یک اتاق خبر ملی که روزنامه نگاری عمیقی در مورد مسائل بهداشتی تولید می کند. همراه با تجزیه و تحلیل سیاست و نظرسنجی ، KHN یکی از سه برنامه اصلی عملیاتی است KFF (بنیاد خانواده قیصر). KFF یک سازمان غیر انتفاعی است که اطلاعات مربوط به مسائل بهداشتی را به ملت ارائه می دهد.