راهنمای پیشگیری از کووید-19 جدید CDC در میان گسترش زیرشاخه‌های Omicron

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده (CDC دستورالعمل جدیدی را برای افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند یا کسانی که در بحبوحه همه‌گیری کووید-19 با آن زندگی می‌کنند، صادر کرده است.

روز جمعه، سازمان بهداشت عمومی اینفوگرافیک جدید را به اشتراک گذاشت در وب سایت خود به جزئیات اقدامات پیشگیرانه به روز را توضیح می دهد زیرا زیرشاخه های جدیدتر Omicron در کشور شروع به تسلط کردند.

طبق CDC، برنامه اقدام توصیه شده برای جلوگیری از عفونت انواع جدیدتر باید شامل موارد زیر باشد:

  • دریافت یک واکسن به روز کووید-19
  • بهبود تهویه و گذراندن وقت در فضای باز
  • یادگیری در مورد مکان های آزمایش و گزینه های درمانی قبل از قرار گرفتن در معرض یا بیمار شدن
  • در صورت مواجهه یا بروز علائم، آزمایش انجام شود
  • شستن مرتب دست ها
  • استفاده از ماسک مناسب و رعایت فاصله در فضاهای شلوغ

CDC گفت اگر آزمایش کووید-19 مثبت بود، باید فوراً با پزشک خود در مورد بهترین گزینه های درمانی در دسترس صحبت کند.

این آژانس همچنین اظهار داشت که واکسیناسیون علیه SARS-CoV-2 مؤثرترین راه برای جلوگیری از بیماری‌های جدی مرتبط با کووید-19، بستری شدن در بیمارستان و مرگ است.

دستورالعمل منتشر شده در همان روز داده های رسمی نشان داد که نوع فرعی Omicron XBB.1.5 در حال حاضر به سویه غالب در کشور تبدیل شده است و 61.3 درصد از موارد کووید را در هفته منتهی به 28 ژانویه تشکیل می دهد. رویترز گزارش شده است.

در هفته قبل، 49.5 درصد از موارد ثبت شده، فرعی بوده است. XBB.1.5 و XBB سویه هایی هستند که از نسخه BA.2 omicron مشتق شده اند.

READ  KHN's 'What the Health؟': چگونه می توان پوشش بهداشت را گسترش داد

در مطالعاتی که اخیراً در مورد تقویت کننده های دو ظرفیتی منتشر شده است، دانشمندان CDC توضیح دادند که چگونه فرمول های جدید محافظت قابل توجهی در برابر گونه های جدیدتر ویروس کرونا ارائه می دهند.

پس از تجزیه و تحلیل داده‌های برنامه افزایش دسترسی جامعه به تست، تیم دریافت که بیش از 13000 مورد از 30000 (47٪) نتایج آزمایش مثبت داشتند، که نشان می‌دهد تقویت‌کننده‌های به‌روز شده خطر COVID-19 را به نصف کاهش می‌دهند.

با این حال، CDC همچنین روز پنجشنبه تایید کرد که هنوز در حال بررسی خطر سکته مغزی در افراد مسن است که واکسن های تقویت کننده دو ظرفیتی فایزر دریافت کرده اند، پس از اینکه سیستم نظارت بلادرنگ آن سیگنالی را که دو هفته پیش این مشکل را نشان می دهد، گزارش کرد.

“گاهی اوقات سیگنال ها واضح نیستند. دکتر ولید گلاد، استاد دانشگاه پیتزبورگ، با ابراز تائید از حرکت CDC، گفت: منطقی است که بیشتر به آن نگاه کنیم، و تغییر رویه با توجه به مزایای شناخته شده (دریافت تقویت کننده) در این گروه سنی منطقی نیست. برای بررسی موضوع ایمنی تقویت کننده.